Skocz do zawartości

Miniładowarka sam [Połączone]

74 odpowiedzi na ten temat

#21 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 30 styczeń 2011 - 22:22

Miniładowarka sam [Połączone] Myślałeś żeby zrobić skid steer. Coś tak jak moja http://www.agrofoto....-agromatic-744/ bardzo prosta konstrukcja
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Miniładowarka sam [Połączone] Dzisiaj, 16:34
  •  

#22 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 30 styczeń 2011 - 23:45

Miniładowarka sam [Połączone] dopiero wróciłem od kobiety wiec nie skonczyłem szykuac tego numeru gazety gdzie była ta ładowarka, ale poszukam napewno. a co do skretu tak jak wozek widłowy to nie jest dobry pomysł, łamana w polowie zawsze idzie po swoich sladach i nie martwisz sie ze " d*pa" cos zabrałes przypadkiem,a konstrukcja takiego sama" moze i napewno musi byc mocna, ja mam z ceownika 12tki wiec napewno wytrzyma. ;) i mam rowniez to przekonanie co kolega rock n rolnik" ze prostota jest genialna czym mniej pierdół tym lepiej i jak najwiecej mechanicznych rozwiazan
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 styczeń 2011 - 09:06

Miniładowarka sam [Połączone] http://www.youtube.com/watch?v=Nu-KSBy76r4&feature=mfu_in_order&list=UL

znalazlem kilka ciekawych filmow pewnie przydadza SIE :)

Bobcat
Bobcat2

Edytowany przez rafal87, 31 styczeń 2011 - 09:17.

#24 Share pablo18

pablo18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 19:16

Miniładowarka sam [Połączone] juz pewnie tej zimy tego sie nie zacznie ale jest czas zeby zaczac zbierac podzespoly :) tylko kolego rocknrollnik prosilibysmy o schemat ladowarki :)

#25 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 20:02

Miniładowarka sam [Połączone] Można przyjąć rozwiązania z LKT

#26 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:11

Miniładowarka sam [Połączone] witam poczytałem o pomysłach na ładowarki i podobają mi się , sam lubię coś zpatentować na problem z odpalaniem pod obciąrzeniem byłby dobry zawór trójdrorzny i tenże zawór może być używany do zmiany szybkości .
mam w podobny sposób zrobiony hydro napęd w kombajnie oczywiście oryginalnie
no i morze ktoś podjąłby się zbudować mi taką mini ładowarkę było by fajnie bo ja coraz żadziej mam wolny czas

GINTEK a z jakich okolic podlaskiego jesteś , ja pow.Siemiatycze gm. Dziadkowice

Edytowany przez Marecki2922, 01 luty 2011 - 19:18.

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#27 Share zetorturbo

zetorturbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:29

Miniładowarka sam [Połączone] to troche lipnie wyglada, ale jak by dal balast z tylu to moze by dalo rade cos tym robic ;)
SPRZEDAM Prase Fiatagri 5670 tanio

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2011 - 19:48

Miniładowarka sam [Połączone] Jestem z powiatu sejnenskiego. a co do pomysłu ładowarki będę zakładał 2 pompy co zatym idzie będą dwie prętkości.jak tylko puści snieg to będę zaczynał poszukiwania materiałów bo teraz to wszystko jest zasypane śniegiem.

#29 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 02 luty 2011 - 08:34

Miniładowarka sam [Połączone] w mojej okolicy na złomie stoi kombajn forszrit podobno wszystkie napędy ma na hydro i jest na pocięcie , istna skarbnica materiałów no ale miałbyś daleko

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#30 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 02 luty 2011 - 13:17

Miniładowarka sam [Połączone] Pewnie ta 516, czy 517 w Pokaniewie.

Edytowany przez zorzyk2, 02 luty 2011 - 13:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 luty 2011 - 20:49

Miniładowarka sam [Połączone] Chyba jednak zrezygnuje z napedu hydraulicznego kupiłem silnik kompletny 1.6 TD ze skrzynia od golfa 2 za 500zl i pewne cały komplet wstawie i wyjscia ze skrzyni podłączę do mostów i to będzie najprostsze i najtańsze rozwiiązanie. Orientuje sie ktos czy mosty od żuka i tarpana mają takie same przełożenia bo mam okazje takie kupic

#32 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 02 luty 2011 - 22:38

Miniładowarka sam [Połączone] W tarpanie były różne mosty, w zależności od stosowanego silnika, 8/41 , ten z fiatowskim miał 5,857(7/41), rolnik miał 9/41, 10/41 . W żukach było wiele wariantów i różne miały przełożenia dwudzielny , te nowsze z kwadratowym deklem, inne w dieslu. Bez liczenia zębów się nie obejdzie. Możesz tez pomyślec o moście od uaza.

