Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żmijka do paszy -elastyczna

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 21:24

Żmijka do paszy -elastyczna Witam szukam żmijki którą działa pod roznymi kątami pracy takiej którą stosuje się do polączenia silosu z pelnoporcjówka z stacją paszową która jest w plastikowej rurce (chyba 2'' czy 1,5''). Gdzie można ją kupic a jak nie wiecie to podajcie jakieś firmy które zajmują się montażem stacji paszowych w woj. podlaskim. Dziękuj i pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żmijka do paszy -elastyczna Dzisiaj, 05:32
  •  

#2 Share woytek

woytek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 23:16

Żmijka do paszy -elastyczna Jeżeli chodzi o firmy to np. geneu lub indoor. Mają coś takiego bankowo bo stosują to jako podajnik paszy z silosów do linii paszociągów w kurnikach.

#3 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 30 styczeń 2011 - 07:35

Żmijka do paszy -elastyczna Ja mam paszociag z kurnika i tak wybieram z silosów, strasznie szybko sie zuzywaja te kolanka, pare godzin pracy i juz przetarte...
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#4 Share woytek

woytek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 10:15

Żmijka do paszy -elastyczna Z tymi kolanami to też już sobie poradzili. Początkowo były za ostre i fakt szybko się przecierały lub nawet spirala pękała. W tej chwili możesz zamówić łagodniejsze łuki (a dokładniej jest tam ten sam kąt tylko kolano jest wydłużone) i problemu nie będzie (przynajmniej u mnie nie ma).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 14:28

Żmijka do paszy -elastyczna ja bym potrzebował jakieś 10 m tego paszociągu z jednym kolanem 90 st. i drugim 130st. Jaki by silnik chodził w takim paszociągu? Można tym paszociągiem pobierać paszę z klepiska albo z tej rury która wchodzi do środka silosu płaskodennego ?

#6 Share woytek

woytek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 18:57

Żmijka do paszy -elastyczna Silnik wystarczy około 1-1,5 kW bo i tak spirala podpinana jest do przekładni, a nie bezpośrednio pod wałek silnika. Możesz pobierać z klepiska jednak bardziej polecałbym silos, bo ten podajnik musisz co około 2-3m do czegoś podwiesić żeby się nie powyginał. Jeżeli potrzebujesz kąty 90 i 130 to raczej musisz kupić 3 kolana bo chyba 90 nie występuje jako jeden element i polecałbym kupno tego podajnika o średnicy 100mm bo one nie mają jakiejś dużej wydajności.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 22:59

Żmijka do paszy -elastyczna mi chodzi o to żeby tym paszociągiem sypać zboże do żaren bo nie chcem kupywac śrutownika bijakowego ssąco-tłoczącego za bagatela 7 tyś który bedzie miał dwa razy taki silnik i wydajnośc taką sam jak rozwiązanie które wymyśliłem więc myslę że 75 wystarczy. Nie wiecie ile wytrzymuję te paszociągi bo plastikowa obudowa nie bedzie wieczna.

Dodaj odpowiedź