Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej

90 odpowiedzi na ten temat

#41 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 10:10

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej Dzięki wszystkim za podpowiedzi o tym jak można sprawdzić gdzie został wyprodukowany silnik :) Więc z tego co nam napisał kolega kris14 wynika że turecka firma hattat company produkuje valtre N i valtre T na swój turecki rynek natomiast valtre A na wszystkie rynki. A więc miałem racje że polmot h i valtra a są produkowane na tej samej lini produkcyjnej i mają identyczne z tych samych części układy napędowe :lol: A co do silnika moim zdaniem jest orginalny perkins bo gadałem z warfamą i tak mi powiedzieli, pozatym Zientarski zawsze podkreślał w reklamach że jest to orginał i nawet kiedyś w jakimś programi motoryzacyjnym był pol-mot h i mówili to samo, ale jak będe przy okazji jechał do miasta to sprawdze to u dilera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej Dzisiaj, 04:23
  •  

#42 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 10:23

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej A czy ktoś kwestionuje , to że silnik Perkinsa nie jest oryginalny? Jest :P Tylko że wyprodukowany w chińskiej fabryce Perkinsa

#43 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 10:37

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej No poczytaj wcześniejsze wypowiedzi to zobaczysz kto nie wierzy :lol: Ale jeszcze wam udowodnie podobnie jak z tym że pol-mot h i waltra są z tej samej lini produkcyjnej :D w to też nikt nie wierzył a jednak to prawda.

#44 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 12:51

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej @lambo a niby dlaczego SKODA jest tańsza od VOLKSWAGENA ???jeszcze nie kumasz? :lol:

#45 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 13:27

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej Niska cena Polmota moze wynikac z wygasniecia wylacznosci na produkcje ciagnikow dla Valtry. Jak dobrze pamietam to wylacznosc byla na 5 lat. Firma Hattat nie musiala dokonywac projektu oraz badan produkowanych przez nia pojazdow co istotnie wplywa na cene koncowa. Hattat dokonal jedynie kilku zmian, ktore roznia Valtre serii A od Polmota serii H.

#46 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 18:35

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej McCormick mtx i Case mx to też "to samo" no i co z tego jak jakość jest zdecydowanie na korzyść case ??
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#47 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 19:56

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej czyli ten polmot to to hattah

Co do valtry A może i to jest to samo ale do którego momentu skrzynia, most a hydraulika i w kabinie. Przecież ursus też miał MF 255 na licencji tylko jak licencja się skończyła to weszedł 3512 i mimo że to to samo to co innego i jeszcze do tego 20 lat opóźniony

#48 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 10:45

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej Moim zdaniem cały układ napędowy jest ten sam co w valtrze. Bo jeżeli firma hattat produkowała valtre A i jest to już sprawdzony ciągnik to po co mieli by zmieniać projekt konstrukcji oraz całą linie produkcyjną? A to napewno wiązało by sią z ogromnymi kosztami.

#49 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 11:36

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej Niby prawda...ale-kto wie z jakich materiałów wykonywano podzespoły dla Valtry i Polmota ?Na linii produkcyjnej nie wykonuje się wszelakich części a raczej owe części się montuje.Części zapewne pochodzą od poddostawców a co za problem zamówić partię elementów różniących się parametrami wytrzymałościowymi ?-płacisz i masz,potrzebna jest część o twardości HRC 50 to ją wyprodukujemy,dorzucisz parę groszy będzie 60 (sorry piszę z pamięci a szkołę o tym profilu kończyłem ponad 20 lat temu więc mogło mi się coś popieprzyć :D )-ale idea chyba jest zrozumiała ?

Edytowany przez jaro, 30 styczeń 2011 - 11:37.

#50 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 06 luty 2011 - 17:33

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej Gdyby ktoś miał jescze jakieś wątpliwości zapraszam do obejrzenia filmu http://translate.goo...hl=pl&prmd=ivns
Proszę wejść w media relations a następnie filmy.

Edytowany przez ozon87, 06 luty 2011 - 17:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej Dzisiaj, 04:23
  •  

#51 Share blenders69

blenders69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 20:12

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej Jakie wątpliwości ma rozwiewać ten filmik. Nie dość, że mówią nie po naszemu to jeszcze jest o Valtrze a nie o polmocie h.
Wie ktoś z was o jakiś usterkach czy awariach w pol mot serii H ?

