Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie pasy to pras pasowych

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dybciak

Dybciak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 11:23

Jakie pasy to pras pasowych Jakie pasy są lepsze: pełne czy spinane, i czy to prawda że tylko claas i sipma mają w ofercie pasy pełne

Edytowany przez Dybciak, 29 styczeń 2011 - 11:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie pasy to pras pasowych Dzisiaj, 05:16
  •  

#2 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 12:01

Jakie pasy to pras pasowych sipma w ofercie na początku miała sklejane pasy jak rozpoczęła produkcję ale teraz ma już skuwki
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#3 Share Dybciak

Dybciak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 12:04

Jakie pasy to pras pasowych No to te ze skuwkami są lepsze że teraz robi te, czy coś innego sie do tego przyczyniło??

#4 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 12:12

Jakie pasy to pras pasowych lepsze są całe pasy wulkanizowane, a można je mieć chyba we wszystkich prasach pasowych, z tym że w jednych będą w standardzie a w innych jako opcja, nawet jak się kiedyś pytałem to są dostępne całe pasy do mojej starej prasy

#5 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 15:20

Jakie pasy to pras pasowych w kuhnie pelne bez spinek byly za doplata i takie zazwyczaj sa grubsze, a na pewno bez spinek mniej awaryjne, bo spinki zawsze newralgiczny punkt, teraz nawet jd ma pelne pasy co przed rokiem sprawilo ze skreslilem ta prase z listy, zdecydowanie polecam pelne pasy i na pewno warto do nich doplacic.

#6 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 16:09

Jakie pasy to pras pasowych klej nie wytrzymywał a po 2 jak montowali je to najpierw robili połowę zakładali pasy a potem resztę prasy co było delikatnie mówiąc upierdliwe teraz na koniec przełożą pasy załażą ten pręt od łączenia i już prasa śmiga

#7 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 16:13

Jakie pasy to pras pasowych

Jakie pasy są lepsze: pełne czy spinane, i czy to prawda że tylko claas i sipma mają w ofercie pasy pełne

Nie prawda, JD, Kuhn, NH i inne firmy również mają pełne pasy.

Bierz pasy bez spinek, jak się w przyszłości pas rozerwie to założysz sobie spinkę i po sprawie. To jest tak samo jak z pasami napędowymi w kombajnie, wolałbyś ze spinkami czy bez? To nie są pasy klejone, chyba że Sipma taki badziew znowu wypuściła, one są już od nowości jednolite.

#8 Share Suchy

Suchy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 18:00

Jakie pasy to pras pasowych Pasy pełne na pewno są lepsze bo nie mają słabego punktu w postaci spinki, a jak pękną to można sobie spiąć. W Sipmie pasy są wulkanizowane a nie klejone.

#9 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 29 styczeń 2011 - 19:21

Jakie pasy to pras pasowych Tylko i wylacznie pasy pelne pasy.One napewno wytrzymaja dluzej jak te ze spinkami.Pomysl jak dobijasz belke to w tym miejcu gdzie jest spinka, jest najwieksza mozliwosc ponownego rozerwania(wiem to bo jak jezdzilem w pewnej firmie prasa-Claas Variant 385,to zazwyczaj we wszystkich prasach ktore mieli pekaly wlasnie na spinkach-rozrywaly sie).Takze ja polecam tylko pasy pelne ;)

#10 Share Dybciak

Dybciak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 20:18

Jakie pasy to pras pasowych Dzięki panowie za dobre rady, wcześniej nie zwracałem zbytnio na to uwagi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 29 styczeń 2011 - 20:23

Jakie pasy to pras pasowych Nom, ale na takie rzeczy trzeba zwracac uwage ;)

#12 Share Dybciak

Dybciak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 21:29

Jakie pasy to pras pasowych Nigdy nie miałem styczności z prasami pasowymi (dla mnie nowość).
Ale na AF zawsze można liczyć :lol:

#13 Share kordian

kordian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 21:27

Jakie pasy to pras pasowych Ci co twierdzą, że pełne pasy (czyli bez miejsca łączenia) są najlepsze mają rację.
I teraz każdy szanujący się producent pras - takie zakłada. I producent nie ma problemu z założeniem takich pasów ... bo je zakłada przy składaniu prasy.
Schody zaczynają się gdy pas (1 lub więcej) trzeba wymienić i tu każdy producent da ci pas ze złączką.
Niestety konstrukcja pras jest najczęściej taka, że nie opłaca się rozkręcanie prasy żeby wymienić 1,2 pasy.

Jeśli jednak ktoś ma prasę i się uprze, że chce mieć komplet pasów zwulkanizowanych! (Broń Boże - klejonych)! to nie ma problemu.
www.mlt.pl - kontakt.
potem przyjemnej zabawy z rozkręcaniem i skręcaniem.

#14 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 21:36

Jakie pasy to pras pasowych Również powoli zaczynam się interesować prasami pasowymi. Jak na moje oko to wiadomo bez spinek pasy są lepsze i dłużej wytrzymają, jednak jak pęknie to postój na pewno będzie trwał znacznie dłużej niż ze spinkami, tam tylko zakładasz nową i jedziesz;)
Jeszcze zadam takie pytanie, oryginalne spinki ile bel wytrzymują?:) tak mniej więcej żebym miał jakąś orientację jak to jest, zakładając że prasowały by tylko słomę;)

#15 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 10:09

Jakie pasy to pras pasowych spinki hm ale pytasz o to jak jest napisane w instrukcji co ile się wymienia czy ile się da np zrobić aż się nie zacznie coś wydzierać?

#16 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 13:58

Jakie pasy to pras pasowych Instrukcja instrukcją, interesuje mnie jak jest naprawdę. Wolałbym, wymieniać jak już byłoby widać ze ma się ku rozsypaniu;)

#17 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 15:12

Jakie pasy to pras pasowych Spinka w momencie łączenia nowego pasa i sprawdzenia go na wytrzymałość jest dużo mocniejsza od pasa, pas przy próbach wytrzymałościowych nie pęknie na spince!!!
Problem zaczyna się wtedy gdy taki pasa zrobi kilka tys balotów, wyrabiają się druty w spinkach i spinki pękają. Druty powinno wymieniać się co około 3-5 tys bel. Potem jak z druta zrobi się korbowód to wyjęcie go będzie graniczyło z cudem.

#18 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 18:35

Jakie pasy to pras pasowych Sam ten drut chyba nie jest aż taki drogi? i załóżmy ze bym wymieniał ten drut tak jak napisałeś, to całe spinki ile wytrzymają?:) tak orientacyjnie ;)

#19 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 20:01

Jakie pasy to pras pasowych U mnie wytrzymały spinki z drutami 15 tys balotów. Po tym jak kupiłem chciałem wymienić druty przy 8 tys i już się nie dało, Przy 15 wymieniłem spinki razem z drutami, skróciłem pasy i chodzą dalej. W tym sezonie zakładam nowe druty około 30 zł jeden ale to mega twardy materiał i kolejny sezon powinna chodzić.

Jeśli druty wymieniane byłyby co te 3-5 tys balotów to spinka bez problemów powinna przekroczyć 20 tys belek.. Pasy przy prawidłowej eksploatacji to już element trudny do zjechania. Chyba że ze starości guma sparcieje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 20:11

Jakie pasy to pras pasowych a to szczerze mówiąc mnie bardzo miło zaskoczyło, nie spodziewałem się aż tak niskich kosztów użytkowania;) Robert powiedz mi jeszcze coś o swojej prasie, czytałem komentarze, i wydaje i się że dobrą opinię masz o niej?:) Kupiłbyś ją jeszcze raz?:) Bo właśnie mam ciągnik 100 km i przymierzam się do zmiany6 prasy na następny sezon a zależy mnie żeby zestaw miał sporą wydajność, a z tego co wiem ona ma małe zapotrzebowanie na moc;)