Skocz do zawartości

Zdjęcie

Byki HF czy Mięsne

46 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Wojciechu151

Wojciechu151

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 18:59

Byki HF czy Mięsne Witam Serdecznie

Mam takie pytanie co się bardziej opłaca. Kupować i potem hodować byki mięsne czy Hf. Bo byczka HF tygodniowego kupię bez problemy za 300 - 500zł a za mięsnego musze dać sporo więcej o ile znajdę takiego. A potem sprzedać mięsnego 0,40gr na kilo drożej to nawet nie zrekompensuje mi różnicy w zakupie cieląt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Byki HF czy Mięsne Dzisiaj, 08:01
  •  

#2 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 styczeń 2011 - 19:09

Byki HF czy Mięsne Z tego co wiem to dla HF musisz dać dużo,dużo śruty bo bez teko nici,lepiej dać więcej i kupić mięsne lepszy pszyrost i wogóle lepiej się prezentują :) .Ja tak śądze ale moge się mylić ;)

#3 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 27 styczeń 2011 - 19:20

Byki HF czy Mięsne Witam ja tez mysle ze lepiej miesne sa sporo drozsze jak dorosna

#4 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 19:23

Byki HF czy Mięsne My do hodowania zostawiamy sobie miesne. Za HF mniej płacą i miesne mają wiekszą wage. Teraz posiadam 5 byczków miesnych i jednego HF ale my ich nie kupuje bo mamy swoje i dlatego jeden HF się zaplątał.

#5 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 27 styczeń 2011 - 19:51

Byki HF czy Mięsne Hf zeby urosl duzy musi stac u Ciebie dluzej w oborze no i do tego sa bardziej wyzsze ceny za miesne byki jak za hf-y.I jak wiadomo byk miesny jesli sprzedasz poubojowo lepiej ci sie wybije jak hf...

#6 Share tiger3952

tiger3952

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 27 styczeń 2011 - 19:52

Byki HF czy Mięsne My mamy 25 sztuk opasów i z tego tylko 2 mięsne a reszta to mieszańce. Ja uważam że lepiej kupić HF lub mieszańce za 300 do 500 zł (my tak robimy) niż mięsnego za 1000. U nas miesne wcale nie rosną szybciej a w skupie liczą za tylko 20gr więcej. Więc moim zdaniem HF będzie lepiej wychodził.

#7 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 19:55

Byki HF czy Mięsne Sorki mialem wlasnie na mysli krzyzowki miesne a nie zupelnie miesne byki B)

#8 Share Wojciechu151

Wojciechu151

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 20:30

Byki HF czy Mięsne Ja posiadam 4 krowy tak aby tylko było mleko dla cielaków. W okolicy sami mleczarze (Szejki mleczne) wiec trafić mięsne ciele to trzeba naprawde mieć szczęćsie. Kupić od chandlarza mięsne napewno mieszaniec 2 razy droższe niż HF od gospodarza. Oferta z internetu gdzie czysta rasa kosztuje 1500 za sztuke nie zabardzo mi odpowiada.

Właśnie tak jak tiger3952 pisze z mieszańcami różnie bywa jeden rośnie lepiej i będziesz do przodu a inny ma genetykę HF i jesteś w plecy na cielaku, a żywienie takie same.

#9 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:18

Byki HF czy Mięsne zdecydowanie mięsne ale ciężko je zdobyć-tak jak w moim przypadku, chyba że z własnej hodowli ja trzymam HF i nie narzekam jeden lepszy drugi słabszy choć dostają tę samą pasze, ale ogólnie ok

#10 Share Jasiek21

Jasiek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:18

Byki HF czy Mięsne Ja również kupuje mieszańce ale też i HF-y zależy co jest.Ale HF też dobrze rosną.

Edytowany przez Jasiek21, 27 styczeń 2011 - 21:18.

Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie, zmienianie i jakiekolwiek manipulacje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:22

Byki HF czy Mięsne Generalnie H-Fa można wyhodować do dużej wagi ok 900kg bez problemu, ale ceny za dużej nie dostaniesz handlarz będzie kręcił nosem, że kościty że chudy i tyle <_< Ta rasa ma grubą i ciężką kość co jest na korzyść sprzedającego, a np Simental ma dużo mięsa a udział kości w wadze jest mniejszy czyli na korzyść kupującego o to m. in. chodzi.
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#12 Share Jasiek21

Jasiek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:27

Byki HF czy Mięsne HF wiadomo na poubojowo nie opłaca się się sprzedawać. Mięsny dużo lepiej na tym wychodzi.
Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie, zmienianie i jakiekolwiek manipulacje.

