Skocz do zawartości

Zdjęcie

NOWY CLAAS AXION 900

113 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 25 luty 2011 - 18:36

NOWY CLAAS AXION 900 Ciekawe jak wypadnie na testach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
NOWY CLAAS AXION 900 Dzisiaj, 06:48
  •  

#22 Share SKNPL

SKNPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Sport, Motoryzacja, Rolnictwo, Nowe technologie

Napisany 05 marzec 2011 - 10:23

NOWY CLAAS AXION 900

Szkoda że FPT a nie DPS jak do tej pory, choc mogli by Cumminsa lub Caterpillara wwstawić :rolleyes:
Masa do 18t B) także 8R, 900 Vario i Magnum mają konkurencję
Coś mi się wydaje, że Xerion to poniżej 400KM już nie zejdzie i 3300 i 3800 nie będą mieli następcy :unsure: obym się mylił :)

Właśnie tutaj też jest pytanie odnośnie silnika i samego serca. Z informacji uzyskanych przez Nas testy były dużo wcześniej ale na pewno zdecydowały inne czynniki również o wyborze, tak więc ostatecznie Silniki "IVECO" :D dla nas to nie problem bo bardzo je lubimy i sa podatne na modyfikację i trochę oszczędniejsze niż DPS , których też są różne opcje.

Xerion będzie nadal w 2 wersjach 380 i 500, ale to jest inna maszyna niż standardowy ciągnik klasy 900.
SKN POLSKA "Przewaga dzięki technologii" - Chip tuning, Eco Tuning, Części i akcesoria, hamownia 4x4 & WOM

e-mail: info@skn-tuning.pl

#23 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 11:18

NOWY CLAAS AXION 900 ciagnik tej klasy jest oszczedny jak dobrze ciagnie i duzo zrobi w kazdych warunkach, a to zapewniala charakterystyka pracy DPS.

jak teraz wyjdzie -zobaczymy.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#24 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 06 marzec 2011 - 17:07

NOWY CLAAS AXION 900

zdecydowały inne czynniki również o wyborze, tak więc ostatecznie Silniki "IVECO"

bo FPT jest tańszy ;) i to główne czynniki

dla nas to nie problem bo bardzo je lubimy i sa podatne na modyfikację i trochę oszczędniejsze niż DPS , których też są różne opcje.

Dopiero silniki cursor opracowane z cumminsem dały iveco porządny motor bo poprzednie jednostki nie grzeszyły elastycznością oraz niezawodnością ;)
Jaki jest oszczędny silnik w klasie heavy duty? :blink: one maja robić a palą tyle ile robią roboty i tak jak brzozak2 pisze DPS ma bardzo dobrą charakterystykę dopasowaną do dużych obciążeń.

Xerion będzie nadal w 2 wersjach 380 i 500, ale to jest inna maszyna niż standardowy ciągnik klasy 900.

jeśli będzie 3800 to i 3300, a zapewne z serii 4500 nie zrezygnują, problem polega na tym że mogą nie chcieć utrzymywać bliźniaczych modeli pod względem mocy i seria 3X00 może zniknąć :(
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#25 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 02:01

NOWY CLAAS AXION 900 jest tanszy i pozwolcie, ze uzyje poplizmu "chujowszy" :) , szkoda, ze nie zdecydowali sie na CATa, ale pewno nie celowali w ten punkt z targetowaniem klienta.

maly xerion na bank wsiaknie, po co komu taka technologia z tak mala moca.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#26 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 08:42

NOWY CLAAS AXION 900 do kosiarek rębaków dużych beczek asenizacyjnych moc 340-380KM jest wystarczająca dlatego mam nadzieję że się seria 3000 zachowa, 4500 i 5000 to już krowy które będą głupio wyglądać w kosiarkami 9-10m, beczkami 20-25m3 z aplikatorem oraz rębakami w wydajności 200m3/h. Axion z obracaną kabiną go nie zastąpi, widać po Fendzie 900 vario z obracaną kabiną jak ostatnio rozmawiałem ze znajomym z branży biomasy to fendt sprzedaje się mocno słabiutko w tej wersji bo jednak pod względem kabiny ustępuje xerionowi podczas pracy :)
także trzeba być dobrej myśli
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#27 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 11:16

NOWY CLAAS AXION 900 nie no oczywiscie, chodzi mi tylko o to, ze jednak za ta technologie trzeba odpowiednia kase wywalic, wiec moze sensowniej dolozyc jeszcze kapke i miec ciagnik, ktory pozwala na wiecej :) .
i tak jest przeznaczony tylko do wielkich farm, albo firm uslugowych, gdzie mocy nigdy nie ma za duzo. zobaczymy z reszta jak bedzie.

dla rolnika wiadomo korzystniej jest gdy ma sie wiekszy wybor.

#28 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 17:12

NOWY CLAAS AXION 900 według mnie jest on "za***isty" :wub:

ale tak myśląc logicznie to xeriona serii 3300 i 3800 nie powinni wycofać z produkcji, bo jest to traktor nie konwencjonalny i powinien mieć wzięcie

a kiedyś już widziałem xeriona 5000 w beczce tylko to było chyba 30tyś. l

#29 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 19:32

NOWY CLAAS AXION 900 3300 Trac VC kosztuje 205 tyś €
3800 Trac VC kosztuje 212 tyś €
4500 kosztuje235 tyś € :( ile Trac VC to nie wiem bo Ojciec już nie pytał
Co ciekawe za Korbanków Xerion był tańszy o ok 7 tyś € tyle podrożał przez półtora roku :(:o choć się zestarzał i weszła nowa gama <_< tyle że większa

#30 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 19:51

NOWY CLAAS AXION 900 A to są ceny netto? a nie wiesz ile droższy jest SADDLE TRAC? ciekawe czy ten nowy axion będzie droższy od xeriona?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 20:03

NOWY CLAAS AXION 900 tak ceny netto Ojca interesuje jedynie VC, ST moim zdaniem będzie tańszy bo nie ma obracanej kabiny
Axion 900 będzie tańszy od Xeriona serii 3000 żeby konkurować z 8R, 900Vario i magnum ;)

#32 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 20:50

NOWY CLAAS AXION 900 No fakt zapomniałem o kabinie, słyszałem, że za obracaną trzeba dać ok. 50tyś ale nie wiem czy ojro czy zł, ale to mi się tylko o uszy obiło :huh:

#33 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 21:00

NOWY CLAAS AXION 900 na to pytanie Ci nie odpowiem ale ceny są z obracanymi kabinami bo Ojca tylko taka wersja interesuje, jak się w końcu wybiorę do rodziców to dokładnie dopytam Ojca i dam znać

#34 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 17:55

NOWY CLAAS AXION 900 No i jak po premierze claas'a? :rolleyes:

#35 Share Pawel253

Pawel253

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 21:24

NOWY CLAAS AXION 900 Nowy Claas Axion 9xx nieoficjalnie wyjechał na drogę. :rolleyes: Piękny. I na koniec zdj. nowego Ariona. Też fajny. :D

Edytowany przez Pawel253, 14 czerwiec 2011 - 21:28.

#36 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 czerwiec 2011 - 21:55

NOWY CLAAS AXION 900 zarąbiście wyświetlany jest licznik B) B)

#37 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 13 lipiec 2011 - 17:42

NOWY CLAAS AXION 900 nareszcie będzie jakaś konkurencja dla fendta 900 i johna 8 erki ciekawe ile to bydlątko będzie kosztowało :rolleyes:. Joystick taki sam jak w xerionie 4/5 i lexionie .

jest film-----.

Edytowany przez andrzej2257, 16 październik 2011 - 10:54.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#38 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 16 październik 2011 - 20:27

NOWY CLAAS AXION 900 No jeśli tylko nowy Axion serii 900 przejdzie testy i nie będzie miał chorób wieku dziecięcego to będzie bardzo duża konkurencja dla Fendt, John Deere Case i New Holland.
A prowadzi się, wygląda i pracuje świetnie bo miałem okazję się przejechać. Moim zdaniem Rewelacja, ale oczywiście w przypadku ciągników tej mocy trzeba czasu aby sprawdzić jak to naprawdę pracuje w polu.

#39 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 17 październik 2011 - 16:26

NOWY CLAAS AXION 900 Gdzie dorwałeś tego byczka? :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 18 październik 2011 - 17:55

NOWY CLAAS AXION 900 No nie wiem ciągnik ogólnie fajny dodano ramę co jest nowością w axionieDodany obrazek sterowanie także bardzo fajne no trzeba poczekać na testy pewnie zobaczymy go na następny rok w techniceDodany obrazek.

Troche niepokoi mnie silnik iveco niby oszczędny "ale" no właśnie kto mi wytłumaczy to ale?

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...