Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa ciezkiej ziemi.

42 odpowiedzi na ten temat

#1 Share matias6630

matias6630

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:20

Uprawa ciezkiej ziemi. Witam
Posiadam w gospodarstwie bardzo ciężkie ziemi, i mam dylemat ponieważ złożyłem wniosek na PROW na wal 6m.Ale nie wiem czy to zda to egzamin na naszych ziemiach.Z maszyna ta ma pracować 130 KM jelonek proszę o jakieś propozycje :D

Edytowany przez matias6630, 27 styczeń 2011 - 21:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa ciezkiej ziemi. Dzisiaj, 21:35
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:37

Uprawa ciezkiej ziemi. Z wóką czy bez. Bo jak z wóką to będzie miał trochę problem, ale z bidą da rady.

#3 Share matias6630

matias6630

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:45

Uprawa ciezkiej ziemi. Z wlóką hydrauliczną.

#4 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:50

Uprawa ciezkiej ziemi. tym uprawisz ciezka ziemie:
http://www.vaderstad...d=5&lnkMainId=5

nie wiem ile kasy chcesz przeznaczyc, no i 130 KM to max 4 metry, ale generalnie jak chcesz w jednym przejezdzie uprawic po orce to musisz szukac maszyny ktora wazy ponad tone na metr szerokosci.

mam rollexa i nie wiele mozna z nim zdzialac, dobrze ze majatku nie kosztowal to czasem po siewie sie przydaje, ale generalnie bez rewelacji.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#5 Share matias6630

matias6630

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 22:10

Uprawa ciezkiej ziemi. Do wydania ma ok 30tys posiadam już bronę aktywna kuhn 3002 plus na to siewnik kverneland apollo wiec ziemia nie musi być uprawiona tak idealnie. Obecnie to po orce najpierw aktywny potem drugi raz ojciec sieja a ja ewentualnie górki poprawiam walem z bronami trzeba sobie radzić;) a ile kosztuje rexius twin 3,3 m.I mam jesze pytanie czy nadal by sie ares txl uni.

Edytowany przez matias6630, 27 styczeń 2011 - 22:12.

#6 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 22:19

Uprawa ciezkiej ziemi.

tym uprawisz ciezka ziemie:
http://www.vaderstad...d=5&lnkMainId=5
http://www.youtube.c...h?v=sopWd8Ne10s

nie wiem ile kasy chcesz przeznaczyc, no i 130 KM to max 4 metry, ale generalnie jak chcesz w jednym przejezdzie uprawic po orce to musisz szukac maszyny ktora wazy ponad tone na metr szerokosci.

mam rollexa i nie wiele mozna z nim zdzialac, dobrze ze majatku nie kosztowal to czasem po siewie sie przydaje, ale generalnie bez rewelacji.

Jak sucho to elegancko Rexius zrobi.;) Gorzej gdy gleba jest wilgotna - jak sierpień/wrzesień 2010.<_< Nie dość, że może się zalepiać to jeszcze możesz tak tym ubić glebę, że ciężko będzie miało cokolwiek powschodzić. Znam przypadki gdzie na mokrą orkę było jeżdżone Carrierem i rzepak trzeba było na wiosnę odsiewać(właściwie na jesieni, bo gliniaste góry były łyse). Wiem coś o tym, bo sam posiadam ciężkie gleby i pagórkowaty teren. :)

#7 Share JEDREK

JEDREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wkoncu młody farmer:)
    A pasja i hobby maszyny rolnicze.

Napisany 27 styczeń 2011 - 22:47

Uprawa ciezkiej ziemi. ares powinien dac rade z walem croskila ale napewno nie bedzie idealnie ale jesli potem pojedziesz aktywnym to powinno byc spoko. no i jeszcze jedna zaleta po sciernisku bedziesz mial czym je zerwac wiec maszyna powinna byc wykozystana. moze to byc dobre rozwiazanie ;)
ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

#8 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 22:53

Uprawa ciezkiej ziemi. dla gleby i roslin lepiej raz przejechac ciezkim niz 3 razy lekkim.

w rexuisie nie ma sie za bardzo co zapychac. ale nieistotne za 30 k, ale euro to pewnie mozna myslec o wersji 3,3 m ;) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#9 Share matias6630

matias6630

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 15:15

Uprawa ciezkiej ziemi. to lekka przesada 30tys euro, bardziej jestesm zainteresowany tym aresem TXl macie do niego jakieś opinie? Somasiad ma expomu wal 6m z wluka to jak przejechal dwa razy to trochę to ruszył.a macie jakieś inne propozycje???;)

#10 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 15:34

Uprawa ciezkiej ziemi. Ja proponuje brone aktywną Amazone KG z wałem Packera musi sobie poradzic w trudnych warunkach, moim zdaniem żaden bierny agregat nie uprawi tak jak cieżka masywna brona aktywna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 15:42

Uprawa ciezkiej ziemi. a zastanawiales sie kiedys co tak naprawde uprawia (czyt. rozbija bryly) w agregacie aktywnym?

#12 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 16:06

Uprawa ciezkiej ziemi. W dużej mieże to własnie wał rozbija bryły, ale przed samym wałem lepiej dać maszynę aktyna niż bierną

#13 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 17:02

Uprawa ciezkiej ziemi. wlasnie wal ;) . a wal pracuje gdy:
a) ma odpowiedni nacisk,
B) gdy ma odpowiedni ksztalt
c) elementy robocze sa mocno zageszczone.

stawiam krate browara, ze zaden aktywny nie rozbije tak bryl jak rexius twin. swoim ponad 6 tonowym karatem wjechalem w tym roku w orane (tam gdzie wozilismy buraki i byly metrowe bryly powyorywane), po jednym przejezdzie wszystko bylo rozbite do kuleczek o srednicy mac 5 cm.

#14 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 28 styczeń 2011 - 17:47

Uprawa ciezkiej ziemi.

Ja proponuje brone aktywną Amazone KG z wałem Packera musi sobie poradzic w trudnych warunkach, moim zdaniem żaden bierny agregat nie uprawi tak jak cieżka masywna brona aktywna.

firma Amazone u kolegi robiła pokaz agregatów, kazali wyorać pole na 2 tyg przed pokazem i zostawić, on tak zrobił, ziemia to rędziny i ciężka borowina z iłem, a ze były upały, to ładnie bryły zaschły, przywieźli maszyny, ludzi się najechało i co? kicha! brona wirnikowa pchała bryły przed sobą, musieli wałem cambela je potraktować kilka razy i tak była kiszka.

#15 Share matias6630

matias6630

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 18:23

Uprawa ciezkiej ziemi. Ale po co mi druga brona aktywna? :P zastanawiam się nad jakimś walem lub kombinacjom walu B) Brona aktywan jest dobra ale bardzo pracochlona i paliwozerna.

#16 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 18:34

Uprawa ciezkiej ziemi.

brona wirnikowa pchała bryły przed sobą, musieli wałem cambela je potraktować kilka razy i tak była kiszka.

dokladnie to samo u nas sie dzieje. w tym roku nawet dobrze pracowaly bo mokro bylo, a w wilgotnych warunkach z dobrym walem ladnie sie spisuja.
jednak jak przychodzi suche lato, to trzeba uprawiac jeszcze przed aktywnym, a to dla mnie juz lipa wtedy.

#17 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 19:16

Uprawa ciezkiej ziemi. Rototiller ładnie robi miał za sobą, ale trzeba bardzo wolno jeździć, szczególnie że większość ma wałek na1000 rpm <_<A czas to pieniądz :)

#18 Share matias6630

matias6630

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 20:03

Uprawa ciezkiej ziemi. Czytałem gdzieś ze agregat atlas uni sprawuje sie dobrze na ciezkich zimiach.Wiecie cos o tym?:)

#19 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 01:55

Uprawa ciezkiej ziemi. ojciec mial rototiler beckera w 98 roku zakupil i sprzedal go po 5 latach. robilo to w miare, ale i tak trzeba bylo 2 razy bronami przed jezdzic. siewnik hassia mial skrzynie nasienna 500 litrow.
roto najpier wykonczyl skrzynie w nowym ursusie, a pozniej MF wykonczyl roto i dlatego ojciec go sprzedal.

unia atlas xxl moze byc, ale jak kazdy tego typu agregat nie robi rewolucji na polu, a przez strunowy walek na przodzie kompletnie nie nadaje sie do uzytkowania w wilgotnych warunkach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 08:18

Uprawa ciezkiej ziemi. mi by się ten rexius przydał na 10 ha. Ale nie ma sensu kupować takiej drogiej maszyny żeby uprawiać pare łat iłu. I tak człowiek jezdzi w kółko tam i zpowrotem tym co się ma

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem