michal87

Jaki agregat uprawowo-siewny do ciagnika case 5130

Polecane posty

michal87    1

Witam!

Koledzy jaki polecicie mi agregat uprawowo-siewny do ciagnika case 5130 (100 KM). Pojdzie w 3m aktywnym?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vojt4s    3

ja mam w moim JD 6230 amazone AD301 z broną wirową i idzie jak głupi bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

5130 ma 105 km :rolleyes:. A z aktywnym to nie powinien miec problemów :rolleyes:

 

5130 ma 105 km :rolleyes:. A z aktywnym to nie powinien miec problemów :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal87    1

Case 5130 ma 100 KM, zas case 5130 Pro ma ich 105.

Ale jaki agregat polecilibyscie do tego ciagniczka?

Czy pchac sie w jakis aktywny? Czy bardziej nastawiac sie na bierny ale wiekszy?

Wg katalogu ma on 5340 kg udzwigu, a wydajnosc pompy 72 l/min.

Co mi doradzicie? W jaki agregat zainwestowac;)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

No tu może być problem chociaż ja mam Fendta 412 vario i mam amazonkę aktywnego z hydropakiem + siewnik d8 pojemność 500 l czyli sporo sama brona aktywna waży 1,5 tony a do tego siewnik (nienabudowany) na hydropaku przez co ciężar jest oddalony a przez to jest niebezpieczniej masa całkowita sprzętu z nasionami to około 3,5 tony więc sporo a dodatkowo siewnik jest na hydropaku co utrudnia sprawę a mimo to daję rade bez problemu fakt faktem sprzodu mam obciążnik 870 kg + 3 x 120 kg bez nich lata jak świr.

U ciebie może być problem chociaż jakby go dociążyć 1 T to myślę że nie będzie problemów dużo zależy także od tego czy bierzesz na hydropaku czy nabudowany masz jakieś fotki sztajerka?

 

P.S odkopałem.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Nie zapominajcie że kij ma 2 końce. Dociążysz przód balastem o wadze tona lub więcej. Podczas siewu traktor skacze na nie równościach co sprzyja uciąganiu się śrub ( jeśli ma ramę to pół biedy ) Kiedyś to wszystko puści i traktor pęknie jak zabawka w pół.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj