Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt Farmer 309 C/i [opinie]

311 odpowiedzi na ten temat

#181 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 15:20

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] radze jej nie wymieniać jeśli już się spaliła. W naszym Lampku jest taki sam włącznik i ta żarówka przepala włączniki przy długiej jeździe na włączonym a później 500....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt Farmer 309 C/i [opinie] Dzisiaj, 11:09
  •  

#182 Share grzes86

grzes86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 21:37

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] Czyli że co mam jej nie wymieniać bo co ona przepala jakie włączniki chyba sie nie za bardzo orientuje o co chodzi...może jednak da sie coś z tym zrobić no bo jakoś nie uśmiecha mi się zostawić to w takim stanie w końcu na to jest zeby swieciło.

#183 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 09:27

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] A jestes pewien ze problem lezy w przepalonej zaroweczce? Jesli ciedobrze zrozumialem to chodzi ci o ta lample pod folia do zalaczania?? Musze przyznac ze jeszcze nigdy nie spotkalem sie z uszkodzeniem takiej lampki...jesli juz to nie zalaczal sie przedni naped a wtedy zarowka tez sie nie swieci.

Czy chodzi tobie o te wlaczniki???
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#184 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 10:31

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] u mnie też ta żarówka sie przepaliła ale nawet jej nie ruszam no bo po co ? nad tym przyciskiem jest taka śrubka i chyba jak ją się odkręci to można zdjąć tą klapke z przyciskami i wtedy zmienić (tak mi sie wydaje ) no bo jak inaczej

#185 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 10:47

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] mysle ze mowimy o tym samym przycisku...ale zeby dojsc do lampki to trzeba odkrecic trzeba wiecej niz jedna srubke.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#186 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 14:15

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] nie wiem bo tam nie zaglądałem ale mi sie wydaje że jak odkręci się tą śrubke to ta klapka z przyciskami powinna się wyjąć

#187 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 15:39

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] A może ktoś z chociaż jedną prawą ręką odkręciłby i zobaczył jak to się robi, a nie pieprz..cie pół strony: o Boże, co by było jeśli bym dotknął tę śrubkę (proszę to traktowac z przymrużeniem oka)Dodany obrazek Dodany obrazek. Na korbankowym placu nie ma już takowych, także na mnie nie liczcie.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

#188 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 17:32

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] Ale jak ci się napęd włącza to i tak powinno się zaświecić na desce rozdzielczej taka zielona ikonka że napęd jest włączony.A dokładniej to "awaria" w serii 300Ci??

#189 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 19:42

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] Ale czy napewno rozchodzi sie o ciagnik 300Ci???

#190 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 20:19

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] @kosti68 te zdjęcie to chyba stara 800-setka co?Tak z ciekawości pytam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share grzes86

grzes86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 20:53

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] Tak chodzi o żarówke pod przyciskiem który załącza przedni napęd pod nim jest przycisk od blokady mostów a pod nim od sumowania strumienia oleju chyba już wiadomo o którą żarówke chodzi. Model ciągnika 309Ci. Napęd sie załącza bez problemu i zielony wskażnik od przedniego napędu na kombiinstrumencie także świeci. Więc chyba wina leży w przepalonej żarówce bynajmniej tak to wygląda na moje oko.

#192 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 21:26

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] Praktycznie wiekszosc ciagnikow miala ta tastature....wiec dlaczego od razu 800-setka?? moze byc i 500, 700, 800, 900.

#193 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 21:30

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] no i po co tą żarówke wymieniać do czego ci to potrzebne? rozumiem od blokady jak jedziesz w noccy i zapomnisz wylączyć to świeci ale od napędu?

#194 Share grzes86

grzes86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 21:40

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] a może być z tego samego powodu co i od blokady. a po za tym dlaczego mam jej nie wymienić skoro byłaby taka możliwość to czemu nie?

#195 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 12:51

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] Cudowna dyskusjaDodany obrazek , brakuje tylko żeby wyskoczył ktoś z tekstem: "A mówiłem brać Kubotę!"Dodany obrazek
Panowie, kolega chciałby wymienić żarówkę, więc pisze na forum rolniczym, w dziale Fendt. No kurna lepiej trafić nie mógł, a co dostaje: A może to nie Fendt?; A może to nie ten model?; A po co będziesz wymieniał?.
Jak bym był nowym użytkownikiem ,to by mnie szlag trafił Dodany obrazek .
Nie wiesz jak wymienić żarówkę, to nie pisz, a niech w końcu ktoś konkretny koledze pomoże!Dodany obrazek
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

#196 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 15:08

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] Jesli chodzi o te przyciski to wymiane wykonuje sie od przodu...z tego co pamietam musisz odkrecic ten okragly plastik na ktory naciskasz.

Dodany obrazek

#197 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 09:54

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] Z pamiętnika serwisanta Dodany obrazek
Chopie, odkręcasz śróbkę u góry panelu, również u góry podważasz delikatnie i wysówasz ku górze.
Na dole, najprawdopodobniej, jest małe noskowe zabezpieczenie i nie polecam podważania w tamtym miejscu. I musi zejść. Pod spodem zobaczysz diodę, wyciągniesz ją i dopasujesz na jakiejś stacji, lub sklepie elektronicznym.

Dodany obrazek

Błagam, to nie powinno być dramatycznie trudne, żeby trza było wzywać serwisDodany obrazek

#198 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 10:36

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] Nie widze jednak potrzeby rozkrecania gdyz od tylu nie dojdzie i tak do tej zarowki...na schemacie elektrycznym widac wyraznie ze jest tam zwykla zarownka a nie dioda. A pozy tym przyciski ktore maja diody jak na przyklad do wlaczania walka wygladaja troche inaczej, dioda wychodzi na zewnatrz po srodku przycisku i swieci sie na czerwono. Prawdopodobnie bedzie to zarowka bez oprawki typu "T5"

#199 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 13:01

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] Strzelałem. Niech będzie żarówka. Mówisz że nie dojdzie do niej po zdjęciu panelu??? No troszkę mi ta ostatnia wypowiedź nie pasuje Dodany obrazek. Moim skromnym zdaniem chopok powinien śrubokręt i poświęcić 5 min na zdjęcie panelu i potem, jeśli będzie problem to go opisać. Bo jak będziemy dywagować na sucho, to do niczego konstruktywnego nie dojdziemy :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 14:04

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] to prawda niech sprobuje najpierw zdjac ten panel..pomimo to nie widze wielkiego sensu podswietlenia tego przycisku przy wlaczanym napedzie, w koncu wszystko widac na tablicy z przodu. Wiekszy sens mialoby podswietlenie przycisku gdy wlaczone sa swiatla, gdyz w ciamnosciach moga byc male problemy z dokladnym do znalezieniem.