Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przednie zawieszenie/os

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 18:17

Przednie zawieszenie/os Witam panowie mam problem z przednim zawieszenie a dokładnie z jego lewa strona wraz z kołem jak skręcam w lewo to kolo się pochyla strasznie ma luz mimo ze jest dociągnięte na maksimum co trzeba wymienić aby wszystko było dobrze ? dodam ze typ zawieszenia to okrąglak :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przednie zawieszenie/os Dzisiaj, 23:12
  •  

#2 Share adam2939

adam2939

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 19:03

Przednie zawieszenie/os może tulejki na zwrotnicy się już wyrobiły? sprawdzałeś?

#3 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 19:06

Przednie zawieszenie/os zobacz kolego tuleje na półosi oraz łożysko oporowe wraz z tuleją może po prostu te elementy powybijały się i trzeba wymienić a jeśli nie to to sama ośka do której przykręcana jest oś jest ona mocowana na 4 śruby i dodatkowo zabezpieczona sworzniem okrągłym innych przyczyn jak do tej pory nie przerabiałem

#4 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:motocykle, auta, piłka czyli to co każdy facet lubi najbardziej :D

Napisany 28 sierpień 2016 - 21:27

Przednie zawieszenie/os

Witam Panowie!

Nie chcąc zakładać nowego tematu postanowiłem opisać problem tutaj. Liczę na rzetelną pomoc z waszej strony. 

Otóż na Ursusie C360 posiadam  ładowacz TUR2. Dopóki podnosiła bele jedynie słomę, siano czasem obornik przód dawał radę. Odkąd poszła do cięższej roboty ( bele sianokiszonki, większa ilość obornika) nie wytrzymuje przód tzn. co sezon łożyska do wymiany, ogólne luzy w całej przedniej osi. I stąd pytanie jak ją przystosować do takiej pracy z ładowaczem i jakie modyfikacje wykonać w tym kierunku? Ogólnie słyszałem, że zmiana kół na szersze dużo pomaga. Ponadto znajomy mi podpowiadał, żeby wstawić oś przednią z zetora, ale czy to będzie pasować? Proszę o pomoc.

PS. Ponadto jaka pompę hydrauliczną polecacie?

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji! 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 28 sierpień 2016 - 22:00

Przednie zawieszenie/os Koła balonowe dużo dają.Os pewnie ma już swoje lata +tur więc może trzeba by ją przejrzeć dogłębniej

#6 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:motocykle, auta, piłka czyli to co każdy facet lubi najbardziej :D

Napisany 28 sierpień 2016 - 22:59

Przednie zawieszenie/os

Dzięki za odpowiedź :). A czy dużo przeróbek należy wykonać do założenia kół balonowych? I jaki rozmiar opon najlepiej pasuje? A co w niej przejrzeć dokładniej? Może prościej wymienić całkowicie tylko jak wtedy wyglądają koszty?

Edytowany przez andrzeju207, 28 sierpień 2016 - 23:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 02 wrzesień 2016 - 12:03

Przednie zawieszenie/os

obręcze podchodzą bez problemu do nowego typu piasty, czyli na 6 szpilek, szukaj ostrówek/385 i pochodne, do tego opona 10x15.3

Polska B