Skocz do zawartości

Zdjęcie

sprzęgło renault 120.54

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share spokojnyziomek

spokojnyziomek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 00:57

sprzęgło renault 120.54 witam mam problem ze sprzęgłem w renault, problem jest taki że po wcisnięciu sprzęgła mam ciężko wbic pierwszy bieg potem podczas jazdy jest wszystko ok moge zmieniac biegi ale troszke cieżko ale nie zgrytaja. czy wie ktos moze czego to jest przyczyna?? sprzęgło mam elektro-hydrauliczne jest to wersja NECTRA reni. sprzeglo jest zasilane tym samym plynem co i hamulce?? czy może ma gdzieś inny zbioriczek na plyn czy tez moze jest tam inne rozwiążanie sterowana sprzęgłem?? proszę o pomoc w tej sprawie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sprzęgło renault 120.54 Dzisiaj, 18:59
  •  

#2 Share kukiteam

kukiteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 09:41

sprzęgło renault 120.54 Czyli nie wysprzęgla ? A gdy jedziesz na biegach pełzających i wciśniesz pedał sprzęgła to ciągnik się zatrzymuje czy dalej jedzie ? Pedał sprzęgła jest niski czy wysoki?

#3 Share spokojnyziomek

spokojnyziomek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 10:59

sprzęgło renault 120.54 ogolnie wysprzęgla ale słabo czasem big wchodzi dobrze a czasem musze kilka razy delikatnie pociagnac za wajche zeby wpadl bieg, na pełzających biegach jest tak ze chwilke sie toczy i zaraz sie zatrzymuje a pedał sprzegła wciska sie caly czas rowno bo w kabinie mam sterownik elektryczny, a czym jest sterowany wysprzeglik olejem ze skrzyni czy moze jakims płynem innym??

Edytowany przez spokojnyziomek, 30 styczeń 2011 - 11:00.

#4 Share Michalc355

Michalc355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 12:48

sprzęgło renault 120.54 moj brat mial to samo i sie okazalo ze plynu brak

#5 Share spokojnyziomek

spokojnyziomek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 13:15

sprzęgło renault 120.54 a wiesz może gdzie sie ten plyn wlewa?? bo raczej ze zbioriczkiem od hamulcowego nie jest to połączone.

#6 Share spokojnyziomek

spokojnyziomek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 luty 2011 - 22:35

sprzęgło renault 120.54 pomoże mi ktoś z tym plyem bo nigdzie nie moge znalezc zbiorniczka plynu do sprzegla a nie jest nigdzie polaczone z hamulcowym zbiorniczkiem. chyba ze elektrohydrauliczne sprzeglo jest inaczej zasilane orientuje sie ktos moze w tej dziedzinie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Levis

Levis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Pure performance

Napisany 05 sierpień 2013 - 16:36

sprzęgło renault 120.54 Witam.
Mam u siebie podobny problem ale w ciagniku 951-4 skrzynia 12/12 sprzęgło całkowicie mechaniczne.

Ciężko wchodzą biegi, po wciśnięciu sprzęgła muszę odczekać z 10s zanim pozwoli na gładkie wpięcie biegu.
Na biegach pełzających wciśnięcie sprzęgła skutkuje poruszaniem się ciągnika jeszcze jakiś czas, ledwo hamulcem mogę go zatrzymać, im wolniejszy bieg tym gorzej.
Na biegach szosowych praktycznie nieodczuwalne ale też lekko przeciaga.

Ruszanie nie stanowi problemu nic się nie ślizga, sprzęgło "bierze" na normalnej wysokości.

Ktoś ma pomysł co się dzieje? Dlaczego sprzęgło jakiś czas zostaje "sklejone" nie rozprzęgla napędu?

#8 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 20:51

sprzęgło renault 120.54 Podciągnij sprzęgło bo objaw typowy jeśli nie wysprzęgla do końca.
C328, U-912 i R 103-54

#9 Share Levis

Levis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 21:30

sprzęgło renault 120.54 Dźwignię naciągnąłem ile się dało ale bez zmian, okienka inspekcyjnego aby podciągnąć na samym docisku nie ma więc i tak rozpoławianko...
Załyszałem tez opinię że takie przeciąganie to objaw kończącego się sprzęgła i jak padnie nie da się już wcale rozprzęglić.
Jak na mój rozum to się kupy nie trzyma i raczej powinno się ślizgać niż być na stale spięte..

#10 Share andrzejlud

andrzejlud

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 09:57

sprzęgło renault 120.54 To jest sprzęgło na tarczkach i prawdopodobnie zużyte tarczki (powyginane) i dlatego nie wysprzęgla. Pewnie też szarpie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Levis

Levis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 20:40

sprzęgło renault 120.54 Tak, dziś zaczęło szarpać przy ruszaniu.
Andrzeju czy możesz podpowiedzieć jak wygląda to sprzęgło i gdzie kupić, jakiś link?
Czy po prostu masz na myśli tzw sprzęgło jednotarczowe łopatkowe a nie tradycyjne ciągłe.

A żeby weselej było to padła pompa wtryskowa, 12dni przed końcem gwarancji :)

Edytowany przez Levis, 11 sierpień 2013 - 22:31.