#13 Share Wojciechu151

Wojciechu151

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 22:08

Byki HF czy Mięsne No do 900 kilo czystego HF to trzeba dobrze karmić i długo ;) ale nie gadaj za takiego zapłacą trochę lepiej niż za mniejszego mięsnego

#14 Share tiger3952

tiger3952

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 00:10

Byki HF czy Mięsne HF są kościste i przez to właśnie dużą ważą. U nas nie widze zbytniej różnicy w lepszym przybieraniu na wadze między HF a krzyżówką jakiegoś mięsnego. Mieliśmy kilka HF które miały ponad 800kg i nikt mi nie powie, że mięsne urosły by dużo szybciej do tej wagi.
@Wojciechu151 jak masz możliwość kupna HF za niewielkie pieniądze to ja bym ci radził je kupić.

#15 Share szpeniu87

szpeniu87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:wszystko co jest związane z rolnictwem(w szczególności bydło mięsne), sport (siatkówka, koszykówka, fitness i kulturystyka, mieszane sztuki walki), historia II Wojny Światowej

Napisany 28 styczeń 2011 - 13:46

Byki HF czy Mięsne tiger3952 i wojciechu 151, ale rzadna ubojnia nie płaci za masę kości tylko mięsa, zależy jaki czas masz na myśli, a co do tego że twoje HFy ważyły 800 kg, nie liczy się waga tylko wydajność poubojowa, miałem HFa i krzyżówkę lm 50% w tym samym wieku - 20 miesięcy HF ważył 850 kg a krzyżówka lm 750 kg i co z tego że HF ważył więcej jak za mieszańca wyszło mi po uboju prawie 1000 zł więcej niż za HFa więc moim zdaniem waga żywca nie ma tu zbyt dużego znaczenia

#16 Share tiger3952

tiger3952

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 16:45

Byki HF czy Mięsne Tylko, że my nie sprzedajemy po ubojowo.

#17 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 18:00

Byki HF czy Mięsne Można powiedzieć że i ja mam te mieszańce. Najlepiej jest sprzedawać na WBC niż normalnie. Teraz niedaleko mnie zrobili ubojnie to teraz już nie przyjeżdzają handlarze

#18 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 18:23

Byki HF czy Mięsne @szpeniu87 W to Ci wierze ze dostales wiecej za mieszanke jak za hf-a.To nic ze hf moze i bedzie wiecej wazyl od mieszanca, ale za mieszanca mozna naprawde o wiele lepiej wyjsc.Moj przyklad mialem kiedys jalowki, hf i lm 50%.Hf-ka byla starsza o miesiac.Sprzedalem obie poubojowo do sokolowa i hf wazyla 680, a lm rowne 600.Za lm dostalem o bodajze prawie 900 zl wiecej jak za hf.Wiec jak ktos ma zamiar sprzedawac hf to tylko na sped, a miesne poubojowo.Takie jest moje zdanie na ten temat ;)

Edytowany przez Challenger, 28 styczeń 2011 - 18:24.

#19 Share szpeniu87

szpeniu87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:wszystko co jest związane z rolnictwem(w szczególności bydło mięsne), sport (siatkówka, koszykówka, fitness i kulturystyka, mieszane sztuki walki), historia II Wojny Światowej

Napisany 28 styczeń 2011 - 20:15

Byki HF czy Mięsne tiger3952 jakoś nie chce mi się w to wierzyć że na skupie handlarz daje tylko 20 gr więcej za krzyżówkę z mięsnym, już tłumaczę dlaczego, ja jak skupuję to za hfa daję ok 50 gr mniej niż za mieszańca (zależy jeszcze od kondycji bo wiadomo są różne hfy) jak mówisz różnica w cenie to 20 gr to bym wyszedł tak samo jak on cały czas do tyłu, a rzecz polega na tym żeby zarobić parę grosza a nie brać sumę lub brać w plecy. Co mi z tego jak zapłacę za hfa te załóżmy ok 5,50 w aktualnej cenie a za mieszańca 5,70 gdzie mieszańce ubijają się przeciętnie o ok 5% lepiej niż hfy i dostają lepszą klasę mięsności a co za tym idzie lepszą cenę za tuszę i zadam w tym momencie pytanie gdzie tu jest zysk?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share tiger3952

tiger3952

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 21:36

Byki HF czy Mięsne @Challenger zgadzam się jak mięsny to poubojowo, a jak Hf to na sped.
@szpeniu87 u nas tak płaci masarnia Mathias (może słyszałeś bo jest dość słynna). Nie płacą za HF dużo taniej bo mówią, że jest z nich chudsze mięso.