Skocz do zawartości

Zdjęcie

NOWY CLAAS AXION 900

113 odpowiedzi na ten temat

#61 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 22 październik 2011 - 10:31

NOWY CLAAS AXION 900 Jak mechanik ładował mi JD mówił , że te autopowry są awaryjne.
Podobno jakiś gościo za naprawe skrzyni zapłacił ponad 60 000.
Fendt to dla wszystkich był zawsze drogi tylko jakby do JD dodać te wszystkie "pie*oły" co ma fendt w standardzie to z ceną dościgną by fendta.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
NOWY CLAAS AXION 900 Dzisiaj, 06:20
  •  

#62 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 październik 2011 - 11:54

NOWY CLAAS AXION 900 Po pierwsze prześcignął by :D .
Po drugie-bezstopniówka z serii 6000 ma się do tej z 8000 jak pięść do nosa.

Po trzecie to wyposażenie Fendta związane jest z polityką Korbanków-na Zachodzie możesz kupić mniej "wypasionego" Fendta.

Po czwarte podobno :D .

#63 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 22 październik 2011 - 12:15

NOWY CLAAS AXION 900 po pierwsze mechanik to mechanik ładuje to wie
po drugie o co chodzi z tą pięścią xD
po trzecie tak tylko , że jd może mieć taką samą albo jeszcze droższą cenęDodany obrazek

po czwarte to podobno powiedział mi paweł woś z agricoli który pracował w gravicie ale z powodu tego , że brat szefa zarabiał więcej niż on do odszedł.

Edytowany przez andrzej2257, 22 październik 2011 - 16:01.

#64 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 październik 2011 - 17:03

NOWY CLAAS AXION 900 Po piąte-czytamy ze zrozumieniem :D

#65 Share kmicic88

kmicic88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 październik 2011 - 21:59

NOWY CLAAS AXION 900

jest tanszy i pozwolcie, ze uzyje poplizmu "chujowszy" :) , szkoda, ze nie zdecydowali sie na CATa, ale pewno nie celowali w ten punkt z targetowaniem klienta.

maly xerion na bank wsiaknie, po co komu taka technologia z tak mala moca.

A potrafisz powiedzieć dlaczego jest <cenzura>? Czy tak tylko piszesz aby pisać.
Wulgaryzmy!

Z tego co wiem to w Polsce są dwie sztuki, które pracują na gospodarstwach... Co do silnika FTP to myślę, że zadecydował tutaj również system SCR bo jakby nie patrząc Iveco ma w tym wieloletnie doświadczenie... Pozdrawiam

Masz rację kolego, ale pracuje tylko jedna sztuka w gospodarstwach RolDanu na północy polski.
Na testy Claas wyprodukował 7 sztuk na całą europę.

Po pierwsze prześcignął by :D .
Po drugie-bezstopniówka z serii 6000 ma się do tej z 8000 jak pięść do nosa.

Po trzecie to wyposażenie Fendta związane jest z polityką Korbanków-na Zachodzie możesz kupić mniej "wypasionego" Fendta.

Po czwarte podobno :D .

Wersje wyposażenia fendta były zawsze dwie - zwykły i profi.

#66 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 październik 2011 - 01:19

NOWY CLAAS AXION 900

A potrafisz powiedzieć dlaczego jest <cenzura>?

patrzac na to z perspektywy czasu, ktory minal, mysle, ze chodzilo o adblue, ktorego DPSy nie oferuja i bez ktorego rowniez obawialbym sie pakowac taki silnik.

a co do tego, ze iveco w niektorych ciagnikach (np. nh) jest gorszy niech zdecyduje fakt, ze chociazby nie uzywaja tulei cylindrycznych :blink: :blink: .
nie wiem jak wyglada ten cursor w claasie, ale mam nadzieje, ze nie jest zrobiony zupelnie po taniosci.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#67 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 24 październik 2011 - 19:45

NOWY CLAAS AXION 900

Prezentacja Axiona 900, przeprowadzona przez landwirt.com
Na filmie jest pokazana cała budowa ciągnika, także powinien rozwiać wszelkie wątpliwości, dotyczące budowy ramowej.

#68 Share Roltex

Roltex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 24 październik 2011 - 20:33

NOWY CLAAS AXION 900 Witam koledzy cieszę że interesuje Was temat AXIONA 900. Jako dealer sam jestem ciekaw jak ten model ciągnika zostanie przyjęty przez klientów. Ilość włożonej pracy w ten ciągnik przez CLAAS-a może jedynie świadczyć jak ważny to jest produkt dla nas w tej klasie. Zgodzę się że obecnie dwie marki przodują w tych mocach ale jak to trafnie określił kolega tort składa się z części każdy coś dla siebie ma.
Projekt i zbudowanie ciągnika tej klasy wymaga ogromnych nakładów finansowych. Na Agritechnice będzie zaprezentowana zapewne cała paleta maszyn wraz ze specyfikacjami i wyposażeniem, na dzień dzisiejszy nic jeszcze nie wiemy cen też nie znamy. Wkrótce pewnie będzie wszystko wiadomo.
Obserwuję od dłuższego czasu Waszą dyskusję odnośnie silnika i wiadomo tylu użytkowników forum tyle opinii. Moim skromnym zdaniem wybór takiego a nie innego silnika (marki) było poprzedzone wnikliwą analizą i wybór był przemyślany. Konstrukcja ciągnika jest bradzo ciekawa.
Pewnie brzozak ma rację że technika SCR jest bardziej sprawdzona a konkretnie w TIR-ach a tutaj IVECO ma już sporo do powiedzenia więc spokojny jestem akurat o silnik i jego jakość. Zresztą wypadałoby zapytać inżynierów którzy silniki projektują a na forum są w większości osoby które się orientują w temacie ale specjalistami w tej dziedzinie nie są jak ja. Zresztą obecnie widać że jednostka to jedno a sterowanie i charakterystyka silnika inna i to dobitnie widać na silnikach DPS stosowanych w dwóch markach jak różnice mogą być duże.
Czas pokaże jak ciągniki zaczną pracować w polu. Podsumowując czas pokaże a Wam życzę konstruktywnego wyrażania opinii.
Pozdrawiam
www.roltexkrasnystaw.pl

#69 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 26 październik 2011 - 19:00

NOWY CLAAS AXION 900

Po piąte-czytamy ze zrozumieniem :D

HahaDodany obrazek
na wszystko odpowieszDodany obrazek.

Kiedy ta agritechnika?

Roltex to nic nie wiesz kiedy przyjadą pierwsze modele do polski? Znasz datę jakichś testów?

#70 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 26 październik 2011 - 19:28

NOWY CLAAS AXION 900 15-19 listopad w Hannover, a na testy np. DLG to trzeba poczekać aż trafi do seryjnej produkcji i Claas zechce łaskawie jakiś model z linii produkcyjnej im użyczyć, ostatnio nie bardzo się jednak do tych testów kwapili :(

Edytowany przez adikpl1, 26 październik 2011 - 19:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Roltex

Roltex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 26 październik 2011 - 21:32

NOWY CLAAS AXION 900 Ciągniki są już testowane to naturalna kolej rzeczy.
Kolego adikpl nie rozumiem Twojej lekkiej złośliwości odnośnie że Claas łaskawie zechce użyczyć ciągnik do testu itd?? Są pewne zasady ale to już sprawa DLG i Claas-a Niemcy a nie nasza. Nikt nie będzie ciągnika trzymał po pierzyną jest dla ludzi. Testy zapewne się pojawią w odpowiednim momencie teraz są jeszcze ostatnie końcowe zmiany.
Obecnie na etapie zmian i ewentualnych korekt test jest bezsensu i nic nie wniesie.
Zapewne wiosną 2012 r rozpocznie się prezentacja ciągnika a wtedy praktyczne pokazy jeżeli takowe będą to poinfomujemy na naszej stronie.
Sam jestem ciekaw pierwszych wrażeń z jazdy. Tylko trzeba zdać sobie sprawę że rynek na taki ciągnik jest np. na Lubelszyczyźnie ograniczony ze względu na wielkość gospodarstw więc skupiam się na mocach miniejszych bardziej dostępnych dla szerszego grona klientów.
Pozdrawiam
www.roltexkrasnystaw.pl

#72 Share claas4

claas4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:Gospodarka

Napisany 07 listopad 2011 - 19:36

NOWY CLAAS AXION 900 Siemka. Nie chciałem mi się szuka czy jest taki temat wiec go utworzyłem. Jak myślicie jaki traktor biedzie traktorem roku 2012 ja myślę że claas axion 900???

#73 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 07 listopad 2011 - 21:13

NOWY CLAAS AXION 900 nieee raczej nie <_<

JD wprowadziły nowe serie, fendty tez watpie zeby cllas wygrał. są one troche niedopracowane

#74 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 21:16

NOWY CLAAS AXION 900 Nie, ponieważ nie jest zgłoszony do konkursu.

#75 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 22:12

NOWY CLAAS AXION 900

nieee raczej nie <_<

JD wprowadziły nowe serie, fendty tez watpie zeby cllas wygrał. są one troche niedopracowane

Mógłbyś wyjaśnić ostatnie zdanie bo aż jestem ciekaw?

pozdrawiam

Edytowany przez Libero, 07 listopad 2011 - 22:12.

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

#76 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 23:01

NOWY CLAAS AXION 900 Połączyłem temat z tematem, o konkursie na ciągnik roku 2012.

@a8185
Niedopracowane ponieważ? O jakieś argumenty bym prosił. ;)

#77 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 17:12

NOWY CLAAS AXION 900 Takie ciągniki będzie kupował dla swoich gospodarstw H. Stokłosa, bo raczej na Xeriony się nie rzuci, tylko na konwencjonalne ciągniki :) Ogólnie kupił ileś tych ciągników i 12 Lexionów i mają zostać po rozsyłane po swoich spółkach-córkach/gospodarstwach. Nasz Rol-Big ma dostać 2 Lexiony i 1 ciągnik :)

#78 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 20:33

NOWY CLAAS AXION 900 Jak on mógł kupić nowe axiony serii 900 skoro one oficjalnie mają wejść do sprzedaży w 2012 ????

#79 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 20:58

NOWY CLAAS AXION 900 Ma zamiar kupować. Czytaj dokładnie.

@Jasiupila
Jeżli taki będzie pracował w Twojej okolicy, to nic tylko pozazdrościć.
Mam nadzieje, że dopcham się do niego w Hanowerze, wtedy sobie go dokładnie obejrzę. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 21:23

NOWY CLAAS AXION 900 Mnie to w ogóle dziwi że on na JD się nie rzucił, no ale to jego sprawa :)
@walek on narazie raczej nie zamówił oraz nie jestem pewien że to te Axiony, bo te jego ciągniki mają mieć ponad 300 KM, więc Xeriony też tu pasują, ale tak jak mówiłem, raczej weźmie konwencjonalne ciągniki :D
@krzysiek16m no przez pierwsze pół roku to będzie szał a potem to już się ustatkuje. Przed paroma laty tak było z jego Casem MX270. Do pierwszej awarii był szał :lol:
No to pozostaje mi życzyć powodzenia w staniu w kolejce do Axiona ;)