#33 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 03 luty 2011 - 13:25

Miniładowarka sam [Połączone] dzieki uprzejmosci kolegi ktory zmontował ilmik i wstawił na swoje konto.
jeszcze tylkop wrzuce skany z gazet dwoch ładowarek koledfze gintkowi moga sie przydac zwłaszcza bo w jednej zastosowany jest własnie silnik od seicento ze skrzynia apolosie przekazuja naped na mosty. a co do mojego sprzetu to do przodu jechała tak szybko bo wbijałem trojke zamiast jedynki na filmie widac przez chwile jazde w tył , wiec jedynka jest tak samo szybka. sprawdzi sie w praktyce jak bedzie mimo to za szybko wymysle inny reduktor. za dlugo nie jezdzilem bo miałem tylko blok zalany woda wiec nie chciałem go przegrzac. wszystko zamocowane prymitywnie tylko na probe zbiornik' paliwa ,aku ,siedzenie oraz kolumna kierownicza zuka, docelowo mam juz orbitrol i siłownik. chciałem tylko sie przed zima przejechac. w razie pytan chetnie odpowiem.wrzuce jeszcze pozniej pare zdjec z bliska co i jak dla chetnych.
a i most od zuka lepszy niz tarpan bo wolniejsze przelozenie, i zabkow nie trzeba liczyc , starcza obroty kola do obrotow wałka, ale to pewnie wioadomo. gdyby ktos p[ytał czemu nie zwezal;em mostow, to dlatego ze we wszystkie budynki wjade i wymanewruje ta szerokoscia

Edytowany przez piciaj, 03 luty 2011 - 13:28.

#34 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 luty 2011 - 14:57

Miniładowarka sam [Połączone] Moim zdaniem ma mały skręt, mała zwrotność jak na przegubowca. Dołożysz szuflę z przodu i wyjdzie kolumbryna jak na swoje możliwości.

#35 Share pablo18

pablo18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 03 luty 2011 - 16:29

Miniładowarka sam [Połączone] ale to widac ze za lekki z przodu i go sciaga a moze i silownik troche do poprawki zeby w innym optymalneijszym miejscu byl bo wlasnie slabo skreca pomijajac dlugosc... :unsure:

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2011 - 18:21

Miniładowarka sam [Połączone] to jest za długie i za szerokie

#37 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 03 luty 2011 - 19:08

Miniładowarka sam [Połączone] po prostu chodzi o to ,aby było to mini a tu tego zabrakło
a trochę pracy włorzyłes
A ty zorzyk 2 to pewnie ,,tubylec,, okolic Pokaniewa

Edytowany przez Marecki2922, 03 luty 2011 - 19:09.

#38 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 03 luty 2011 - 19:45

Miniładowarka sam [Połączone] jak wyzej opisalem, to jest duzo pracy jescze przy tym,robilem pod swoje potrzeby, wiec nie chodzi tu mi o to ze ma być małe" dla mnie kolego marecki, przod jest lekki bo nie wisi na nim wysiegnik ani przy nim widły czy łycha bo swoje dociazy kolego pablopoza tym sciaga bo na trojce dolozylem do pieca wiec musialo sciagnac, w opisie napisałem ze jest kolumna od zuka i to prymitywnie, docelowo bedzie oprbitrol i siłownik, z silownikiem byly juz przymiarki i skret bedzie konkretny, poza tym szufla czy cokolwiek innego bedzie zaczynac sie tuz przed przednimi kolami, wiec az tak kolubryna nie bedzie, zreszta mi to nie przeszkadza bo nie mam ciasnych chlewikow czy innych po wojennych wynalazkow budowlanych :P i wszedzie nia wjade. to tak gwoli wyjasnienia

Edytowany przez piciaj, 03 luty 2011 - 19:47.

#39 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 03 luty 2011 - 19:57

Miniładowarka sam [Połączone] http://poszukaj.elek...drauliczny.html
tutaj można trochę poczytać o napędzie hydraulicznym
tutaj blokada mechanizmu różnicowego
http://www.4x4.szcze...id=92&Itemid=50
http://www.4x4.szcze...id=91&Itemid=50
a tutaj jest prawie wszystko o mostach, zwężanie, blokady i inne
http://samy.adresfor...ncjaly-f10.html :)

Edytowany przez prometeusz, 03 luty 2011 - 19:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zetorturbo

zetorturbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 04 luty 2011 - 15:58

Miniładowarka sam [Połączone] tu jest fajna miniladowarka, tylko trzeba sie zarejestrowac:
http://samy.adresfor...olowa-t257.html
EDIT: @gintek widze ze juz to widziales

Edytowany przez zetorturbo, 04 luty 2011 - 16:03.

SPRZEDAM Prase Fiatagri 5670 tanio