Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka chlewnia

47 odpowiedzi na ten temat

#41 Share david

david

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 27 październik 2009 - 17:29

Jaka chlewnia Witam Was. Planuje budowę tuczarni. I mam dylemat czy zrobić ruszt, albo głęboką ściółkę. Wiele opinii na temat obu systemów już słyszałem, każdy chwali swoje, co wy o tym sądzicie? Interesuje mnie również żywienie na mokro(nie wiem czy się w to pakować). Moje pytanie brzmi, czy żywienie na mokro sprawdza się na głębokiej ściółce? Czy też postawić na ruszt bez żywienia na mokro. Lepiej wybudować tuczarnie na 1200 szt(głęboka ściółka) czy 700 szt(ruszt)? chodzi głównie o koszty. Dodam, że mam tucz otwarty. pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka chlewnia Dzisiaj, 20:58
  •  

#42 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 21:24

Jaka chlewnia Witam. Ja planuję postawić budynek 21 m na 10,5 m. dla prosięt po odsadzeniu, warchlaków i tuczników z gankiem głównym i korytarzami do każdej grupy sztuk wszystko na rusztach.(będzie pięć podziałów łącznie), tylko mam pewną firmę która mi chce sprzedać całe opracowanie budynku ale koszt całości z paszociągiem i wentylacją mówią mi ok 2 tyś do 2,5 tyś za m2. czyli budynek cały z szambem wyjdzie mnie ok 600.000 zł. i szukam tańszego rozwiązania. liczyłem wcześniej że to wyniesie mnie ok. 1200 za m2 ale widze ze chyba cięzko bedzie się w tym zmiścić. może ktoś z was też planuje takie budyni i już coś wie w kosztach budynku. ceny rusztów wam napiszę tj:

Ruszta plaskikowe dla prosiąt - całkowity koszt z mocowaniami i płaskownikami to 350 zł/m2
ruszt betonowy dla tuczników to koszt 125 zł/m2.
Ceny są netto i tylko z jakiejś firmy niemieckiej co przez tel info uzyskałem.
jak ktoś miałby tańsze zamienniki to proszę o zamieszczenie oferty.

#43 Share PALUSZEK

PALUSZEK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 18:39

Jaka chlewnia

Witam Was. Planuje budowę tuczarni. I mam dylemat czy zrobić ruszt, albo głęboką ściółkę. Wiele opinii na temat obu systemów już słyszałem, każdy chwali swoje, co wy o tym sądzicie? Interesuje mnie również żywienie na mokro(nie wiem czy się w to pakować). Moje pytanie brzmi, czy żywienie na mokro sprawdza się na głębokiej ściółce? Czy też postawić na ruszt bez żywienia na mokro. Lepiej wybudować tuczarnie na 1200 szt(głęboka ściółka) czy 700 szt(ruszt)? chodzi głównie o koszty. Dodam, że mam tucz otwarty. pozdrawiam

Powiem ci tak ja mam na rusztach i sobie chwale oczywiście będzie taniej jak nie wyłożysz całej chlewni w rusztach ja mam przez cało długość pasek 1m ruszt plastikowych i duży spad i na 1 grudke wrzucam na tydzień 2 snopki małe kostka grutki ś a na 40 szt i raz w tug wyżuca mi pracownikk a co do karmy na mokro to nie polecam dużo roboty i są problemy jak nie wyjedza itp ja mam na sucho w paśnikach i mechaniczny system zadawania zero pracy przy tym i problemów ze zdrowiem też nie maa:) a co wybierzesz to od ciebie zależy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share zetor115

zetor115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 luty 2011 - 23:05

Jaka chlewnia a jaki masz kolego spadek przy tych rusztach?
jak byś mógł podać więcej informacji to był bym bardzo wdzięczny. i nie masz z tym żadnych problemów? pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share zimonx

zimonx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 maj 2011 - 08:40

Jaka chlewnia

Mam kojce od 50 do 150 szt. W kojcu na 150 szt jest 5 automatów paszowych, a w kojcach na 50 szt jest 1. Teraz żałuje, zę robiłem kojce po 50 szt, bo mniejsze sztuki zostają i zawadzają, bo nie można ich spędzić z resztą. Jak kojec jest duży to nie ma takiego problemu.

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy w takich dużych kojcach po 150 sztuk nie ma kanibalizmu, i jakie automaty paszowe masz zamontowane?

Pozdrawiam

#46 Share krone125

krone125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 11:49

Jaka chlewnia

Witam znalazłem taki temat więc chciałbym was zapytać wpadnie mi obora o wymiarach 18długości i 12 szerokości i ile wg was mugłbym wstawić tam tuczników ?A system byłby na głębokiej ściółce i ile musiałbym zamontować tam paśników?z góry dzięki za odp 

#47 Share ursus914mirokk

ursus914mirokk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 20:57

Jaka chlewnia

Witam już kilkakrotnie zdarzało sie u mnie w chlewni gryzienie świn ;[  czy ktoś mi może pomóc i doradzic jak zapobiec? albo juz ktoś miał podobnego w chlewni...;

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 16:20

Jaka chlewnia

Witam znalazłem taki temat więc chciałbym was zapytać wpadnie mi obora o wymiarach 18długości i 12 szerokości i ile wg was mugłbym wstawić tam tuczników ?A system byłby na głębokiej ściółce i ile musiałbym zamontować tam paśników?z góry dzięki za odp 

Ilość tuczników wg norm, a ilość karmików wg danych producenta.