Zaloguj się, aby obserwować  
przemal_1989

nowe ciągniki sdf seria TTV

Polecane posty

qqq    19

jak zwykle ,słyszał z opowieści , domysla się ,temat ala MTZ sie robi. Dostep do zakładania kont na forach powinni mieć pełnoletni ludzie.no ale dajmy mu szanse może, no to co ten kolega ze śląska mówił?? dlaczego ta skrzynia jest nieudana co?? Ja jak robię w swoim w polu to zapominam co to biegi wogóle aby revers a reszte robi komputer i reguluje sobie obroty silnika a jeszcze jak sobie IMS zaprogramuje to praktycznie tylko jeden przycisk i revers i nuda ;)


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wierz mi, ze jak bedziesz pisal rzeczowo to sprawa wlasnosci nie bedzie miala znaczenia ;)

powodzenia w nowej rzeczywistosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1
gratuluje, mam nadzieje ze pojawi sie w naszej galerii ;)

Dzięki też mam taką nadzieję. Mój chyba będzie pierwszy z ttv w galerii. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

widzieliscie gdzies juz agrotrona ttv 630??? troche pojechali z tematem 200 KM i dali silnik 6.0, a nie 7.1 :mellow:

moment tez nie powala - 850 Nm i masa ok. 7 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

widziałem zdjecia tego nowego TTV 630 na tractorfan fajnie sie prezentuje nie zwróciłem uwagi na parametry. faktycznie ten moment troche niski a ciekawe jak ze stałym zakresem mocy?

tez myslałem czy nie zmienic mojego MK3 na własnie TTV620 ale chyba jak juz to pójdzie na M620 PL. wiadomo jaka róznica cenowa? bo w koncu tylko skrzynia sie róznia


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

na nic jeszczre nie kupuje:) ale jesli bed ebrał to raczej na kreske za duzo KM/ha jak dla mnie bybyło skomplikowana sytuacja traktor na mnie a ja mam 26ha:) ojciec ma 75ha ale ma juz 100km + 52km 165km dodatkowych w takm gospodarstwie nawet ze zwierzakami na dolnym śląsku nie przejdzie. Jezeli SDF ma takie samo oprocentowanie jak CNH to wolałbym go wziac na finasowanie fabryczne. mniejsze koszty manipulacyjne łatwiejsa i szybsza procedura bez hipoteki okres kredytowania około 5-7lat oprocentowanie np w CNH 3,5% w stosunku rocznym.

Jaka cena za tego TTV620?widze ze kolega z wlkp wiec od kogo bierzesz? jaryszki? urpol a moze Techrol?:mellow:


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

No jak na kredyt to lepiej M620 weź bo jest taniej a jak byś brał na PROW to lepiej wziąźć lepszy. W sumie to już nie biorę bo zdecydowaliśmy się kupić sieczkarnie ;) . W Euromaszu Lipka kosztuje 330 tyś około a my chcieliśmy brać z Niemiec tego co jest na Allegro za 350 tysięcy.To jest full opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

t cena to za M620 PL czy ttv620? wiem gdzie ta lipka kupiłem po sasiedzku w lipce kiedys ursusa 1634:)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

To cena TTV620. A tak zbaczając z drogi to ten temat ma trochę złą nazwę bo te ciągniki sa produkowane od 8 lat więc takie nowe to one nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ta cena nie jest taka wysoka za tego ttv biorac pod uwage wyposazenie i skrzynie za NH seri 7500 tez z vario wołaja cos koło 250 a dolicz jeszcze mieka os przedni tuz układ LS i jeszcze kilka bajerów a uzbiera sie to samo:)

dokładnie te ciagniki sa juz od dłuzjeszgo czasu u nas z nowych sa dostepne tylko dwa modele w a niemczech były jeszcze 145 i chyba krótko 135 ale tego nie jestem do konca pewien


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@jusiupila konedate tez widzielismy, ale jakbys sprobowal kupic w tamtym roku ttv, to bys wiedzial ze to jednak nowosc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Mówią że Fendt jest najlepszy. A Fendt ma przecież silnik Deutza a te skrzynie produkuje ZF. To w rzeczywistosci to jest jeden z najlepszych ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

to jak to jest skrzynia bezstopniowa czy automatyczna ??? bo już sam nie wiem, tak tylko z ciekawości pytam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolmax    0

można by powiedzieć że obie odpowiedzi sa dobre bo w skrócie jest to 4 biegowy automat połączony z hydrostatem a w praktyce wyglada to tak że możesz wybrac 3 tryby pracy tej skrzyni 1. Auto- wówczas ustalasz sobie prętkość maksymakną pchając jojstikiem do przodu i po naciśnięciu gazu do oporu ciągnik doleci do tej prędkości poczym zrzuci sobie obroty.odczucie z jazdy jest co najmniej dziwne bo naciskając pedał gazu każdy słucha jak mu silnik zagra i spodziewa się zsynchronizowanej reakcji a tym czsem jest inacze im więcej i szybciej naciskasz tym ciągnik zwiększa prędkość jazdy ale silnik daje odgłosy jak by wchodziłna obroty później spadał i tak cały czas aż utrzymasz stałą prędkość.W transporcie nie ma żadnych szarpnięć czujesz tylko wgniatanie w fotel a w pracy polowej to jest po prostu rewelwcja tylko trzeba sie przyzwyczajić.

