Skocz do zawartości

Zdjęcie

nowe ciągniki sdf seria TTV

118 odpowiedzi na ten temat

#61 Share lolmax

lolmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 16 luty 2011 - 11:07

nowe ciągniki sdf seria TTV a ty jak widze musisz zawsze miec ostatnie słowo " cale szczescie rolnicy nie musza wiedziec czym jezdza" a ja myslałem że to forum dla rolników i ludzi ściśle z ta branżą powiązanych ale widze że ty jesteś ponad nami! Pozostan więc w tej mydlanej bańca zwenej "ego" ale pamiętaj że ona pęknie i spadniesz nisko

Edytowany przez lolmax, 16 luty 2011 - 11:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nowe ciągniki sdf seria TTV Dzisiaj, 12:51
  •  

#62 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 luty 2011 - 12:56

nowe ciągniki sdf seria TTV zapytalem sie grzecznie o rzecz stricte techniczna, nie wiedziales trudno, nie wszyscy musza rozumiec czym jezdza i taka jest prawda, wazne zeby wiedzieli co na ich polach sie dzieje.
natomiast jak zaczynasz wyjezdzac z argumentami, ze gazety to szmatlawce, fendt i vario jest naj, a podejzewam, ze nie potrafisz przytoczyc zadnego merytorycznego argumentu, to mnie to juz drazni.

moje ego, moj problem.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#63 Share lolmax

lolmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 16 luty 2011 - 13:48

nowe ciągniki sdf seria TTV przeczytaj jeszcze raz co napisałem "że ja czytałem brukowca" a co sie tyczy co jest lepsze to też jest moje zdanie (tez tak pisałem).Kiedyś ktoś mądry powiedział żeby nie gustować w gustach i popierając jedi stwierdzenie nikogo do niczego nie namawiam więc żadnych argumentów nie muszę przytaczać.

#64 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 16 luty 2011 - 13:56

nowe ciągniki sdf seria TTV Ostatni sezon przejeździłem JD 6920 AutoPowr z eccom 1.8 /chyba podobna do tej w TTV/

a powiedzcie jak to jest w transporcie z eccomem ruszajac jest od razu na najwyzszym mechanicznym przelozeniu czy nie?

wraz ze wzrostem prędkości załączają się kolejne sprzęgła /zakresy/

HaHa tak to jest katastrofa nie ma żadnej możliwości żeby nim szarpać już 2 razy mnie wyciągali :)

w JD wystarczy gwałtownie puścić sprzęgło
Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

#65 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 luty 2011 - 13:59

nowe ciągniki sdf seria TTV w eccomie zastosowanym w jd na bank zakresy przeskakuja, wlasnie sytuacja tylko DF miala sie tyczyc.

więc żadnych argumentów nie muszę przytaczać.

a masz jakies?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#66 Share lolmax

lolmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 16 luty 2011 - 14:16

nowe ciągniki sdf seria TTV sluchaj kolego maiłem 612 turbomatika naganiane mieła 28tyś mth bez żadnego remontu i jak ją sprzedawałem to nadal chodziła jak złoto czy trzeba lepszych argumentów?

#67 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 16 luty 2011 - 14:19

nowe ciągniki sdf seria TTV JD mają chyba jakoś inaczej to rozwiązane. U nas w TTVkach się sprzęgła nie używa. Ja się przyznam że nie wiem o co z tymi zakresami chodzi. Ale dla mnie nie liczy się co on tam ma w środku. Grunt żeby dobrze swoją robotę robił. To mój ciągnik spełnia.
Fendt tak na prawdę to szału nie robi. To już jest wszystko przestarzałe. Taka seria 700, 12 lat chyba produkowana(tak mi się wydaje, nie zagłębiałem się w teorie ich powstania) i nic nie zmienione. Może to jest i dobre, ale zawsze coś nowego by się przydało.
@lolmax, u mnie denerwuje mnie to że jak on wjedzie w błoto, wiadomo że jak człowiek wjedzie w błoto to próbuje wyjechać, tutaj czym więcej się próbuje tym gorzej. Manualem zawsze można biegami coś zdziałać. W TTV się nie da. Jak się wjedzie to on coraz to mocniej się w te błoto pcha.

#68 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 luty 2011 - 14:32

nowe ciągniki sdf seria TTV @Jasiupila oczywiscie masz racje i nikt nie jest w stanie sie znac na wszystkim rolnik ma sie znac przede wszystkim na tym co produkuje, a nie czym jezdzi wystarczy tylko nie miec kompleksow i przyznac otwarcie na tym sie nie znam.

sluchaj kolego maiłem 612 turbomatika naganiane mieła 28tyś mth bez żadnego remontu i jak ją sprzedawałem to nadal chodziła jak złoto czy trzeba lepszych argumentów?

jakies techniczne moze? no i raczej dotyczace vario - sam od tego zaczales, skoro uwazasz, ze jest najlepsze to wypadaloby wiedziec czemu sie tak uwaza.

pewnie znajda sie 30'tki co maja tez bez remontu jakims cudem przechulane 20 tys mth i co tez bedziesz uwazal, ze 30'tka jest dobra?

#69 Share lolmax

lolmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 16 luty 2011 - 15:42

nowe ciągniki sdf seria TTV @Jasiupila z tym zakopywaniem to najgożej drażni mnie to że jak ustawisz na manualu przykaładowo 10km/h i wciśniesz sprzęgło to automatycznie zejdzie do prędkości minimalnej . Ja jak do tej pory to bronię się tylko w taki sposób że ustawiam ehr na wysoką czułość i nie odpuszczam jak już to nie pomoże to nawet się nie mam zamiaru męczyć. Trzeba przyznać jest to spora wada ale może jest na to jakiś patent którego jeszcze nie znamy.
@brzozak2 czytaj posty a jeśli znajdziesz taką 30stkę to tak będę uażał że jest doskonała bo nawet na dzień dzisiejszy złego słowa o niej nie powiem
a tak żeby rozwiać wszelkie wątpliwości wststkich zainteresowanych skrzyniami bez stopniowymi to mam fajny artykół
http://www.bauernzei...3NbaGl0c109NQ==

fajnie wszystko jest opisane i zobrazowane .@brzozak2 czem ja stawiam na vario?
bo jest naj prostrze a jak wiemy od dawna najlepsze (najtrwalsze w tym przypadku) są rzeczy naj prostrze ale jak już wspominałem to jest tylko moje zdanie i nikogo nie usiłuję przekonywać

Edytowany przez lolmax, 16 luty 2011 - 16:11.

#70 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 16 luty 2011 - 16:32

nowe ciągniki sdf seria TTV dzięki za odpowiedzi ciekawe jak by się w lesie taki agrofarm ttv sprawdził ;)) jak ktoś chce to mi na testy może na parę dni podesłać do lasu ;)))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 luty 2011 - 16:43

nowe ciągniki sdf seria TTV vario moze i jest proste, ale ma takie straty, ze ałała. kto co woli.

#72 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 16 luty 2011 - 17:29

nowe ciągniki sdf seria TTV Tych starych Fendtów nie ma co porównywać do tych nowych. To stary, twardy szkoposki czołg jest a nie ciągnik. Jak byś miał takiego od nowości i dbał o niego to to jest sprzęt nie do zajechania.
@brzozak a ty w Axionie też masz Vario?
Vario niby takie proste a jak chcesz wymienić to 30-40 tyś wołają. Prostych skrzyń już nie produkują. Prostą skrzynię to miały stare ale dobre polskie Ursusy.
Te problemy z zakopywaniem to jest najpoważniejsza wada tych TTVek.

#73 Share lolmax

lolmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 16 luty 2011 - 17:44

nowe ciągniki sdf seria TTV Co do tego że stare ciągniki były bardziej żywotne to chyba się wszyscy zgodzimy i to chyba w większości producentów ale co do wygody i komfortu też każdy z nas się przyzwyczaja i nie chce się już ganiac ciągnikami bez klimki i hałaśliwymi

#74 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 luty 2011 - 17:45

nowe ciągniki sdf seria TTV nie mam standardowego hexashifta.
vario jest produkowane przez fendta i wsadzane tylko do ciagnikow grupy AGCO.

do claasa wsadzaja ZFa c-matic (to samo co s-matic).

#75 Share przemal_1989

przemal_1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 16 luty 2011 - 18:13

nowe ciągniki sdf seria TTV Panowie wyszła nowa ttv 4** widac ze chyba SDF chce wprowadzić do swojej gamy ciągników maszyny bezstopniowe a co za tym idzie w pewnym stopniu zbliżyć się di Fendt`a
Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

#76 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 16 luty 2011 - 20:32

nowe ciągniki sdf seria TTV Czy Agrotron TTY ma ramę?? Pytam, bo posiada tą samą przekładnię co JD Autopowr, a zdaje się że eccom jest dedykowany do ciągników z konstrukcją ramową.

#77 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 16 luty 2011 - 20:34

nowe ciągniki sdf seria TTV Ja tam na wszystkie bezstopniowe mówię Vario ;) \
@lolmax a tym pokrętłem od ECO czy POWER można też kręcić w czasie jazdy?
No wyszła TTV 400 ale to czwórki, wolałbym szóstki. W zeszłym roku wyszły M410 i M420. Zainteresowanie na nie wcale nie jest wielkie. Z tymi TTV 400 może być tak samo.

#78 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 16 luty 2011 - 20:44

nowe ciągniki sdf seria TTV Przecież są szóstki TTV 610 i 620 ;) a teraz doszły czwórki więc w czym problem?? że nie ma szóstek o mocy 120KM??

#79 Share daniel373

daniel373

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 16 luty 2011 - 21:53

nowe ciągniki sdf seria TTV TTV 610 ma 150 pare koni mocy minimalnej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama