Skocz do zawartości

Zdjęcie

NOWY CLAAS AXION 900

113 odpowiedzi na ten temat

#41 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 październik 2011 - 19:43

NOWY CLAAS AXION 900 nikt, bo nie ma zadnego ale, silniki iveco sa bardzo dobre i tyle.

nie ma tam zadnej ramy, to sa zwykle obudowy skrecone do siebie srubami!!!!
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
NOWY CLAAS AXION 900 Dzisiaj, 05:19
  •  

#42 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 19 październik 2011 - 15:43

NOWY CLAAS AXION 900 A już myślałem Dodany obrazek....

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#43 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 20 październik 2011 - 10:17

NOWY CLAAS AXION 900 No jak będzie okaże się w praniu
No to nie śa do konca zwykłe obudowy skręcone śrubammi.
Owszem skręcone śrubami są ale silnik leży na ramie a reszta czyli ponoć została zaprojektowana specjalnie po taki ciagnik i specjalnie pod te skręcanie śrubami.
Jak to będzie pracować to nie wiadomo bo ciagnik musi przepracować z rok dwa aby ujawniły sie wszelkie niedoróbki
i nie chodzi tu o testy tylko normalną pracę w duzym gospodarstwie.
No miałem okazję jeździć i tyle

#44 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 październik 2011 - 11:26

NOWY CLAAS AXION 900 prosta sprawa jesli pojazd jest zbudowany na ramie to na niej osadzasz podzespolu, jesli jest zbudowany blokowo, to kazdy element jest do siebie skrecony srubami.
tu nie ma sie nad czym zastanawiac, nie ma zadnej ramy i juz, po prostu elementem nosnym konstrukcji nie jest blok silnika, czy miska olejowa.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#45 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 20 październik 2011 - 14:08

NOWY CLAAS AXION 900 Z tego co wiem to w Polsce są dwie sztuki, które pracują na gospodarstwach... Co do silnika FTP to myślę, że zadecydował tutaj również system SCR bo jakby nie patrząc Iveco ma w tym wieloletnie doświadczenie... Pozdrawiam

#46 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 październik 2011 - 18:19

NOWY CLAAS AXION 900 tyle, że duet Fendt 900i JD 8000 skutecznie trzymają klasę haevy duty w RP także niewiele ich spotkamy ;)
Daniel dobrze wiesz są dwie na testach po dużych gospodarstwach, pod koniec roku jadą do Germani

#47 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 październik 2011 - 19:21

NOWY CLAAS AXION 900 ja mysle, ze z ta masa dopuszczalna 18 t, bezstopniowa przekladnia i konkurencyjna cena jednak moga troche tortu zabrac jd i fendt ;) .

#48 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 20 październik 2011 - 19:53

NOWY CLAAS AXION 900 Tylko czy Claas ma konkurencyjną cenę? ;)

#49 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 październik 2011 - 20:45

NOWY CLAAS AXION 900 no do tej pory mial.

#50 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 20 październik 2011 - 23:02

NOWY CLAAS AXION 900 "prosta sprawa jesli pojazd jest zbudowany na ramie to na niej osadzasz podzespolu, jesli jest zbudowany blokowo, to kazdy element jest do siebie skrecony srubami."

skoro silnik osadzony jest na ramie - bo on sobie leży na niej to znaczy że rama jest. Inna sprawa że ramy jest kawałek i jest skręcona śrubami z dalszym elementem

Z zacytowanej definicji wynika że ciągnik spełnia obydwa warunki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 październik 2011 - 06:33

NOWY CLAAS AXION 900 dobrze wiec wyjasnijmy sobie o czym dokladnie rozmawiamy.
to rozwiazanie zastosowane w claasie 900 nazywane jest rama pomocnicza i sluzy tylko i wylacznie jako element nosny (przenosi sily i obciazenia statyczne i dynamiczne) w konstrukcji blokowej tego ciagnika do osadzenia silnika. po prostu zamiast wykonywac blok czy mise olejowa i uwzgledniac w niej obciazenia dano kawal zelaza.

to jednak rozwiazanie nie ma nic wspolnego z rama podluznicowa stosowana w ciagnikach rolniczych (np. takich jak niektore jd) i popularnie zwanych jako RAMA, ktora to stanowi jako calosc element nosny pojazdu i przenosi wszystkie obciazenia, zwalniajac z tego tytulu glowne podzespolu napedowe takie jak: silnik, skrzynia, sprzeglo, czy przekladnia glowna.

#52 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 21 październik 2011 - 07:56

NOWY CLAAS AXION 900 Tak jak pisał wyżej JJ w mocach powyżej 300 KM prowadzi Fendt a później John Deere... Spowodowane jest to nie tylko tym, że Fendt ma bezstopniówkę ale jest to większy prestiż przed sąsiadami a w dodatku są to duże gospodarstwa które stać na takie maszyny... Co do Claas'a pewnie namiesza ale myślę, że bedzie ich zdecydowane kilka sztuk... Claas robi sobie najpierw rynek zbytu dla ciągników o mocach mniejszych, w końcu ciągniki robią od niedawna... Pozdrawiam

#53 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 październik 2011 - 13:14

NOWY CLAAS AXION 900 chyba wprowadzajac serie 900 chce zaatakowac takze duze gospodarstwa co nie?

nie powiedzialbym, ze powyzej 300 KM to fendt lideruje, sprawdz sobie sprzedaz ciagnikow na swiecie to zobaczysz jak bardzo sie mylisz.

#54 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 październik 2011 - 14:09

NOWY CLAAS AXION 900 >300KM w RP od 4 lat Fendt i JD idą łeb w łeb w sprzedaży ;) ale na świecie rządzi duet Magnum i 8000 oraz 9000 i Steiger :P
Brzozak2 jak ostatnio kompletowałem ciągnik to Claas Axion był wybitnie zbliżony cenowo do Fendta 800 :blink: ale ceny Waterloo to nikt nie przebije :lol:
ciągnik kompletowałem tak z ciekawości, znajomy kupować dla siebie a że my w jednej grupie to i ja stwierdziłem że mogę przygotować maszynę pod siebie w końcu mnie to nic nie kosztuje :)

#55 Share SuperSam

SuperSam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Koszykówka,bilard.

Napisany 21 październik 2011 - 14:46

NOWY CLAAS AXION 900 Jest o nim opisane co nie co w 10 numerze RPT.

#56 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 21 październik 2011 - 16:59

NOWY CLAAS AXION 900 @brzozak2 zapewne masz racje tylko mi chodziło o rynek polski, a czy mam rację nie wiem, nie prowadzę takich statystyk po prostu usłyszałem to od pewnego dilera i nie był do diler Fendt'a ani John Deere'a... Pozdrawiam

#57 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 październik 2011 - 18:05

NOWY CLAAS AXION 900 "Tak jak pisał wyżej JJ w mocach powyżej 300 KM prowadzi Fendt a później John Deere... Spowodowane jest to nie tylko tym, że Fendt ma bezstopniówkę ale jest to większy prestiż przed sąsiadami a w dodatku są to duże gospodarstwa które stać na takie maszyny... "-z tego co zauważyłem to rolnicy na areałach takich gdzie potrzebny jest ciągnik o mocy 300 KM to raczej pitolą ów prestiż-ciągnik ma tam robić robotę a nie się "prezentować".
PS.JD też ma bezstopniówkę.

#58 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 21 październik 2011 - 18:12

NOWY CLAAS AXION 900

PS.JD też ma bezstopniówkę.

Do której ludzie nie są za bardzo chyba przekonani bo się podobno psuła w tych dużych modelach... Pozdrawiam

#59 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 październik 2011 - 18:15

NOWY CLAAS AXION 900 Podobno to raczej nie .Miałeś z pewnością na myśli skrzynię w serii 6000 .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 październik 2011 - 21:24

NOWY CLAAS AXION 900 JJ moj claas byl w tej samej cenie co fendt 820, ale ten mial tylko 190 KM i byl popierdolka, a do 924 to claas byl tanszy o 30 k Euro, dzisiaj nie wiem jak sie ksztaltuja ceny, weszly nowe modele.

@danield28 prosze przestan sluchac dilerow i ich populizmow, juz niejeden nie chce ze mna konwersowac, zeby wstydu przy innych nie miec.