Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem MF3060 !

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DarekMF3060

DarekMF3060

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 14:41

Problem MF3060 ! Witam!
Mam problem z przełączeniem z biegów polowych na szosowe. Nie włącza sie też wałek . Jeśli ktoś spotakał sie z takim problemem i mógłby mi pomóc, będę wdzięczny!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem MF3060 ! Dzisiaj, 11:15
  •  

#2 Share kukiteam

kukiteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 17:04

Problem MF3060 ! Od dawna tak się dzieje? Wcześniej wszystko było dobrze ?

#3 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 styczeń 2011 - 17:08

Problem MF3060 ! Opisz dokładnie co, jak i kiedy. Olej, filtry zmienione?

#4 Share tomek456

tomek456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja rolnictwo Kobiety

Napisany 29 styczeń 2011 - 17:18

Problem MF3060 ! Kolego to bedzie chyba nie jestem pewien na 100 ale kamienie lub synchronizator i dlatego nie chca wchodzic ci biegi. Ale spróbuj jeszcze wyregulowac taki czujnik pod spodem kabiny po prawej stronie to go wykrec. A co do walka to różne przyczyny moga byc

1.Nie krzycz! (Caps Lock)
2.Radzę zapoznać się z lekturą słownika ortograficznego...

Edytowany przez krolikNH, 30 styczeń 2011 - 15:40.

#5 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 18:30

Problem MF3060 ! czy chodzi ci o zmianę żółw/zając czy A/B? Czy wcześniej było wszystko w porządku? Od kiedy tak jest? Czy świeci ci się jakaś kontrolka na pulpicie? Czy jak wciskasz sprzęgło przy wyłączonym silniku to zapala ci się kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni i przedniego napędu?

Odpowiedz na te pytania a moze uda się coś ustalić.

#6 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 20:02

Problem MF3060 ! z wszystkich odpowiedzi tylko rafik256 ma pojęcie o co pytać heheh, ja też już wiem co boli mojego mf i jak mu pomagać odpowiedz na pytania rafika i na pewno będzie git, chyba że jeszcze coś mądrego wymyślę jeśli rafik o czymś zapomni hheh :D

#7 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 styczeń 2011 - 20:19

Problem MF3060 ! Widzę, że strasznie dużo wniosłeś do tematu, już chyba nic mądrzejszego nie wymyślisz :lol:

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 30 styczeń 2011 - 15:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 23:38

Problem MF3060 ! żeby dalej rozwinąć temat musi paść odpowiedź na pytania rafika , nic mądrzejszego nikt nie wymyśli jeśli nie będzie znał odpowiedzi co dokladnie się stało. Ale napewno to nie synchronizator a ani jakieś kamienie

#9 Share DarekMF3060

DarekMF3060

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 15:46

Problem MF3060 ! Kontrolka się świeci od ciśnienia oleju . Biegi wariują . Raz wchodzą , raz nie . Wałek się załącza - przy dużych obrotach i po chwili przestaje chodzić. Filtry i olej zostały wymienione na nowe . Gdy ciągnik jest zgaszony sprzęgło robi się miękkie . Po zapaleniu robi się sztywne.

Sory , że nie odpisywałem ale miałem awarie komputera .

Pomóżcie koledzy.

#10 Share wel

wel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 17:47

Problem MF3060 ! Witam. W sprzęgle może być zepsuta taka pompka sprzęgłowa. A w biegach to odkręć pokrywę i poruszaj takimi wodzikami one często się przycinają jeśli to nie to to nie mam więcej pomysłów. A skrzyni nie trzeba się bac bo czasami to drobna usterka a wielki problem.

#11 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 18:46

Problem MF3060 !

Kontrolka się świeci od ciśnienia oleju . Biegi wariują . Raz wchodzą , raz nie . Wałek się załącza - przy dużych obrotach i po chwili przestaje chodzić. Filtry i olej zostały wymienione na nowe . Gdy ciągnik jest zgaszony sprzęgło robi się miękkie . Po zapaleniu robi się sztywne.

Sory , że nie odpisywałem ale miałem awarie komputera .

Pomóżcie koledzy.

Tak napisałeś ta odpowiedz że nie wiem co jest do czego. Odpowiedz po kolei na moje pytania i wtedy coś uda ci się pomóc. Kontrolka od ciśnienia w skrzyni świeci ci się jak wciśniesz sprzęgło przy wyłączonym zapłonie czy świeci ci się po uruchomieniu silnika bo to istotna różnica? Pytałem o jedno i o drugie a twoja odpowiedz nie wiem do czego się odnosi.

#12 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 20:39

Problem MF3060 ! po kolei
wsiadasz do nie zapalonego ciągnika i wciskasz sprzęgło bez przekręcania kluczykiem, powinna zapalić się kontrolka od ciśnienia skrzyni kontrolka od przedniego napędu i kontrolka od żółw zając
po uruchomieniu powinna zgasnąć czerwona od ciśnienia skrzyni
no i dalej powinno być już git więc napisz po kolei jak to jest u ciebie z kontrolkami, i czy tak jak napisałeś "wariują ci biegi " opisz dokładnie co się dzieje bo prawdopodobnie nie łączy ci tylko kostka w sterowniku i to nie jest nic poważnego, ale musisz ogarnąć swoją wypowiedź żeby co kolwiek stwierdzić

#13 Share DarekMF3060

DarekMF3060

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 luty 2011 - 11:25

Problem MF3060 !

Tak napisałeś ta odpowiedz że nie wiem co jest do czego. Odpowiedz po kolei na moje pytania i wtedy coś uda ci się pomóc. Kontrolka od ciśnienia w skrzyni świeci ci się jak wciśniesz sprzęgło przy wyłączonym zapłonie czy świeci ci się po uruchomieniu silnika bo to istotna różnica? Pytałem o jedno i o drugie a twoja odpowiedz nie wiem do czego się odnosi.

Kontrolka od ciśnienia nie świeci się po uruchomieniu silnika tylko gdy załącza się wałek to ta kontrolka "mignie" i w tym momencie następuje rozłączenie wałka

Wszystko jest tak jak kolega opisał wyżej.
Niekiedy jednak automatycznie przełącza biegi z Zająca na Żółwia. (na postoju) i już tak zostaje.

Edytowany przez nasil90, 01 luty 2011 - 12:19.
Cytowanie posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 01 luty 2011 - 18:53

Problem MF3060 ! @DarekMF3060 zostawiłem ci wiadomość na twoim profilu. Myślę że opisane tam rozwiązanie będzie najlepsze.