claas620

Czy ciągniki po pokazowe są godne uwagi?

Polecane posty

hubertuss    4652

A z fabryki zanim do polskiego dealera trafi to co na plecach noszą. Tak samo nim jeżdżą różni ludzie jedni wolno inni z gazem w podłodze i nikt się nie przejmuje. Co do pokazów to mimo wszystko żadko tak jest bo na większości są jacyś przełożeni tych co jeżdżą. I pilnują tego jak kierowcy obchodzą się ze sprzetem.

Gwaraqncja zależy jak dealer postanowi często dają normalną.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wałsnie mowie o tym ze nie ma takiego ciagnika którym nikt wcześniej nie jeździł. nie ma co gdybać bo my tu nie wiemy jaką ofertę przedstawi zainteresowanemu w tym temacie diler jaka da gwarancje i jak ciągnik wygląda tez nie wiemy. każdy ma swój rozum i oczy i musial bym być nie odpowiedzialny żeby na 100% mówić komuś że ma coś kupować czy nie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Włśnie miałem ten sam link podać, ja bym się na to z tak marnym upustem nie pchał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Trudno cos o tym powiedziec niektóre sprzęty juz ponad rok tam kwitną ze statusem sprzedany np ten fendt 308 ci. Zmieniają się tylko te używki od ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Co do po pokazowych ciągników to jak kosztuje 200tysi nowy a pokazowy z 50mtg o 10tysi mniej to według mnie to się nie opłaca, jak stać kogoś na ciągnik za 190tysi to i stać na 200tysi :o

W mojej wsi był taki festyn były 3nh, jakiś sadownik td5020 lub 30 i t5040, jakiś koleś wsiadł do t5040(nie znam go a obok siedzi koleś co te traktory przywiózł) i tak przez jakieś prawie 10minut, wolne obroty zaraz momentalnie wysokie znowu wolne znowu wysokie to ten traktor to tylko sobie dyma czarnego puszczał. Więc ja nie wiem czy to takie dobre aby nowym traktorem tak się bawić B)

A co do tych korbanków i tymi pokazowymi sprzedawanymi jako nowe to i może w tym jest prawda, weźcie pod uwagę że to jest duża firma, więc testowych maszyn to troszkę musi być, a żeby klienta złapać to mogą mu dać na testy dany ciągnik nowy(bo akurat model docelowy na testowego jest zajęty) a później temu samemu klientowi sprzedadzą ten sam ciągnik jako już nowy a nie pokazowy :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ależ te ceny pokazówek u Korbanka, to sa do baaardzo dużej negocjacji, zdecydowanie większej jak nowego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jak by mi dali gwarancje jak przy nowym i 10 tys mniejszą cene. Nie wnikał bym, że ma 50 mth. Za 5 tys jeśli w grę wchodzą dotacje z ue można kupić sporo rzeczy. A co do psucia się na af jest pełno użytkowników, którzy kupili nowy. I mieli kupe problemów na gwarancji bo się ciągle psuło.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JDKamil    0

Ale jest to nabijanie człowieka w balon!


Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie.
Trzeba wierzyć,
że człowiek jest do czegoś zdolny
i osiągnąć to za wszelką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Dlaczego jeśli wiesz, że po pokazowy. Zresztą jeśli ciągnik tylko stał na wystawach to dlaczego nie uznac go za nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

korbanek duzo ciagników, kombajnów jak i reszty sprzetów myje , czyści. Gdzieś tu na forum pisałem juz o tym, byłem moze nie w zeszłym roku nie pamietam dokładnie kiedy, ale na własne oczy widziałem jak myli kombajn a nie był on troszke okurzony wiec te ich sprzety troche robia. fakty stoją tez u nich fendy brudne widać je czasami z drogi (poznań-pniewy) sa ustawiane przy płocie pare sztuk i widać ze robiły. I wydaje mi sie ze do nowego ciagnika bez dotarcia, bez ułozenia sie części zakładanie pługa i dawanie go na pole w orke to nic dobrego, z resztą nie tylko to tyczy sie ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Wiem, że kiedys korbanek dawał ogłoszenia na usługi na kombajny. O usługach gdzies czytałem na ich stronie. Nie wiem jak jest z ciągnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JDKamil    0

Dlaczego jeśli wiesz, że po pokazowy. Zresztą jeśli ciągnik tylko stał na wystawach to dlaczego nie uznac go za nowy.

Kolego jasne jak stoi na wystawie, nie powiem jak nim gdzieś przejadą po placu (bo przecież nikt nie będzie na wystawę go wpychać aby nie nabić h) Ale nie jak jadą na pokaz wbiją w pole porobią nim trochę. odkurzą, umyją i wystawią jako nowy, bez przesady, w końcu jak człowiek za coś płaci to nie żeby już było tym robione w polu!


Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie.
Trzeba wierzyć,
że człowiek jest do czegoś zdolny
i osiągnąć to za wszelką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

kamil z tym twoim ostatnim postem sie zgodze ale wez to pod uwage bylem nie raz u korbanka nawet jesli by go wymyli wyczyscili to sa elemety w ciagniku po ktorych widac ze on pracowal bo przeciez nie maluja ich od nowa wiec jesli oni wciskaja ci kit to musisz patrzec co bierzesz ale osobiscie nie spodkalem sie zeby cos takiego próbowali mi wmowic. a moje zdanie jest takie ze jesli jest on po pokazowy mi to nie przeszkadza a jezeli wytargouje np 10czy 20 tys taniej i dostane na niego taka sama gwarancje jak na nowke to jest moim zdaniem ok bo 20 kapci ulica nie chodzi a ciagnik co ma 50mtg to robil tyle co nic wachac to sie mozna jak kupujesz uzywke i ma na liczniku 5000mtg i do tego nie wiadomo jak o niego dbano. a co do tego ze bierzesz sobie na testy i latasz i oddajesz a oni sprzedaja nastepnemu to spróbuj kolego wejdz tak z marszu do korbankow i powiedz ze chcesz dostac ciagnik na testy to zycze powodzenia ze ci sie uda :lol:

 

ortografia +10%


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JDKamil    0

Dokładnie kolego mówisz, ale jeszcze podam Ci taki jeden przykład, przywieźli nam w 2009r Fendta 820 na testy polowe z pługiem Unia Grudziąc 4korpusy (śmiech do takiego ciągnika) I tak sobie gada mój ojciec z przedstawicielem od korbanka, i się pyta, (bo widać prawie nówka sprzęt), jak go będą sprzedawać jak chodzi po takich testach? Gościu się zaśmiał tylko i powiedział tak: "Panie to jest praktycznie nowy ciągnik, który musi być należycie sprzedany za godne pieniądze" Mój Ojciec mówi że chyba jako po pokazowy sprzęt sprzedają, on się nic nie odezwał, zrobił głupią minę. Więc niech mi nikt nie pisze bajek że korbanek jest taki uczciwy, bo co jest naprawdę "podniszczone" po pokazach to może i sprzeda jako sprzęt po pokazowy ale na pewno nie maszynę co ma zrobione z 30h, bo sam wtedy by tracił.


Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie.
Trzeba wierzyć,
że człowiek jest do czegoś zdolny
i osiągnąć to za wszelką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JDKamil    0

No wiesz ja nie twierdze że nie, ale weź cenowo ciągnik 95km, a cenowo 205km. więc wiadomo jaki wystawi po pokazowy ciągnik, a jaki nowy (nie twierdzę że wszystkie)


Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie.
Trzeba wierzyć,
że człowiek jest do czegoś zdolny
i osiągnąć to za wszelką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

ciagnik po pokazach jest pucowany na błysk. Kilka już pucowałem. Wszystko musi się świecić nawet opony. Ale idzie jako po pokazowy tylko U 1674 nikt jakos nie chce specjalnie :wacko: A sądze ze tam upust spory będzie


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Przede wszystkim trzeba dobrze taki ciągnik sprawdzić zwłaszcza cięgna. Nasz Arion przed przyjazdem do nas stał na pokazach i oczywiscie jak to w Polsce bywa ukradli podkładki od sworznia. Pojechałem nim na pole, zawleczka się wyłamała bo nie było podkładki, sworzeń się zaczął wysuwać i w końcu pękł. Prawe cięgno upadło na ziemie z pługiem na szczęście nic się nie stało.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
Napisano (edytowany)

"Kolega kupił Fenda 309 Vario popokazowego co miał 12 godzin."

 

Nie wiesz dużo mu z ceny zeszli, za ile kupił? 12 mth to można nabic wjeżdżając na hale wystawowe i na jakichs tam pokazach. Nie sądze, aby coś temu ciagnikowi ubyło. Pozatym tak jak ktoś pisał do testów ciągniki są z mniejszymi maszynami więc się nie męczą.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak to trzeba przyznać na pokazach moc ciągnika jest dużo zawyżona w stosunku do zapotrzebowania maszyny ryją ziemię jeden po drugim więc się nie męczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj