Skocz do zawartości

Zdjęcie

monoblock- brak doćisku

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share RycerzNocy

RycerzNocy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 16:09

monoblock- brak doćisku Jak się pracuje takim belarusem z monoblockiem który niema docisku? Bo jak dla mnie to by było duże utrudnienie ponieważ często z docisku korzystam(mtz 82). Dodam ze chce kupić nowego i fakt o braku docisku w podnośniku zmartwił mnie :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
monoblock- brak doćisku Dzisiaj, 09:42
  •  

#2 Share DawidM

DawidM

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 16:30

monoblock- brak doćisku W Pronarze, z racji braku monobloku z nurnikowymi siłownikami posiadam docisk. Przyznam jednak, że maszyny z którymi współpracuje raczej nie wymagają wykorzystania takiej funkcji. Pług wchodził w ziemie bez względu na warunki, tak samo agregat podorywkowy. Musisz dobrać odpowiednie maszyny do ciągnikach, chodzi tu przede wszystkim o ich masę. Na przykład w Case 5150 docisku nie ma i pracuje się komfortowo i bezproblemowo.

#3 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 16:36

monoblock- brak doćisku Docisk to bardzo fajna rzecz i przydatna np można zmienić koła bez podnośnika :) podkladamy coś pod tylny TUZ i heja w góre tyle koła wiszą albo jak sie zakopiemy podkladamy jakąs belke drewnianą pod Tuz i podnosimy go do góry i też sam wyjdzie :) Według mnie to wina regulatora siłowego (również nie mam docisku po uszczelnieniu 2 rozdzielaczy to nie pomogło dlatego bede wymieniał regulator siłowy koszt to ponad 400 zl) zobaczymy czy pomoze :)

#4 Share KACZOR12

KACZOR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 17:15

monoblock- brak doćisku My mamy belarusa z monoblokiwm i nam to w niczym nie przeszkadza NAWET CHYBA LEPIEJ BO MONOBLOK TAK NIE CIEKNIE I MA WIĘKSZY UDZIWIG

#5 Share RycerzNocy

RycerzNocy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 17:28

monoblock- brak doćisku a jak długo opada podnośnik z monoblokiem długo trzeba czekać?

#6 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 28 styczeń 2011 - 17:44

monoblock- brak doćisku Logiczne co dwa tłoki wcisnac to nie jeden, wiec dłużej bedzie na monobloku, natomiast jak wy chcecie miec docisk na monoblocku?? jak to jednostronnego dzialania silowniki.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#7 Share RycerzNocy

RycerzNocy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 17:50

monoblock- brak doćisku brak docisku w tym podnośniku to według mnie wada dlaczego nie wstawili siłownika dwustronnego? a czy mtz 1523 ma dwustronnego działania?

#8 Share goralus19

goralus19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 17:57

monoblock- brak doćisku kolego zależy do czego ma słóżyć bo jak zawiesisz pług o masie 1500kg to
nie trzeba docisku

#9 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 18:05

monoblock- brak doćisku

brak docisku w tym podnośniku to według mnie wada dlaczego nie wstawili siłownika dwustronnego? a czy mtz 1523 ma dwustronnego działania?

Ja myślałem że masz dwustronnego działania siłowniki, jak nie to logiczne ze nie ma co go podnieść :D

#10 Share RycerzNocy

RycerzNocy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 18:11

monoblock- brak doćisku mam długą igłę do balotów i ona wazy jakieś 70kg i bez użycia docisku to ona długo opada a jak użyje docisku(mtz 82) to jest od razu na dole i można kuć balota :lol:
a w 920 czy 952 tego niezrobie :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 28 styczeń 2011 - 18:14

monoblock- brak doćisku W 820 jest docisk tylko na tyle że podczas orki pług nie wyskoczy na suchym,ale koła już nie podniesiesz.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#12 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 18:15

monoblock- brak doćisku No to jak on tak czesto pracuje przy balotach to kup sobie siłownik który bedzie opuszczał tą igłe od balotów jak bedzie na samej górze np taki jak jest w turze :) jednostronnego działania ktory bedzie tylko ją opuszczał bedziesz miał szybkie opuszczanie a ile czasu zaoszczedzisz i normalnie pod gniazda hydrauliczne sobie podłączysz.

#13 Share RycerzNocy

RycerzNocy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 18:18

monoblock- brak doćisku oczywista oczywistość ze 820 ,892 i wszystkie inne co maja jeden tłok to maja docisk :lol:
tylko na monobloku nie mają :(

#14 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 28 styczeń 2011 - 18:22

monoblock- brak doćisku No ja też nei wiem jak wy podnosicie tył w MTZ jak nie raz próbowałem i ani drgnie....

#15 Share RycerzNocy

RycerzNocy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 18:35

monoblock- brak doćisku

No ja też nei wiem jak wy podnosicie tył w MTZ jak nie raz próbowałem i ani drgnie....

da się podnieść ale tylko jedno koło bo się przechyla mtz 82

#16 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 28 styczeń 2011 - 18:57

monoblock- brak doćisku Chyba że tak... Nie narzekajcie na monoblok bo większy udźwig jest potrzebny, a maszyny i tak zazwyczaj zapina się ciężkie.

#17 Share KACZOR12

KACZOR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 19:31

monoblock- brak doćisku Jest jasne że jak olej jest gęsty to powoli opada Np przy pustych widłach ale nie jest tak tragicznie a jak trochę popracuje i się nagrzeje to jest bardzo dobrze albo jak ma już balota Ja bym się wogóle nie zastanawiał i brał z monoblokiem

#18 Share DawidM

DawidM

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 00:15

monoblock- brak doćisku Weź pod uwagę to, że może faktycznie podnośnik z monoblokiem do pracy z igłą ważącą 70kg nie nadaje się, jednak już w połączeniu z konkretną maszyną daje wymierne korzyści. Należą do nich przede wszystkim większy udźwig, ogólnie mocniejsza konstrukcja, zastosowany zaczep na gilotynie itd. Plusów jest więcej jak minusów. Argumenty typu: można wymienić koło po podniesieniu na TUZ'ie raczej by do mnie nie przemawiały, zwłaszcza, że miałem do czynienia z podnośnikami na jednym siłowniku i nie są to konstrukcje pozbawione wad. Monoblok to mały ale jednak krok w przód, a sugerowanie się "igłą" do balotów jako o wyznaczniku decydującym o wyborze ciągnika to skok w tył...

#19 Share KACZOR12

KACZOR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 11:00

monoblock- brak doćisku Całkowićie zgadzam się z DawideM monoblok to jedna z zalet tego ciągnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zulus

zulus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 22:48

monoblock- brak doćisku Panowie nowsze ciągniki mając jeden tłok też nie mają docisku mają dwie dżwignie sterujące podnoszenie i dociążanie

Dodaj odpowiedź