Skocz do zawartości

Zdjęcie

MERCATOR 60 INSTALACJA ELEKTRYCZNA

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 16:22

MERCATOR 60 INSTALACJA ELEKTRYCZNA Witam, zostałem posiadaczem MERCATORA 60 (wersja ze Szwecji, z przodu napis VOLVO zamiast CLAAS, silnik mercedesa). Mam mały problem z instalacją elektryczną, mam instrukcje obsługi tego kombajnu ale w tej instrukcji nie ma schematu elektrycznego kombajnu. Może ma ktoś taki schemat elektryczny? Druga sprawa to po co jest taka duża czerwona kontrolka w lewym dolnym narożniku na panelu sterowania. Jeszcze jedna sprawa to sygnał dźwiękowy, w instrukcji obsługi jest napisane, że gdy silnik sie przegrzeje to włączy się sygnał dźwiękowy, czy to prawda? I jeszcze jedna sprawa a mianowicie jak naciągnąć pasek klinowy jezdny między skrzynia biegów a kołem pasowym (po prawej stronie kombajnu).

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MERCATOR 60 INSTALACJA ELEKTRYCZNA Dzisiaj, 14:16
  •  

#2 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1710 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 16:54

MERCATOR 60 INSTALACJA ELEKTRYCZNA Kontrolka może być podłączona wraz z sygnałem dźwiękowym do czujnika na wytrząsaczach w tylnej części kombajnu a jest to po to, że jeżeli zapcha ci się słoma to Ci sygnalizuje dźwiękowo i ta kontrolka tak bynajmniej jest w nowszych i większych Claasach a ewentualnie ta kontrolka może być jeszcze od czujnika na filtrze powietrza lub hamulca ręcznego, a pas jezdny napinasz hydraulicznie przyspieszacz
ZETOR TEAM

#3 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 16:59

MERCATOR 60 INSTALACJA ELEKTRYCZNA Ten pas napina się podczas jazdy przyśpieszania, zwiększając obroty skrzynia co za tym idzie prędkość kombajnu bez zmiany obrotów silnika. Robisz to dźwignia rozdzielacza. Poszukaj sobie w google co to jest wariator pasowy.
Klakson na pewno powinien za działać gdy zapcha się słoma na wytrząsaczach. Wejdź z tyłu pod kombajn i na górnej blasze poszukaj zwisającej klapki i przycisku. Warto by działał bo sąsiadowi o mało się kombajn nie spalił.

Edytowany przez mtracz, 30 styczeń 2011 - 17:03.

#4 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 19:45

MERCATOR 60 INSTALACJA ELEKTRYCZNA co do sygnału dzwiekowego to prawda, gdy płyn chłodzący osiągnie 100stopni , załączy sie klakson, to samo gdy się zapcha na wytsąsaczach jak koledzy wyżej piszą... pas jezdny napinasz dzwignią na rozdzielaczu na pozycji 3 pchając ja do przodu podczas jazdy... tzw. przyspieszacz...

#5 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 20:33

MERCATOR 60 INSTALACJA ELEKTRYCZNA 1418241722_1.jpeg Tylko ten pasek klinowy musi być jakoś naciągany, w starszych mercatorach na kole pasowym czy skrzyni biegów jest taka sprężyna o średnicy około fi 100 mm (załącznik), w moim mercatorze (rocznik 1978) jest taka guma w kształcie talerza, wydaje mi sie, że to ta guma jakoś naciąga ten pasek klinowy. Co wy na to.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 21:01

MERCATOR 60 INSTALACJA ELEKTRYCZNA pas jezdny załozony jest na tzw Wariatorze(koło złożone z dwóch talerzy ) czyli kole które zweża sie i rozchodzi za pomocą hudraulicznych siłowników(założone jest ono na wale przechodzącym przez szerokośc kombajnu)... jeżeli koło to sie zwęża pas zaczyna chodzić po wiekszym okregu co oznacza jego naciągniecie i za razem szybsze obroty zdawane na skrzynie biegów... a jeżeli rozszeżymy koło wariatora pas chodzi po małej srednicy koła i jest wtedy luzny. pozdrawiam

http://moto.allegro....1420010850.html a tu zdjęcia pogladowe wariatora, to to powoduje naciąg pasa jezdnego

Edytowany przez krzys924, 30 styczeń 2011 - 21:12.

#7 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 17:15

MERCATOR 60 INSTALACJA ELEKTRYCZNA

1418241722_1.jpeg Tylko ten pasek klinowy musi być jakoś naciągany, w starszych mercatorach na kole pasowym czy skrzyni biegów jest taka sprężyna o średnicy około fi 100 mm (załącznik), w moim mercatorze (rocznik 1978) jest taka guma w kształcie talerza, wydaje mi sie, że to ta guma jakoś naciąga ten pasek klinowy. Co wy na to.

Pozdrawiam

Ta guma to jest słoneczko. Służy ono do dociskania tej drugiej połówki koła (tej od strony koła). Jeśli użyjemy przyspieszacza, wtedy z tyłu koła się zciskają i pas jest wypychany na zewnątrz, a co za tym idzie, że z przodu koła się zwężają, bo pas przecież swojej szer. nie zmienia ;) I do tego jest to gumowe kółka (w środku jest taka jakby sprężyna w kształcie słońca) żeby podczas przyspieszenie pas, nie wypchał drugiej połówki i żeby pas luźno nie chodził, bo by się ślizgał.
A tak zapewne wygląda twoje słoneczko, tylko że jest wypełnione czarną gumą... http://pokazywarka.pl/0d01ab/

Edytowany przez Kamil1998, 23 czerwiec 2011 - 17:17.

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#8 Share czAApla

czAApla

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 08:04

MERCATOR 60 INSTALACJA ELEKTRYCZNA Wiem, że sygnał daje dźwięk gdy zapcha się komora klawiszy wiem z doświadczenia, czy na przegrzanym silniku to nie wiem bo się nie zdarzyło. Paska raczej się nie naciąga u mnie jest strasznie luźny i tak na nim jeżdżę. Kontrolka jest od kierunków

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share ciotex13

ciotex13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 lipiec 2016 - 17:29

MERCATOR 60 INSTALACJA ELEKTRYCZNA witam. dlaczego po włożeniu kluczyka do stacyjki sygnał zaczyna działać i nie da się go wyłączyć? Kombajn claas mercator 60