Skocz do zawartości

Miniładowarka sam [Połączone]

74 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2011 - 14:50

Miniładowarka sam [Połączone] Mam już 2 mosty od żuka, jak myślicie 150zl za skrucenie i zafrezowanie 4 półosiek w profesionalnym zakładze to dobra cena

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Miniładowarka sam [Połączone] Dzisiaj, 13:50
  •  

#42 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 11 luty 2011 - 18:22

Miniładowarka sam [Połączone] jeśli będzie zrobione dokładnie to niezła cena
chociaż mi w sezonie ślusarz dorabiał część do kombajunu około9-10 godzin za 300zł

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#43 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 13 luty 2011 - 18:23

Miniładowarka sam [Połączone] półoś jest utwardzana tylko tam gdzie są oryginalne frezy, więc skracanie i robienie nowych frezów to nie najlepszy pomysł, ponieważ nowe frezy mogą się ścinać, trzeba by jeszcze te nowe frezy utwardzać, mój znajomy przy mostach od uaza obcinał półośki przy tym talerzyku wiercił dziury w nim i dospawał do niego półosie i chodzi, tylko trzeba wspawać współosiowao

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 luty 2011 - 20:11

Miniładowarka sam [Połączone] O ścinanie frezów nie ma obawy bo będą utwardzone termicznie ja w tym zakładzie dorabiam nietypowe koła zębate i są wykinane profesjonalnie i cena przystępna a co do samej ładowarki już mam prawie gotową rame.

Edytowany przez gintek, 19 luty 2011 - 20:12.

#45 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 kwiecień 2011 - 05:45

Miniładowarka sam [Połączone] No i ladowarka juz prawie zrobiona, po pierwszych prubach w terenie. Zostało jeszcze kilka modernizacji, zrobić krokodyl do obornika i mozna zacząć wywalać obornik.

#46 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 14 kwiecień 2011 - 07:11

Miniładowarka sam [Połączone] no wszystko fajnie a fotki gdzie masz ??? bo jestem strasznie ciekawy jak ona wygląda ;

#47 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 kwiecień 2011 - 19:37

Miniładowarka sam [Połączone] zdjecie pewne wkrutce sie pojawi

#48 Share jacek2424

jacek2424

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 15 maj 2011 - 11:21

Przegubowy SAM to duże koszta i musi być solidnie zrobione. A nie lepiej zrobić skręt bez łamania jak w wózku widłowym? że koła stają w 90o? Jeśli byłaby łamana to można by zrobić bez mechanizmu różnicowego. Chyba że się mylę

miałem taką jest jej resztówka na zdięciu ale zima to tragedia nie można ruszyć z mieisca /mechanizm ruznicowy musi być/

#49 Share jacek2424

jacek2424

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 15 maj 2011 - 12:18

Miniładowarka sam [Połączone] PYTA WIELU O PARAMETRY TEJ CZERWONEJ SILNIK-HIUNDAJ PHONY ZE SKRZYNIĄ W KTÓREJ RUŻNICOWY JEST ZABLOKOWANY ZAMIAST PUŁOSI WYCHODZI ZĘBATKA NAPĘDZAJĄCA WAŁEK Z WIELOWPUSTAMI KTÓRY TO NAPĘDZA PRZEKAŻNIKI DAJACE NAPĘD MOSTOM RAMA NOŚNA-PRZÓD DWUTEOWNIK 200 TYŁ CEOWNIK-180 POŁĄCZONE NA SZTYWNO [BOLEC 40 MM DWA ŁOŻYSKA OBUDOWA ŁOŻYSK GRUBOŚCIENNA RURA] MASZT-TŁOKI OD HEDERU MASE FERG GÓRNY NIEWIEM 80 CM WYSUWU MASZT-OD JAKIEJŚ KOPARKI PO MOICH PRZERÓBKACH --- POMPA KOMBAJN CLASS-BYŁA KOMPLETNA ZE ZBIORNIKIEM NAPĘD PRZÓD SILNIKA PASKIEM -----MANETKI CHYDRAULIKI -ORBITROL KIEROWNICA-SIEDZENIE RAMA BESPIECZEŃSTWA POMPA HAMULCOWA POCHODZOM OD [MAŁY BUŁGARSKI WUZEK AKUMULATOROWY]-----MOSTY ŻUK ------------O INTERESUJĄCE PROBLEMY PROSZE PYTAĆ ODPOWIEM P

#50 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 maj 2011 - 21:10

Miniładowarka sam [Połączone] Klawiatura się zepsuła? Same byki, merytorycznie ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share jacek2424

jacek2424

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 15 maj 2011 - 23:06

Klawiatura się zepsuła? Same byki, merytorycznie ok.

Dzięki po takiej opini to lepiej nic nie wyjaśniać

Dzięki po takiej opini to lepiej nic nie wyjaśniać

Proesor się znalazł

#52 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 17 maj 2011 - 19:58

Miniładowarka sam [Połączone] gintek ,zapodaj zdjęcia bo ciekawość mnie zrzera

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#53 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 maj 2011 - 06:09

Miniładowarka sam [Połączone] tutaj jest filmik ale to stan surowy tej ładowarki teraz już jest pomalowana tylko niemam czym zdjęć zrobić a i jeszcze jedno dałoby się do niej zrobić jakąś kosiarkę hydrauliczną do koszenia chwastów w międzyrzędziach chodzi mi głównie jak dobrac silnik hydrauliczny zeby miał wystarczająco obrotów i siły zeby zakręcic nozami kosiarki

#54 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 22 maj 2011 - 07:03

Miniładowarka sam [Połączone] No kolego widać że się postarałeś , dobra robota życzę zadowolenia i radości z pracy tą maszyną
Marzy mi się też taka ale nie mam czasu aby się wźąć za ten temat
Rób to co robisz dalej ,bo dobże ci to wychodzi
A z jakich okolic podlaskiego jesteś ja z okloic Siemiatycz

#55 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 maj 2011 - 12:21

Miniładowarka sam [Połączone] Dzięki a jestem z okolic Suwałk

#56 Share jacek2424

jacek2424

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 maj 2011 - 22:18

tutaj jest filmik ale to stan surowy tej ładowarki teraz już jest pomalowana tylko niemam czym zdjęć zrobić a i jeszcze jedno dałoby się do niej zrobić jakąś kosiarkę hydrauliczną do koszenia chwastów w międzyrzędziach chodzi mi głównie jak dobrac silnik hydrauliczny zeby miał wystarczająco obrotów i siły zeby zakręcic nozami kosiarki

Na średnich obrotach silnika włóż wąż ten co masz na maszcie [oczywiscie bez szybkozłącza ]do naczynia i sprawdż ile wyleci przez 10 sekund póżniej te litry razy 6 i .masz wydajność na minute.Tesz myśle o hydromotorze który miałby napędzać mieszadło do gnojowicy

#57 Share u1212

u1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze; Technika uprawy

Napisany 05 czerwiec 2011 - 13:09

Miniładowarka sam [Połączone] Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem ładowarkę kolegi @gintek od razu pomyślałem, że muszę zrobić coś podobnego, tak więc mam pytanie odnośnie dyfrów:
Czy dyfry ostatecznie skróciłeś w zakładzie, czy samemu?
Sam mam dwa dyfry z żuka i myślę, że najtańszym wyjściem i możliwym do wykonanie przeze mnie jest: uciąć półośkę przy piaście, zatoczyć częściowo na konus, a samą końcówkę przegwintować, w środku piasty wywiercić otwór i także od wewnętrznej strony zatoczyć stożek, zrobić kanał na klina, następnie spasować półośkę do piasty i docisnąć śrubą od zewnętrznej strony piasty.
Podobny patent był w Warszawach, co o tym sądzicie?

#58 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 czerwiec 2011 - 09:38

Miniładowarka sam [Połączone] ja skracałem w zakładzie fakt troche kosztowało ale zrobili to bardzo dobze jak przywiozłem je to zaraz i były zamontowane w obudowach twój pomysł moze i tańszy ale bardziej pracochłonny a w tym czasie mozna zrobić wiele innych rzeczy bo roboty przytym to jest niemało

#59 Share u1212

u1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze; Technika uprawy

Napisany 11 czerwiec 2011 - 21:16

Miniładowarka sam [Połączone] Fakt, jak się nad tym zastanowiłem też oddałem do zakładu półośki. Próbowaliśmy też rozwiercić te otwory przy obudowie mostu gdzie jest zespawana pochwa, ale sam spaw jest niesamowicie twardy udało się wywiercić otwór 8mm wiertłem kobaltowym i szerzej się nie da. Prawdopodobnie trzeba będzie obciąć przy obudowie i zobaczyć co się da zrobić dalej. Odnośnie ramy: mam sporo profili stalowych 10x5 tylko nie wiem czy nie byłyby one za słabe. Myślę także żeby wykorzystać przegub z wału napędowego z jakiegoś samochodu (mam z Liaza) jak myślisz czy nie okaże się to za słabe?

Edytowany przez u1212, 11 czerwiec 2011 - 21:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share jacek2424

jacek2424

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 10:32

Fakt, jak się nad tym zastanowiłem też oddałem do zakładu półośki. Próbowaliśmy też rozwiercić te otwory przy obudowie mostu gdzie jest zespawana pochwa, ale sam spaw jest niesamowicie twardy udało się wywiercić otwór 8mm wiertłem kobaltowym i szerzej się nie da. Prawdopodobnie trzeba będzie obciąć przy obudowie i zobaczyć co się da zrobić dalej. Odnośnie ramy: mam sporo profili stalowych 10x5 tylko nie wiem czy nie byłyby one za słabe. Myślę także żeby wykorzystać przegub z wału napędowego z jakiegoś samochodu (mam z Liaza) jak myślisz czy nie okaże się to za słabe?

Wycina się rure na środku po 25 cm nie przy obudowie .Dotacza sie tuleje wierci się w niej 6 otworów po 3 na końcach.Tuleja musi być spasowana ciasno ale ta żeby po nagrzaniu do czerwona weszła.Po zaspawaniu otworuw i końcówek uzyskamy obudowe o szerokości 1 metra