Skocz do zawartości

Zdjęcie

para ursus c385

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 29 styczeń 2011 - 16:14

para ursus c385 jeśli już taki temat istnieje proszę o przeniesienie chodzi mi o to że jak mój ursus się trochę rozgrzeje to idzie z niego straszna para konkretnie z chłodnicy ma termostat zalany płynem temperatura na 50 a para idzie jak by było ze 100 stopni co to może być

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
para ursus c385 Dzisiaj, 09:09
  •  

#2 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 16:18

para ursus c385 A czujnik temperatury jest dobry?

#3 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 29 styczeń 2011 - 16:21

para ursus c385 A kiedy Ci się to dzieje zimą, czy latem???? bo jeśli zimą to wg mnie to po prostu różnica temperatur i wytwarza się para bo chłodnica gorąca a powietrze zimne. takie moje zdanie. pozdrawiam

Edytowany przez milanreal1, 31 styczeń 2011 - 18:37.
orty

#4 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 29 styczeń 2011 - 16:22

para ursus c385 dobry wszystko działa w lato jak był na wodzie to nie działo się coś takiego ale jak nalałem płynu to zaczeła lecieć ta para

#5 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,...

Napisany 29 styczeń 2011 - 17:23

para ursus c385 U mnie też tak jest w 80 ale mam uszczelkę pod głowicą walniętą ...

#6 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 20:54

para ursus c385 Mi też taka para szła ale to miałem za dużo płynu w chłodnicy i mi rureczką gdzięś na kolektor leciało zupełnie nie widocznie i też taka para szła
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#7 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 31 styczeń 2011 - 22:09

para ursus c385 Sprawdz czy masz koło pasowe przy silniku mocno dokręcone - u mnie było tak ze nakrętka się poluzowała i koło się slizgało tym samym zmniejszając obroty pompy wodnej i obieg był za słaby ...

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share maku

maku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 luty 2011 - 12:52

para ursus c385 Sprawdz czy nie bankuje ci powietrze w chłodnicy bo jesli tak to uszczelka pod głowica ( cisnienie sprzezania bije w układ chłodzenia)Zrób tak odkrec korek chłodnicy wez butelke z woda i w miejscu gdzie zakrecasz korek masz odprowadzenie cieczy w razie przegrzania z chłodnicy na zewnatrz taki weżyk idacy od gniazda korka w dół chłodnicy odpal silnik włóż ten wezyk do butelki z woda i zatkaj ręka wlew chłodnicy i obserwuj czy bankuje woda w butelce, jak bankuje to wszystko jasne>

#9 Share Shreku94

Shreku94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 23:22

para ursus c385 u mnie dzieje sie tak samo ciagnik jest zimny i kiedy go odpale po chwili leci właśnie jakby para z chłodnicy gdy odkrecam korek to słychać uciekające powietrze i to chyba jest tak że ida spaliny w układ chłodzenia, ciagnik zalany jest plynem borygo i troszke go ubywa po pewnym czasie, z olejem sie nie miesza olej jest w porzadku i go nie przybywa, co to za przyczyna uszczelka pod głowicą?

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2012 - 23:33

para ursus c385 Najprawdopodobniej wszystko jest w porządku, z płynem tak się dzieje bo ma dosyć dużą rozszerzalność, jak korek jest szczelny to jest lekkie ciśnienie w chłodnicy i widać po otwarciu że paruje, ale powtarzam lekkie ciśnienie. Dlatego płynu nie nalewa się pod korek, bo i tak szybko wyrzuci na zewnątrz.

Edytowany przez MAT912, 11 marzec 2012 - 23:35.

#11 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 17:23

para ursus c385 Niechcę zakładać nowego tematu to napiszę tutaj a mianowicie jaki olej macie w skrzyni biegów i czy chodzi wam wałek w niskich temp pod obciążeniem?
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#12 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 21:01

para ursus c385 Olej to najzwyklejszy przekładniowy mam :P (tylko teraz nazwy nie pamiętam) a z wałkiem nie mam problemów jedynie jak fest zimny to słabiej się zatrzymuje

Edytowany przez zenon385, 13 marzec 2012 - 21:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share XxpudelxX

XxpudelxX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 21:13

para ursus c385 tzn u mię chodzi tylko jak zimno jest to poprostu jak włacze wom to trzeba chwilke poczekac arz się właczy