Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Uprawa ciezkiej ziemi.

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
40 odpowiedzi na ten temat

#21 matias6630

matias6630

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 15:35

Uprawa ciezkiej ziemi. ta cena rexiusa jest powalająca zastanawiam sie nad walem expomu 6m ale CROSSKILL czy CAMBRIDGE oczywistsze do tego wloka glebogryzarki ojciec już przerabiał i szalu nie było <_<
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Uprawa ciezkiej ziemi. Dzisiaj, 22:15
  •  

#22 Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2011 - 15:55

Uprawa ciezkiej ziemi. Najlepszy byłby Campbella z włóką, ew. Crosskill, ale ten nie nadaje się na mokro/wilgotno. Cambridge to raczej wał o działu powierzchniowym i ugniatającym niż kruszącym.
  • 0

#23 brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • 6036 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 16:43

Uprawa ciezkiej ziemi. podwojny campbell naprzemiennie to by dzialalo, go tego wloka i jakis zab i masz rexiusa twin :) .
tak jak bob mowi cambridge nie jest do kruszenia bryl, ewentualnie crosskill.

@bob a co sie dzieje z crosskillem w mokrym, bo nie mialem okazji jeszcze ogladac?
  • 0
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#24 tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5948 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 16:43

Uprawa ciezkiej ziemi. Ja uprawiam Farmetem kompaktorem 4 metry. Coś jak atlas z uni. Fajna maszyna ale jak
napisał chyba Brzozak2 to przedni wał nie nadaję się na mokro bo od razu jest zabity. Na ciężkiej glebie po 4 razy i pył jest. Teściu tak robi ale mi się nie chce i jak 3 razy przejadę to max. Na lżejszych ta 2 razy i jest dobrze, a zdarzyło się nawet po razie.

Teściu kupił niedawno rototilera 4 metry do 1634 uprawiał nim parę h ale stwierdził że to nie ma sensu bo żeby było dobrze ta trza 2 razy jeździć a to się mija z celem, bo dużo czasu i paliwa idzie.

Ja też teraz rozmyślam co kupić, myślę o aktywnym i kompaktorze Farmeta. Jeszcze wały Tytany z włóką ale Cambridge, bo ja zawsze wałuję po siewie.

Ale z drugiej strony to jest rozwiązanie czasochłonne i paliwożercze więc zastanawiam się czy to ma sens, bo może lepiej zainwestować w uprawę bez orkową??
  • 0

#25 Klos49

Klos49

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 194 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 17:22

Uprawa ciezkiej ziemi. Po gruberze też trzeba jeździć broną aktywną albo jakimś substytutem, gdy zaschnie - u nas często tak się zdarza na glebach ,,pięciominutowych'':)
  • 0

#26 brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • 6036 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 17:27

Uprawa ciezkiej ziemi. po dobrym gruberze mozna od razu siac.
  • 0
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#27 Klos49

Klos49

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 194 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 19:00

Uprawa ciezkiej ziemi. Zgadza się, ale jak tego nie uczynisz w tych ,,5 minutach''(glina, i inne ciężkie gleby) to potem wszystko zaschnie i masz beton gdzie był wywalony kit. :)
  • 0

#28 brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • 6036 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 19:14

Uprawa ciezkiej ziemi. to jedziesz odpowiednim uprawowo siewnym.
  • 0

#29 mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 styczeń 2011 - 19:36

Uprawa ciezkiej ziemi. Kiedyś napisali w top agrarze że wał Cambella jest do dogniatania podglebia a wał Crosskill jest do kruszenia brył. Ja się nie znam na tym bo nie mam takich gleb. Możecie mnie odesłać do uprawy gleb lekkich jeśli oczywiście jest taki temat.
  • 0

#30 matias6630

matias6630

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 19:44

Uprawa ciezkiej ziemi. 4 razy to niezbyt efektywne czyli to odpada, pozostaje tylko wal lub ten ares wiecie jak spisuja się agregaty talerzowe na ciężkich ziemiach?:D u nas wielo hektarowcy (1000 i wiecej) stosują te agregaty, kombinacje uprawowo siewne bez orkowo i co d*pa zamiast to ładnie się uprawić bez orki to na wierzch wychodzą kluch i bryły i nic nie pomaga jak stara dobra brona 20 ;)
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#31 Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 29 styczeń 2011 - 20:02

Uprawa ciezkiej ziemi. @klos49 na takich glebach tylko i wylacznie powinno sie stosowac agregat uprawowo-siewny.Inaczej jest tak jak mowisz.
  • 0

#32 brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • 6036 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 20:07

Uprawa ciezkiej ziemi. @matias6630 to o czym piszesz swiadczy tylko o nieprawidlowo dobranym sprzecie do warunkow. brona 20 to nie jest na 100% najbardziej optymalny sposob uprawy zadnych gleb.
  • 0

#33 matias6630

matias6630

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 21:02

Uprawa ciezkiej ziemi. dlatego nie chcemy z ojcem kupić byle czego ;) tomek dzięki za opinie bo nam koleś w zipagro tylko oferowal atlasa ;)

Edytowany przez matias6630, 29 styczeń 2011 - 21:04.

• 0

#34 Klos49

Klos49

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 194 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 21:09

Uprawa ciezkiej ziemi.

@matias6630 to o czym piszesz swiadczy tylko o nieprawidlowo dobranym sprzecie do warunkow. brona 20 to nie jest na 100% najbardziej optymalny sposob uprawy zadnych gleb.

Podzielam Twoje zdanie :)
  • 0

#35 Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2011 - 21:52

Uprawa ciezkiej ziemi. @brzozak2 crosskill ma to do siebie, że podrywa ziemię, jeżeli jest ona mokra lub się klei to nie chce za bardzo odpadać od pierścieni. Potem niestety robi się już coraz gorzej. :) W Atlasie wał jest naprzemienny, więc się sam czyści, a dodatkowo ma tę samą średnicą, a w większości wałów ciąganych pierścienie są różnej wielkości. Dodany obrazek

Gdzięś czytałem, że na silnie wilgotne i lepkie gleby lepsze są wały zamknięte, albo naprzemienne. Dodany obrazek
  • 0

#36 brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • 6036 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 22:39

Uprawa ciezkiej ziemi. aha w sumie w ten sam sposob zalepia sie moj cambridge :P
http://www.agrofoto....laas-axion-850/ po paru przejazdach dalem spokoj, a w sumie nie bylo takiej tragedii.

waly zamkniete sie swietnie sprawdzaja pod warunkiem ze maja dobre skrobaki ;) .

ta cena rexiusa jest powalająca

gwoli wyjasnienia, dokladnie nie wiem ile kosztuje ten agregat, tak sobie strzelilem.
nie mniej skoro zastepuje prace 3 innych agregatow, robota wykonana jest szybciej i lepiej to czemu by nie zaplacic za niego odpowiedniej ceny.
  • 0

#37 Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2011 - 23:05

Uprawa ciezkiej ziemi. @brzozak2 Vader oferuje Rexiusa RS650 w wersji stalowej, wał jak w agregatach i ma skrobaki. Wersję 6,5 metra można wyposażyć w włókę.

Co najlepszego tego Rexius Twina polecają i na lekkie i na ciężkie, i na mokre i na suche.... szampon. Dodany obrazek
  • 0

#38 brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • 6036 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 00:31

Uprawa ciezkiej ziemi. na lekkie wybralbym zdecydowanie co innego, chociazby, zeby mial wiekszy kat wierzcholkowy w przekroju elementu roboczego (pierscienia walu) i zeby byl troche szerszy.
  • 0

#39 Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2011 - 01:49

Uprawa ciezkiej ziemi. Simbe CultiPress'a albo UniPress'a widziałeś? Szczerze widzi mi się lepiej niż Rexius Twin. Dodany obrazek Zresztą Watkins też coś takiego ma w ofercie. Dodany obrazek Wał pierścieniowy naprzemienny zamknięty, do tego sztywniejsza włóka i zęby wibrujące. Dodany obrazek
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#40 brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • 6036 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 06:52

Uprawa ciezkiej ziemi. tak piekne sa te narzedzia.
autor tematu moglby sie double pressem zainteresowac http://www.simba.co.uk/dpress.php , na pewno lepiej potlucze bryly niz waly wczesniej wymieniane.
  • 0