Skocz do zawartości

Zdjęcie

NOWY CLAAS AXION 900

113 odpowiedzi na ten temat

#81 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 09 listopad 2011 - 12:50

NOWY CLAAS AXION 900 już tłumacze na czym polega niedopracowanie. :rolleyes:
chodzi o to ze elektonika ma dużo błedów, a ciągnik jak wiadomo jest nią bardzo naszpikowany. i to głownei się psuje :huh:
A wymiana cześci elektornicznych nie jest tania. :unsure:

a skąd to wiem :rolleyes:
mianowicie moja sąsiadka pracuje w cllasie u jednego z dealerów i mówiła ze jest duzo zgłoszeń

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
NOWY CLAAS AXION 900 Dzisiaj, 21:31
  •  

#82 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 09 listopad 2011 - 12:57

NOWY CLAAS AXION 900 tylko, że tutaj jest mowa o nowej serii ;) więc nie wiadomo jak z awaryjnością

Jak on mógł kupić nowe axiony serii 900 skoro one oficjalnie mają wejść do sprzedaży w 2012 ????

bardzo prosto :) centrala na pewno ma dane techniczne, wyposażenie i wstępną wyceną, więc mogli napisać umowę przedwstępną do zakupu, tak jak to ma miejsce z nowym actrosem, zanim jeszcze się pojawił oficjalnie w sprzedaży to 1 tyś już był zamówiony :)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#83 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 14:07

NOWY CLAAS AXION 900 Dużo z was jedzie do Hanoveru? Nie ma bata, ale trzeba będzie się dopchać do tego claasa. B) A do tego chyba koło godziny 11.20 i 15.20 jest prezentacja w języku polskim. :)

#84 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 10 listopad 2011 - 16:57

NOWY CLAAS AXION 900 mówię ogólnie o ciągnikach z tej marki, że są awaryjne. <_<

#85 Share Dawid727

Dawid727

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 17:46

NOWY CLAAS AXION 900 W Poldanorze jest jakiś Axion z oznaczeniem 9xx o mocy koło 400 koni. Postaram sie o fotki z jego pracy. Dla tych którzy twierdzą, że to nie mozliwe-ta firma dostała ten ciągnik na testy. Przywieziony z Niemiec. Postaram się o jakieś informacje... :)

#86 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 22:37

NOWY CLAAS AXION 900 sa aktualnie 2 axiony 900 na testach w polsce, wiec jak najbardziej jest to mozliwe.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#87 Share Gietek

Gietek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 22:54

NOWY CLAAS AXION 900 Witam.Mam pytanie troche z innej beczki.wiecie coś może o firmie MT Agro handluje ona maszynami rolniczymi w tym też classami.jakby miał ktoś info o tej firmie prosiłbym o wpis :)

#88 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 00:02

NOWY CLAAS AXION 900 kupilem od nich wal vaderstadt rollex i wszystko bylo ok, natomiast oni handluja case :blink: :blink: .

http://www.mtagro.com/
chyba, ze o jakies inne mt agro sie rozchodzi.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#89 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 10:45

NOWY CLAAS AXION 900 Nowa reklama Claasa: http://app.claas.com/2011/axion900/pl/
http://www.youtube.com/watch?v=ZfZ6k84M0qo&feature=channel_video_title

#90 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 14:25

NOWY CLAAS AXION 900

mówię ogólnie o ciągnikach z tej marki, że są awaryjne. <_<

A co JD nie są awaryjne, niema idealnych niepsujących się maszyn...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 11 listopad 2011 - 20:29

NOWY CLAAS AXION 900 tak tylko że pewnie johndeere i fendt najwięcej wytrzymają Dodany obrazek. W hełmie starszy 926 vario pracuje na 4 tysiącach hektarów jak inne 4 900 vario i przerobił 18 000 mtg bez awari.

Edit jak myślicie ile kosztuje ten axion ja obstawiam że będzie zaczynał się od 125 140 tyś euro a wy?

Edytowany przez andrzej2257, 11 listopad 2011 - 20:33.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#92 Share bartek26

bartek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team
    sporty walki MMA

Napisany 14 listopad 2011 - 19:21

NOWY CLAAS AXION 900 @brzozak2 wiesz może gdzie dokładnie pracują te testowe axiony ?

Edytowany przez krzysiek16m, 14 listopad 2011 - 20:18.

sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

#93 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 21:27

NOWY CLAAS AXION 900 gadali mi, ale nie pamietam. w jakis wieloobszarowych gospodarstwach.

#94 Share Roltex

Roltex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 18:54

NOWY CLAAS AXION 900

tak tylko że pewnie johndeere i fendt najwięcej wytrzymają Dodany obrazek. W hełmie starszy 926 vario pracuje na 4 tysiącach hektarów jak inne 4 900 vario i przerobił 18 000 mtg bez awari.

Edit jak myślicie ile kosztuje ten axion ja obstawiam że będzie zaczynał się od 125 140 tyś euro a wy?

Kolego andrzej2257 jeżli masz na myśli gospodarstwo w Chełmie to nie przypominam sobie żeby miało 4 tys ha coś około 1500 to może i tak. Jeżeli jednak chodzi Ci o właśnie to gospodarstwo to od żniw tego roku zamienili swojego wysłużonego Fendt-a na AXIONA 850 CEBIS w praktycznie pełnym wyposażeniu.
www.roltexkrasnystaw.pl

#95 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 20:05

NOWY CLAAS AXION 900 jedyne gospodarstwo naprawdę blisko Chełma (czyli fizycznie graniczące z Chełmem ), to UNI-AGRA, ale tam to króluje MF :)

#96 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 listopad 2011 - 20:28

NOWY CLAAS AXION 900 a Ja mam pytanie z innej beczki
Xerion 3000 jest obecnie sprzedawany? bo on chyba nie ma tier 3b :huh: axion to samo. Tak z ciekawości pytam. Aha i jeszcze jedno. Xeriony 3000 będą dalej w produkcji po wejściu axiona 900 czy nic na ten temat nie wiadomo, bo tak ostatnio się zastanawialiśmy na kółeczku różańcowym :P

#97 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 21:40

NOWY CLAAS AXION 900 sa obecnie sprzedawane.
jesli producent (w tym wypadku claas, ktory nie produkuje wlasnych silnikow) zakupil partie silnikow w 2010 ze stara norma, ktora byla wtedy obowiazujaca, moze wyprodukowac ta partie ciagnikow.
sporo z tego tytulu axionow zostalo sprzedanych w tym roku :) .

#98 Share Roltex

Roltex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 21:44

NOWY CLAAS AXION 900 Kolego JanJelonek pytasz się już o politykę czyli o decyzje które są podejmowane w kierownictwie koncernu i osobiście jakie plany mają tego nie wiem. XERION to całkiem inna maszyna dla innego klienta a AXION 900 to ciągnik konwencjonalny a w takich mocach do tej pory nie mieliśmy ciągnika.
Byłem już na AGRITECHNICE i powiem szczerze że z tymi normami to jest jedna wielka jazda oczywiście króluje SCR i PDF innej alternatywy przynajmniej na razie nie ma. Bliżej przyjrzałem się silnikom DPS i FTP może dlatego że miały swoje stoiska i najbardziej mnie interesowały. Rozmawiając na targach z wieloma osobami z branży na dzień dzisiejszy nikt nie jest w stanie odpowiedzieć które rozwiązanie będzie się sprawdzało najlepiej. Na dzień dzisiejszy pragnę uspokoić co niektórych silnik DPS nadal jest w CLAASie oprócz AXIONA 900.
Ciekawą sytuację zauważyłem na targach że obok AXIONA 900 i w środku ciągnika byli inżynierowie z konkurencji i miny mieli średnie nawet w zasłyszanej rozmowie (dodam że myśleli że jestem zwykłym klientem) wypowiadali się pozytywnie co do tego ciągnika a skoro tak bacznie robili mu zdjęcia widać że coś jest na rzeczy.
Wracając do osób które tak mocno ganią AXIONA 900 i jego silnik, poczekamy zobaczymy czas pokaże jego wartość, na dzień dzisiejszy śmiem twierdzić że rozwiązania są topowe z najwyższej półki technologicznej. Konstrukcyjnie ten silnik jest tylko w CLAASie.
Zresztą CURSOR to inna bajka zresztą jak czas pokazuje można wyciągnąć lepsze parametry z silnika i to zależy już od wielu innych rzeczy.
Pozdrawiam
www.roltexkrasnystaw.pl

#99 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 listopad 2011 - 21:49

NOWY CLAAS AXION 900

Kolego JanJelonek pytasz się już o politykę czyli o decyzje które są podejmowane w kierownictwie koncernu i osobiście jakie plany mają tego nie wiem.

Szybciej będziesz wiedział niż Ja ;)
Czyli co 800 dalej będzie miał DPSa? czy źle zrozumiałem i chodzi Ci o obecną wersję?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Roltex

Roltex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 21:54

NOWY CLAAS AXION 900

sa obecnie sprzedawane.
jesli producent (w tym wypadku claas, ktory nie produkuje wlasnych silnikow) zakupil partie silnikow w 2010 ze stara norma, ktora byla wtedy obowiazujaca, moze wyprodukowac ta partie ciagnikow.
sporo z tego tytulu axionow zostalo sprzedanych w tym roku :) .

Zgadza się w uproszczeniu. Claas dobrze sie zabezpieczył co do tematu silników. A AXION sprzedawał się nie dlatego że ma jeszcze silnik w starej normie tylko że zbiera bardzo dobre recenzje. Biorąc pod uwagę sprzedane przez nas ciągniki i ich pracę są dopracowane. Zresztą ARION-y też już znalazły swoje miejsce.
Pozdrawiam

Szybciej będziesz wiedział niż Ja ;)
Czyli co 800 dalej będzie miał DPSa? czy źle zrozumiałem i chodzi Ci o obecną wersję?

No fakt zgadza się szybciej przynajmniej powinienem :) Na dzień dzisiejszy 800 bez zmian a na jak długo to zależy od wielu rzeczy. Jest okres przejściowy co do stosowania norm a zapas silnikowy też nie może być nieograniczony.
www.roltexkrasnystaw.pl