Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka chlewnia

47 odpowiedzi na ten temat

#21 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 779 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 16:24

Jaka chlewnia adammm
widziałem kilka chlewni na rusztach i świniaki 100kg. Piszę to co powiedział właściciel sporego zakładu mięsnego. nie chodzi o to że nie urosną, ale o to że ponoć często zdarza się że trzeba sprzedać mniejszego bo pewnie nie urósł by do 100kg
ja na 600-700 tuczników w roku mam 5-10 takich świniaków, a na rusztach zdaniem tego kolesia jest tego sporo więcej.
zresztą napisałem że zdaniem tego kolesia to się często zdarza, a nie że na pewno nie urosną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka chlewnia Dzisiaj, 07:32
  •  

#22 Share adammm

adammm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 16:37

Jaka chlewnia Mi się wydaje że nikt by tych chlewni w tak duży sposób nie rozpowszechnił gdyby stwarzały tak złe warunki... ja na 1800 w roku nie zauważam takich objawów jak brak przyrostów przy 100kg. Często sprzedaje mniejsze bo potrzebne mi są pomieszczenia na następne świnki...(cykl zamknięty) Naprawdę status zdrowotny stada bardziej zależy od organizacji prowadzonej przez hodowce niż od zastosowania ruszt. Jednocześnie na pewno istnieją jakieś tendencje... jednak ja osobiście nie zrezygnował bym za nic z ruszt.

#23 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 17:14

Jaka chlewnia A ja na Discovery Channel oglądałem jak świnki w Ameryce hodują I tam mieli chlewnie na rusztach i na ściółce. W lato świnie wypuszczali na wybiegi i te z rusztów nie mogły chodzić, drżały im nogi, a te ze ściółki biegały jak szalone, ja nie zastosował bym rusztów, wiadomo, że mniej pracy, ale świnie nie mają wygodnie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share adammm

adammm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 17:30

Jaka chlewnia Pod kamerę można wiele... poza tym hodowla amerykańska to inna bajka. Zwierzęta rosną w 4.4 miesiąca, podaje im się stymulatory hormonalne i w takich warunkach może być problem ze stawami większy na ruszcie, to fakt. Do utrzymania na ruszcie w różnym stopniu nadają się konkretne rasy, warto także wzbogacić dawkę w wapń. Ja utrzymuje naima x p76. Moje świnki potrafią biegać ;) i wykazują się bardzo dobrą wydajnością. Chciał bym przeczytać opinie osoby która ma chlewnie na ruszcie, najlepiej jeśli mogła by porównać ruszt ze ściółką... Osoby które maja ściółkę i nie bardzo maja kontakt z rusztami są mniej wiarygodne. Dodam że pamiętam jak u nas była ściółka, było dobrze ale na ruszcie jest równie dobrze i mniej pracy:)

#25 Share rabin

rabin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 12:03

Jaka chlewnia Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego podepnę się tutaj.
Jak rozmieścić korytarze paszowe i korytarz gnojowy w chlewni o szerokości 9,37?
Lepiej jeden węższy kojec na całą szerokość i korytarze przy ścianach czy lepiej dwa szerokie kojce i korytarze paszowe przy ścianach a gnojowy przez środek?
Dodam że kojce mają być na ok 30 tuczników ;)

#26 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 18:46

Jaka chlewnia A jaką długość kojców chcesz i jaka długość obory??? A jaki szeroki chcesz korytarz paszowy i gnojowy??

#27 Share rabin

rabin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 21:20

Jaka chlewnia Paszowy mysle ok 80 cm, chyba starczy, gnojowy jeszcze niewiem ale pewnie ok 1,50m jezeli bedzie jeden. Dlugosc bydynku to 30 m( w tym paszarnia ok 5m).

#28 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 08:41

Jaka chlewnia To na wyciąg szykujesz korytarz gnojowy??? najlepiej po środku, na kojce Ci zostaje po obu stronach 3,15m więc myślę, że tak będzie najlepiej.

#29 Share rabin

rabin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 17:11

Jaka chlewnia No tak, korytarz gnojowy zamykany na czas wciągania gnoju.
Chyba będę musiał jeszcze raz porównać wszystkie za i przeciw co do rozmieszczenia kojców.
dzięki za odp.

#30 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 17:21

Jaka chlewnia Albo paszowy przy ścianie, a gnojowy przy drugiej i zrób użytkowy gnojowy to najwięcej wykorzystasz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share rabin

rabin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 17:39

Jaka chlewnia Właśnie tak myślałem tylko ze wtedy takie cienkie kojce będą, długie na ok 8m a szerokość to chyba ok 3m, jak myślisz?

#32 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 08:44

Jaka chlewnia Na max. to trzy, bo na czas wyciągania gnoju będziesz musiał zamknąć kojce no to jak gnojowy 1,5 metra to 3 najszersze mogą być. A na płytkiej ściółce???

#33 Share rabin

rabin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 11:34

Jaka chlewnia Tak, na plytkiej.

#34 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 13 styczeń 2009 - 11:56

Jaka chlewnia Nie chce się wtrącać ale skoro chcecie coś przerabiać, to zróbcie od razu na głęboką ściółkę. Ja mam płytką ściółkę i mam już jej serdecznie dość. Przy płytkiej jest dużo pracy fizycznej, a przy tej opłacalności to wszystkie koszty trzeba minimalizować. Dlatego jeśli wogóle będę dalej hodował świnie to przerobię to na głęboką ściółkę. A założenie dobrego wyciągu obornika (do płytkiej ściółki) kosztuje niedużo mniej niż używana ładowarka do wywalania obornika z głębokiej ściółki (albo tur do ciągnika).
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#35 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 19:20

Jaka chlewnia No to 3m na maksa mogą być. Jarekw Ja będę dobudowywał do starej i na głębokiej robię, bo łatwiej jest, tylko na korytarzu gnojowym na płytkiej będą.

#36 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 21:45

Jaka chlewnia Witam panowie ja powiem tak zebym niepostawił szopy na głeboka sciołke to bym z szopy niewychodził chcesz to buduj na płytka polcz ile kosztuje zgarniacz ile te płotki cie beda kosztowały spawania roboty samo scielenie turem balik wrzuce do skojca na głeboka zabiere sznurki niech se rada a na płytkiej z tymi kostkami łazic jeszcze troche mam na plytkiej jak sie poprawi w branzy napewno zrobie na głeboka
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#37 Share rabin

rabin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 09:23

Jaka chlewnia Lepsza taka niz zadna.:)

Jeszcze raz podłącze się pod temat :)
Mam pytanie odnośnie izolacji dachu w chlewni bezstropowej.
Jaka izolacje zastosować aby była dobra i w miarę możliwości tania? Jak to wygląda u Was, co polecacie a czego lepiej nie stosować?
z góry dzięki za odp:)

#38 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 05 luty 2009 - 13:41

Jaka chlewnia Napisz coś więcej, czy budujesz nowy budynek, czy przerabiasz stary? Jeśli przerabiasz, to jaka w tej chwili jest ta konstrukcja dachu (jakie pokrycie, jaka więźba). Jaka orientacyjna wysokość?
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#39 Share rabin

rabin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 05 luty 2009 - 14:07

Jaka chlewnia Budynek będzie nowy, konstrukcja najprawdopodobniej metalowa. Wysokość pomieszczeń 3,20 m, wysokość budynku 5,17 m.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kubantool

kubantool

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Rolinictwo (stopien zawansowany)

Napisany 23 sierpień 2009 - 11:13

Jaka chlewnia Witam was mam zamiar wybudować chlewnie na 150-200 tuczników konstrukcja drewniana. Proszę o pomoc???