Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt Farmer 309 C/i [opinie]

311 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 05 sierpień 2006 - 15:29

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] Co myslicie o tym ciagniczku-ma moze ktoś jak tak to jakie spostrzezenia?:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt Farmer 309 C/i [opinie] Dzisiaj, 15:31
  •  

#2 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 sierpień 2006 - 11:56

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] kiedys w top agrar byly testy cagnikow 90km.tylko ze tam byl 308ci ale to wszystko to samo..pisli ze konstrukcja ciagnika nie zmienila sie od 20 lat..z elektroniki mial chyba tylko EHR a zaja 2!! mejsce.pierwszy byl JD 5720..ale spalil prwie najwiecej podczas testu..moje zadanie-tylko fendt,moje marzenie-410 Vario ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 Share Siłacz

Siłacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 15 sierpień 2006 - 10:48

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] fendt 412 Vatio to dopiero sprzet
fendt 412 Vario

#4 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 16 sierpień 2006 - 10:24

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] mam ta top agre- a ktos zna te ciagniki z życia-osobiscie mam we wiosce takiego sprzeta ;-) a w okolicy jest ich juz 6 ale kontaktu z włascicielami jakos niemam ;-P

#5 Share marcinenicram`

marcinenicram`

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 wrzesień 2006 - 15:07

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] witam mniełm takiego fendta na jeden dzen był to najpiekniesh dzen w moim zyciu jest poprostu fenomenalny podpiełem go do agegatu poorywkowego uni na 9 łap i zbierał sie niegorzej nish mój JD 6620 125 kM jest on świetny do transportu po nieró3wnych zwirowych drogach mozna z wiekshą peredkością smigac a zarazem komfortyowo spodobało mis ie w nim tesh sprzegło ciągnąc np pług mona puścic podczas orki gaz a on niezgasnie tylko sie za3ma takasmo jak w czasie jazdy chamulecn taksamo wom gdy ma ma cieshko iu umniemy gazu tesh prawie stanie jest bardzo prosty w obsłudze mushe go mniec:) pozdo

#6 Share kryniek

kryniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 wrzesień 2006 - 17:33

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] Koledzy!
Widzę totalny zachwyt po Waszych postach o marce FENDT bardzo dobrej i tutaj nie ma co negować chociaż znam inne opinie jak zawsze. Ale zapominacie że skrzynia bezstopniowa tzw. VARIO nie jest już tylko domeną FENDTA ale też są i inne marki np: CASE IH CVX czy New Holland TVT w wielu przypadkach przewyższają FENDTA parametrami i konstrukcją i też mają 50 km/h. A jeździ się nimi też bardzo przyjemnie.

#7 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 14 wrzesień 2006 - 18:30

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] i tak fendta nie przewyzsza chociazby jakoscia-a ten fendt o ktorym mówimy ma noramlna skrzynię biegów tylko ze sprzegło hydrauliczne-dawny turbomatik :)

#8 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 wrzesień 2006 - 22:49

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] Ostatnio oglądałem te Fendty w Szepietowie i o ile 412 był naprawdę ok to 309(zdaje się) wykończeniem nie umywał się nawet do mego JD, o większych nie wspomnę (pewnie zostanę zakrzyczany przez fanów Fendta)-ale wg.mnie żadna rewelacja-do tego o wiele za droga-(cena powinna iść w parze z jakością).
PS.Czekam na ataki ...:)

#9 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 15 wrzesień 2006 - 07:26

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] oto pierwszy-gadaj se co chcesz ale moim zdaniem i tak ta jakosc jest najlepsza a ja-co wszzepił mi mój ojciec-uwazam ze ciagbnik powinien byc prostej konstrukcji eby nieposiadał zbednej ilosc elektroniki której sam nie naprawisz... 309 tez jakąs tam posiada ale jest duzo rozwiazan mechanicznych a nawet koszt naprawy jest mniejszy w takim wypadku a te Vario mimo ze fendt to tez jakbym mial kase to bym nie kupował bo jednak ciagnik to jak czołg... jakbym przy orce szybe odtworzył to by jeszcze mi jakis przycisk w dżoystick'u zalazł brudem i co? cały dżoy do wymiany jakies 8tys zł? o ile dobrze pamietam... (ale i tak z całum szacunkiem i powdziwem dla przekladni vario-respect :D )

#10 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 wrzesień 2006 - 07:35

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] Uśmiejesz się ale mam mniej elektroniki niż w 309 :) a pojeździj sobie ciągnikiem z PowerShiftem to nie będziesz się do 309 chciał przesiąść.Zaręczam.
Czekam dalej :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 15 wrzesień 2006 - 19:26

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] no właśnie nie ma power shift i o to chodzi!!!czytałem w ostanim RPT art o fentdach.i na moje juz trochę przesadzają z tym bajerem..nie wim nigdy takim nie jeździłem ale dla mnie przełączanie biegów to czysta przyjemność!!!power shift napewno zwiększa wydajność na polu ale w trasporcie odbiera radość z jazdy!!! :) ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#12 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 15 wrzesień 2006 - 19:33

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] W moim MF nawet 4 pod obciążeniem w polu nic by nie dały bo ja jak nim orze na biegu 8,5 km przy 2200 obr to nie dam rady włączyć wyższego tzn 9,9 km przy 2200 a na tym co ok 8km jade to spokojnie daje rade jak ma ciężej to dyma puści czyba żeby różnice między stopniami były poniżej 1km /h ale takich stopni raczej nie ma

#13 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 15 wrzesień 2006 - 20:00

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] a powershift to nie jest elektronika? na jakiej zasadzie działa? dla mnie to elektronika :P

a i jeszcze jedno- a ty poruszasz sobie 309 pod obciazeniem bardzo duzym to dopiero nie bedziesz chcial wracac do swojego jD - a te 3 stopnie po prawej stronie kierownicy to co?

#14 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 wrzesień 2006 - 20:03

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] No i o to chodzi !!!-forum robi się barwniejsze :)-co do stopni -akurat mam taką jedną pracę w której PowerShift jest bezkonkurencyjny (no chyba ,że Vario)-jest to belowanie siana i sianokiszonki na cholernie nierównych łąkach (taki teren niestety) -półbiegi chodzą bez przerwy.Co do transportu to u mnie praktycznie nie występuje-zwózka bel (pola mam blisko).Aha nie jest moją intencją gloryfikowanie JD -zresztą o gustach się nie dyskutuje gusta się ma -po prostu parę postów wcześniej napisałem co sądzę o 309-a najlepiej żeby napisał coś jakiś użytkownik w/w (najlepiej nie bezkrytycznie).A może byśmy napisali coś o wadach i zaletach naszych żelaznych rumaków ?

#15 Share gumis45

gumis45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 15 wrzesień 2006 - 20:07

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] wiesz co jaro powinien powstac taki watek zalety i wady naszych ciagnikow i kazdy wypowiedzialby sie co mu sie podoba i nie podoba w jego ciagniku
Niezawodność Jest Naszą Siłą

#16 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 wrzesień 2006 - 20:09

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] W całej rozciągłości popieram

#17 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 15 wrzesień 2006 - 20:17

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] no to *** najlepsza ejst Valtra- u Sobola siadasz przed kompem i pokolei wybierasz sobie wyposarzenie mechaniczne lub elektroniczne od poczatku do konca i oni taką robia a jakosc jest niezła-mi to sie podoba ten fendt ale go nieposiadam ale innego ciągnika niebrałbym jakbym kupował :P :P pozdro :) :P :P :P

#18 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 16 wrzesień 2006 - 14:31

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] Jeśli chodzi o tego Fendta 309, to mój znajomy ma takiego. Model 309Ci (ta najmocniejsza wersja). Bardzo dobry do transportu (chodzi w 7tonowej tandemce) :). Ale jest też jedem minus. Ten traktorek ma lekki przód :/. Znajomy podczepia do tego Fendta pług 4 skibowy ( 4*40) obrotowy i ciągnik ma tendencje do unoszenia przodu (jest to niebezpieczne zwłaszcza podczas transportu drogowego). Lekko doda gazu i się wznosi :/. Nie pomagają nawet dodatkowe obciążniki. Może gdyby miał przedni TUZ (na nim można zawiesić większy obciążnik) to by nie było problemu. Wogole to maszyna OK, tylko ta cena :/.

#19 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 16 wrzesień 2006 - 21:34

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] albo TURa-teraz wiekszosc ciągni,ów ma lekki przód-rolnicy ratują sie turem z regóły :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share danie181

danie181

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 wrzesień 2006 - 13:43

Fendt Farmer 309 C/i [opinie] mam fendta i jd i zetora i ursusa każdy jest dobry do swej poracy i wszystko wiec moge porównac ze fendt jest najlepszy......a wogole jak ktosm mi mówi o johne SE to smiac sie chce... Premium to można porównac zgadzam sie