#52 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 20:28

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej A może ktoś wie ile kosztuje nowa jakakolwiek valtra i jej rzekomy odpowiednik polmot, bo nie wydaje mi się że to jest to samo, możliwe że polmot jest konstrukcją policencyjną valtry, tak jak kiedyś mf w ursusie, ale porównajcie ceny i zastanówcie się, przecież gdyby europa by się dowiedziała że oprócz modeli valtry serii n zjeżdzają z taśmy takie same maszyny z inną maską i kabiną za dużo mniejsze pieniądze każdy by to kupował... jakaś ściema
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#53 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 22:03

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej Przepraszam napisałem valtra n zamiast a
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#54 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 11:35

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej

Jakie wątpliwości ma rozwiewać ten filmik. Nie dość, że mówią nie po naszemu to jeszcze jest o Valtrze a nie o polmocie h.
Wie ktoś z was o jakiś usterkach czy awariach w pol mot serii H ?

Właśnie o to chodzi że film przedstawia jak firma Hattat Holding produkuje w Turcji valtre A :D Do tej pory wszyscy myśleli że te ciągniki produkowanne są w Finlandi a tu niespodzianka :blink: Ta sama firma produkuje w tej samej fabryce z tych samych podzespołów polmota H który w turcji jest nazwany Hattat A http://www.hattattar...ries.asp?CAT=48 Warfama nazwała ten ciągnik pol-mot h i tylko sprowadza go z turcji.

bobytempelton ja uważam że te ciągniki to to samo. Różni się tylko silnikiem bo w polmocie jest perkins, kabiną i podnośnikiem który w polmocie jest większy. Widziałem polmota na żywo i naprawde znajdziecie tam takie same rzeczy jak w valtrze A np. dzwignie zmiany biegów, zegary, klima, lusterka, obciążenie itp.

#55 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 15:56

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej Znajde u dealerów te maszyny obejrzę ,porównam ocenię.Czyli tylko skrzynia napędy i nieznaczne detale są te same?

#56 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 19:08

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej Cały układ napędowy czyli skrzynia biegów 12/12 z rewersem i mosty są od valtry, natomiast silnik perkinsa.

#57 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 20:25

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej nie od Valtry, tylko od austriackiego poddostawcy, który dostarcza tylne mosty również do valtry i MF-a

#58 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 20:38

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej O a kto im robi tą przekładnię @b0gdan?

#59 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 20:43

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej Tylne mosty :) Hema, a że jest to z Austrii mówił mi kolega , przedstawiciel Case.
edit ale jak się doczytałem jest to turecka firma i nigdy nie była austriacka :)
wniosek nigdy nie wierz dilerowi :lol:

Edytowany przez b0gdan, 12 kwiecień 2011 - 20:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share artur4

artur4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 21:20

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej A co sądzicie o tej Vatrze T130 - http://allegro.pl/va...1559331769.html

Facet mówi, że ciągnik mechanicznie jest ok. właściwie można w pole jechać. Cena około 80 - 82 tys. zł. netto i jest to mniej więcej połowa tego ile trzeba zapłacić za podobną nieuszkodzoną (ok. 160 000 + VAT) i ponad 3 razy taniej niż za nową.

130 koni, 6 cylindrów, skrzynia 36 biegów, 50 km na godzinę (dobra do transportu) elektrohydrauliczny rewers, amortyzowana przednia oś + amortyzowana kabina no i zaledwie 3170 motogodzin. Po oponach widać, że ciągnik nie mógł dostać w tyłek, są jak nowe. Maska moim zdaniem do naprawienia, te srebrne siatki też się jakoś powinno poukładać. Zresztą potrzebuję traktora do roboty a nie żeby mi błyszczał. Z czasem pewnie go naprawię... a jeśli mi się znudzi to go sprzedam za takie pieniądze na pniu, a i pewnie z 10 tysi. jeszcze dałoby się zarobić.

Mój sąsiad ma Valtrę, chyba 95 koni. Zrobił nią 5800 mtg na 124 ha, korzysta z niej ile fabryka dała. Jedyne co przy niej robił to wymiana filtrów, zalanie oleju i paliwa. Nie było najmniejszych kłopotów. Chwali też za niskie zużycie paliwa. Silniki SISU Diesel ponoć są jednymi z najlepszych.

Aaa... i ja nie jestem vatowcem. Vatu (20% - bo f-ra będzie angielska) od 80 tys. będzie 16, a od 160 tys. 32 tys. Mnie się wydaje, że warto.