Skocz do zawartości

Zdjęcie

nowe ciągniki sdf seria TTV

118 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 12:24

nowe ciągniki sdf seria TTV Mówią że Fendt jest najlepszy. A Fendt ma przecież silnik Deutza a te skrzynie produkuje ZF. To w rzeczywistosci to jest jeden z najlepszych ciągników.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nowe ciągniki sdf seria TTV Dzisiaj, 23:24
  •  

#42 Share lolmax

lolmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 15 luty 2011 - 09:13

nowe ciągniki sdf seria TTV temat starawy ale jak ktoś ma pytania co do TTV 620 to podpowiem

#43 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 15 luty 2011 - 14:16

nowe ciągniki sdf seria TTV to jak to jest skrzynia bezstopniowa czy automatyczna ??? bo już sam nie wiem, tak tylko z ciekawości pytam ;)

#44 Share lolmax

lolmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 15 luty 2011 - 16:20

nowe ciągniki sdf seria TTV można by powiedzieć że obie odpowiedzi sa dobre bo w skrócie jest to 4 biegowy automat połączony z hydrostatem a w praktyce wyglada to tak że możesz wybrac 3 tryby pracy tej skrzyni 1. Auto- wówczas ustalasz sobie prętkość maksymakną pchając jojstikiem do przodu i po naciśnięciu gazu do oporu ciągnik doleci do tej prędkości poczym zrzuci sobie obroty.odczucie z jazdy jest co najmniej dziwne bo naciskając pedał gazu każdy słucha jak mu silnik zagra i spodziewa się zsynchronizowanej reakcji a tym czsem jest inacze im więcej i szybciej naciskasz tym ciągnik zwiększa prędkość jazdy ale silnik daje odgłosy jak by wchodziłna obroty później spadał i tak cały czas aż utrzymasz stałą prędkość.W transporcie nie ma żadnych szarpnięć czujesz tylko wgniatanie w fotel a w pracy polowej to jest po prostu rewelwcja tylko trzeba sie przyzwyczajić.
2.manual ta tak jak byś jechał kombajnem ze standardowym wariatorem możesz np na małych obrotach silnika pchnąć jojstick do oporu tak że aż zadusi silnik.ale możesz też ustawic że mprzy pełnych obrotach silnika ciągnik będzie "gnał"0.4km/h
3.PTO do pracy z WOM czyli silnik ustawiasz np na 1200obr/min, prętkość jazdy ustawiasz na max 8km/h jak odpuszczasz pedał gazu to ciągnik stoi a silnik cały czas trzyma swoje po lekkim naciśnięciu pedału cągnik powoli rusza a jak depniesz wopór to dojdzie do ustalonej prędkości 8km/h
Reakcje skrzyni można dodatkowo sobie regulować pokrętełkiem w podłokietniku jak i zakres mocy silnika . ciągnik jest na prawdę świetny jako większa maszyna w gospodarstwie bo do jakiegoś podjeśdżania przyczepami w ciasne miejsca to się kompletnie nie nadaje dlatego nie polecałbym TTV w małych ciągniczkach przydomowych

#45 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 15 luty 2011 - 16:20

nowe ciągniki sdf seria TTV Bezstopniowa a automatyczna to to samo. Manuale z półbiegami to półautomat. @lolmax jak ci się TTVka sprawuje? Ile mth, który rok?

#46 Share lolmax

lolmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 15 luty 2011 - 16:54

nowe ciągniki sdf seria TTV aj kolego i tu się troszkę mylisz bezstopniowa to nie to samo co automat bo nie ma szarpnięć .Co do mojej TTV to z 09r narazie ma zaledwie 300 mth praktycznie po jednym sezonie musze powiedzieć że jest to ciągnik o wysokim standardzie jest oszczędny ale czasami jak przeskakuje z jednego ciągnika (na zwykłej skrzyni ) do ttv to trochę sie początkowo mieszam ale jak jeżdzisz ttv przez kilka dni to ciągnik staje się prosty i dale wiele możliwośi przede wszystkim system programowania czynności rewelacja nic nie ronbisz tylko skręcasz kierownicą i pchasz jojstick w lewo wywołując czynność jedną po drugiej. Niestety martwie mnie co będzie jak coś padnie :( w tedy kaplica tak więc na starcie mówię że w 2013 będe ją sprzedawał i biorę następną nową
A i jeszcze jako ciekawostkę powiem ci że przy 5-tce obrotowej potrafi na lekkiej ziemi zrzucic obroty do 800!!! i średnie spalanie na hektar orki wyszło mi 11l oczywiście na lekkiej ziemi i bez pagórków.

Edytowany przez lolmax, 15 luty 2011 - 16:54.

#47 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 15 luty 2011 - 19:03

nowe ciągniki sdf seria TTV Łe to ty jej nie przemęczasz. Moja też jest z września 2009 i ma 900 mth. No co jak co, ale jest naprawde oszczędna i bardzo wygodna. Comfortipa jeszcze tak na serio nie używałem(tylko się rewersem bawiłem) ale chce to w orce użyć na wiosnę. Ja tam na razie nie miałem grubszych awarii nie miałem więc się nie martwie jak coś padnie. Zresztą jak coś padnie to zawsze jest "Padłeś, powstań-Powerade" hehe.
A to ty chyba Eco masz ustawione? Na automacie w takiej orce jeździsz czy manualu? Skąd jesteś? Miałeś jakieś awarie?

#48 Share lolmax

lolmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 15 luty 2011 - 19:59

nowe ciągniki sdf seria TTV zawsze jeżdzę na ECO no chyba że capnie to mu podkręcam jak orka to tylko Auto,tempomat ustawiam,wrzucam w program i czekam aż dojedzie do końca.z usterek to zacioł mi się tylko raz zawór wyjścia hydrauliki i automat w zaczepie siadł ale to z mojej winy bo nie dopiołem i ruszyłem serwis z Jaryszek wpadł wszystko zrobili i po krzyku
Pochodzę z okolic Wolina Zachodniopomorskie
Comfortipa to najciekawszy element tego ciągnika nie samowicie skraca czas wszystkich czynnośći np na nawrociach mam go już tak opanaownego że nie ma takiego momentu że ciągnik stoi i czeka na obrót czy opuszczenie jest ciągle w ruchuni nie musisz skakać po wielu przyciskach używasz tylko jojsticka

#49 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 luty 2011 - 20:08

nowe ciągniki sdf seria TTV a powiedzcie jak to jest w transporcie z eccomem ruszajac jest od razu na najwyzszym mechanicznym przelozeniu czy nie?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#50 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 15 luty 2011 - 20:09

nowe ciągniki sdf seria TTV Ja TTV 620 tylko na You Tube widziałem i jestem pod wrażeniem tych bajerów :) Choć inne firmy mają podobne rozwiązania to ta kamera zamontowana z tyłu jest rewelacyjna, jak i ten komputer :) Ciągnik the best jak dla mnie :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 15 luty 2011 - 20:42

nowe ciągniki sdf seria TTV Ja eco tylko do transportu i do prasy czy kosiarek używam ale do cięższych robót to od razu Powera właczam. U mnie przy błotnikach siadły mocowania i latały (wymienili na nowe)i od miękkiej osi czujnik się zasyfił i się kiepsko włączał. Wiem że Comfortip to bajer fajny ale nigdy nie miałem czasu żeby go użyć.
@brzozak no przy ruszaniu muła ma trochę jeśli o to ci chodzi.
@podcepiomy mylisz z TTV630.

#52 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 luty 2011 - 20:56

nowe ciągniki sdf seria TTV no wlasnie to jest podobno ulomnosc eccoma, ze nie moze przelaczac zakresow mechanicznych podczas jazdy <_<
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#53 Share lolmax

lolmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 15 luty 2011 - 22:30

nowe ciągniki sdf seria TTV ale międzi eco i power jast jeszcze duży zakres więc jak wiesz że będziesz ciągnoł sporo to daj na pośredni i już z resztą z tego co zaobserwowałem to jak włącze na power to i tak po chwili zrzuci obroty może nie do tak niskich jak na eco ale zato dużo lepiej reaguje a i w trakcie jazdy można to zmienić dlaczego nie?

Edytowany przez lolmax, 15 luty 2011 - 22:36.

#54 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 luty 2011 - 23:09

nowe ciągniki sdf seria TTV nie chodzi o tryby jazdy tylko o przelozenia mechaniczne, na ktorych wybor kierownik i tak nie ma wplywu.

w innych kontrukcjach sa przelaczalne podczas jazdy, a w Eccomie podobno nie, no i zgadzaloby sie z tym co @Jasiupila pisal.

#55 Share lolmax

lolmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 16 luty 2011 - 07:23

nowe ciągniki sdf seria TTV nie za bardzo rozumię o co chodzi trochę się pogubiłem jeśli nawet startuje z wysokiego przełożenia mechanicznego w co wątpie to co to za różnica jak od startu do max ciągnie tak samo a co do przełączenia na eco w pracyto sprawa jest prosta jak widzą że jest za malo mocy i ma problemy z osiągnięciem zadanej prędkości to skręcam odpowiednio w kierunku power ale to wiąże się odrazu ze zwiększeniem zużycia paliwa

#56 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 16 luty 2011 - 07:27

nowe ciągniki sdf seria TTV Jak chcesz mieszać biegami przy ruszaniu kup sobie manuala z półbiegami. U nas w TTVkach nie ma wpływu na to jakim biegiem się jedzie. W trybie manualnym czuć jeszcze zmianę biegów, a w auto już nie. W transporcie tylko się jeździ na auto.
@lolmax nie denerwuje cie to że jak wpadniesz w błotko to już z niego bez pomocy drugiego ciągnika nie wyjedziesz?

#57 Share lolmax

lolmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 16 luty 2011 - 07:50

nowe ciągniki sdf seria TTV HaHa tak to jest katastrofa nie ma żadnej możliwości żeby nim szarpać już 2 razy mnie wyciągali :)

#58 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 luty 2011 - 09:26

nowe ciągniki sdf seria TTV

jeśli nawet startuje z wysokiego przełożenia mechanicznego w co wątpie to co to za różnica jak od startu do max ciągnie tak samo

wlasnie o to chodzi, ze nie ciagnie tak samo (tzn skoro jestes nieswiadomy to moze ci sie tak zdawac ;) ), bo pompy hydrauliczne nie maja stalej wysokiej prawnosci tylko w pewnym zakresie.
natomiast rzeczywiscie jak tak sobie czaicie to nie bede sie mocno zaglebial w te sprawy.

w ktoryms pismie rolniczym o tym pisali i mnie to zaintrygowalo, wiec chcialem sprawdzic, ale chyba bede mial okazje dopiero jak bede mial okazje karnac sie jakas ttv'ka ;)

#59 Share lolmax

lolmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 16 luty 2011 - 09:47

nowe ciągniki sdf seria TTV Teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką a już napewno nie teoria z gazetek. Tez kiedyś czytałek pewien "brukowiec"gdzie opisywano vario (że jest to skrzynia o 2 zakresach mechanicznych)i ttv (że ma 4 sakrest) trwierdziłi że ttv jest znacznie ciekawsze.A ja mimo iż jastem posiadaczem ttv i tak wiem że Fendt jest najlepszy tylko mnie na niego nie stać :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 luty 2011 - 10:19

nowe ciągniki sdf seria TTV ty naprawde nie wiele rozumiesz z techniki...

cale szczescie rolnicy nie musza wiedziec czym jezdza.

Dodaj odpowiedź