2.manual ta tak jak byś jechał kombajnem ze standardowym wariatorem możesz np na małych obrotach silnika pchnąć jojstick do oporu tak że aż zadusi silnik.ale możesz też ustawic że mprzy pełnych obrotach silnika ciągnik będzie "gnał"0.4km/h

3.PTO do pracy z WOM czyli silnik ustawiasz np na 1200obr/min, prętkość jazdy ustawiasz na max 8km/h jak odpuszczasz pedał gazu to ciągnik stoi a silnik cały czas trzyma swoje po lekkim naciśnięciu pedału cągnik powoli rusza a jak depniesz wopór to dojdzie do ustalonej prędkości 8km/h

Reakcje skrzyni można dodatkowo sobie regulować pokrętełkiem w podłokietniku jak i zakres mocy silnika . ciągnik jest na prawdę świetny jako większa maszyna w gospodarstwie bo do jakiegoś podjeśdżania przyczepami w ciasne miejsca to się kompletnie nie nadaje dlatego nie polecałbym TTV w małych ciągniczkach przydomowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Bezstopniowa a automatyczna to to samo. Manuale z półbiegami to półautomat. @lolmax jak ci się TTVka sprawuje? Ile mth, który rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolmax    0

aj kolego i tu się troszkę mylisz bezstopniowa to nie to samo co automat bo nie ma szarpnięć .Co do mojej TTV to z 09r narazie ma zaledwie 300 mth praktycznie po jednym sezonie musze powiedzieć że jest to ciągnik o wysokim standardzie jest oszczędny ale czasami jak przeskakuje z jednego ciągnika (na zwykłej skrzyni ) do ttv to trochę sie początkowo mieszam ale jak jeżdzisz ttv przez kilka dni to ciągnik staje się prosty i dale wiele możliwośi przede wszystkim system programowania czynności rewelacja nic nie ronbisz tylko skręcasz kierownicą i pchasz jojstick w lewo wywołując czynność jedną po drugiej. Niestety martwie mnie co będzie jak coś padnie :( w tedy kaplica tak więc na starcie mówię że w 2013 będe ją sprzedawał i biorę następną nową

A i jeszcze jako ciekawostkę powiem ci że przy 5-tce obrotowej potrafi na lekkiej ziemi zrzucic obroty do 800!!! i średnie spalanie na hektar orki wyszło mi 11l oczywiście na lekkiej ziemi i bez pagórków.

Edytowano przez lolmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Łe to ty jej nie przemęczasz. Moja też jest z września 2009 i ma 900 mth. No co jak co, ale jest naprawde oszczędna i bardzo wygodna. Comfortipa jeszcze tak na serio nie używałem(tylko się rewersem bawiłem) ale chce to w orce użyć na wiosnę. Ja tam na razie nie miałem grubszych awarii nie miałem więc się nie martwie jak coś padnie. Zresztą jak coś padnie to zawsze jest "Padłeś, powstań-Powerade" hehe.

A to ty chyba Eco masz ustawione? Na automacie w takiej orce jeździsz czy manualu? Skąd jesteś? Miałeś jakieś awarie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolmax    0

zawsze jeżdzę na ECO no chyba że capnie to mu podkręcam jak orka to tylko Auto,tempomat ustawiam,wrzucam w program i czekam aż dojedzie do końca.z usterek to zacioł mi się tylko raz zawór wyjścia hydrauliki i automat w zaczepie siadł ale to z mojej winy bo nie dopiołem i ruszyłem serwis z Jaryszek wpadł wszystko zrobili i po krzyku

Pochodzę z okolic Wolina Zachodniopomorskie

Comfortipa to najciekawszy element tego ciągnika nie samowicie skraca czas wszystkich czynnośći np na nawrociach mam go już tak opanaownego że nie ma takiego momentu że ciągnik stoi i czeka na obrót czy opuszczenie jest ciągle w ruchuni nie musisz skakać po wielu przyciskach używasz tylko jojsticka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a powiedzcie jak to jest w transporcie z eccomem ruszajac jest od razu na najwyzszym mechanicznym przelozeniu czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Ja TTV 620 tylko na You Tube widziałem i jestem pod wrażeniem tych bajerów :) Choć inne firmy mają podobne rozwiązania to ta kamera zamontowana z tyłu jest rewelacyjna, jak i ten komputer :) Ciągnik the best jak dla mnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj