Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka chlewnia

47 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ovca

Ovca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Najlepszy rolnik wśród informatyków, i najlepszy informatyk wśród rolników ;]

Napisany 08 sierpień 2007 - 09:28

Jaka chlewnia Witam :rolleyes:
Razem z ojcem zastanawiamy sie nad budowa chlewni...na jakies 150 - 200 tuczników.
Tu pojawia sie moje pytanie...jakie wymiary...czy lepiej na rusztach czy na głebokiej sciółce ?
Prosiłbym tez o jakies np. plany...moze ktos z Was wczesniej stawiał taką "mała" chlewnie...?

z góry dziękuje i oczekuje na odp :lol:
drink ---Trzy małe swiniki---ja +2 kolegów i transporter wódki:)

"wyprzedzanie na podwójnej ciagłej + przejscie dla pieszych + przekroczenie predkosci =350zł+5pkt ;-\

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka chlewnia Dzisiaj, 15:17
  •  

#2 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 12:11

Jaka chlewnia Witam ja wtym roku stawiałem taka chlewnie na 250 sztuk na głęboką ściółke skontaktój sie zemną to wysle ci foty i pogadamy moj numer gg 6621660
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#3 Share Ovca

Ovca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Najlepszy rolnik wśród informatyków, i najlepszy informatyk wśród rolników ;]

Napisany 08 sierpień 2007 - 12:35

Jaka chlewnia dobrze :rolleyes: ale wieczorkiem bo teraz zagoniony jestem praca...prasuje słome u wuja...proxima:]

to koledzy czekam na dalsze odpowiedzi :lol:

"wyprzedzanie na podwójnej ciagłej + przejscie dla pieszych + przekroczenie predkosci =350zł+5pkt ;-\

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 18:15

Jaka chlewnia Najtaniej będzie na głęboką ściółke. 2 lata temu remontowałem (prawie jak budowa nowych) 2 budynki na 200 szt. Jakie chcesz zrobić duże kojce?

#5 Share Ovca

Ovca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 20:10

Jaka chlewnia no raczej tak na 30 tuczników...w tym by były dwa pasniki...zeby nie była duza kolejka :rolleyes: ale tak na 100% to nie wiem....moze własnie wy mi doradzicie :lol:

#6 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 20:36

Jaka chlewnia jak ma być najtaniej to na rusza.

#7 Share Ovca

Ovca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 11:02

Jaka chlewnia aha...a to moze macie jakies plany takich budynków....i ile kosztuje 1m2 ruszt ?

#8 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 18:14

Jaka chlewnia

no raczej tak na 30 tuczników...w tym by były dwa pasniki...zeby nie była duza kolejka :) ale tak na 100% to nie wiem....moze własnie wy mi doradzicie :)

Mam kojce od 50 do 150 szt. W kojcu na 150 szt jest 5 automatów paszowych, a w kojcach na 50 szt jest 1. Teraz żałuje, zę robiłem kojce po 50 szt, bo mniejsze sztuki zostają i zawadzają, bo nie można ich spędzić z resztą. Jak kojec jest duży to nie ma takiego problemu.

#9 Share Ovca

Ovca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 20:19

Jaka chlewnia no własnie znam ten ból...ze jak zostaje 1-2 swinie to cały kojec jest "niedostępny"...

#10 Share hubertus21

hubertus21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 21:39

Jaka chlewnia ja bym ci proponował chlewnie na głębokiej ściółce i odrazu taka gdzie byś usuwał obornik turem poszukaj w necie napewno znajdziesz wiele projektów takich chlewni.
Zyczę powodzonka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ovca

Ovca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 11 sierpień 2007 - 13:09

Jaka chlewnia hehe no napweno sie przyda :]....

#12 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 11 sierpień 2007 - 13:20

Jaka chlewnia Przybywam :]. Poszukałem CI na necie projekty, może nie szukałeś i coś znajdziesz odpowiedniego :)
http://www.portalrol...ndex.php?ids=59
http://rolnictwo-i-o...unijne_220.html
http://www.agrosukce...kty swinie.html

Myślę, że tyle styknie ;p

KS Falubaz

#13 Share Ovca

Ovca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 11 sierpień 2007 - 15:46

Jaka chlewnia thx pierwszy link juz widziałem...

a moze ktos cos podbnego budował...całkowity koszt w przyblirzeniu ?

#14 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 11 sierpień 2007 - 15:49

Jaka chlewnia http://www.agro-projekty.pl/
Tu szukaj też, masz podaną cene za m2 i masz podana ilosc m2 to łatwo policzyc ;]

KS Falubaz

#15 Share kon23

kon23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 25 październik 2007 - 20:41

Jaka chlewnia siema, ej ja budowałem chlewnie na 200szt na płytkiej sciulce i koszty budowy nie były duże bo to dobudówka była i robilismy wszystko sami.Wypychamy co 2 dni gnój turem ganek gnojowy jest uzytkowy bo kojce na czas wypychania gnoju sa zamykane a po wypchnieci i rozwinięcu balota słomy są otwierane więc cała powieżchnia jest uzytkowana przez zwierząta.Kojce sa po 15-25szt i bardzo mało zdazaja sie sztuki niedoraśnięte czy majase mniejsza wage od pozostałych.Pracy w tej chlewni jest bardzo mało ale przydał by sie jeszcze paszociag , którego nie posiadam.Jak był byś zainteresowany tym projektem napisz mi na gg mój numer jest na profilu.

#16 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 25 październik 2007 - 21:33

Jaka chlewnia Jak mam chlewnie na około 100-150 sztuk (Oboro-stodoła) mam pieć klatek na około 30 tuczników w jednej i 15 na maciory
obora jest do połowy wjazdowa od przodu i do połowy od tyłu na drugą połowę na środku jest korytarz paszowy

#17 Share Seb@

Seb@

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 21:41

Jaka chlewnia Moim zdaniem lepsza jest głęboka ściółka. Co prawda jest więcej roboty bo trzeba najpierw słomę zwieść a później jeszcze ścielić ale świnie mają co przegryzać i nie interesują się swoimi ogonami czy uszkami. A po za tym one chyba tej słomy potrzebują bo trochę zawsze zjedzą, tata twierdzi że to dobrze wpływa na trawienie paszy jak sobie od czasu do czasu coś innego przekasną.

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2008 - 12:51

Jaka chlewnia

Mam kojce od 50 do 150 szt. W kojcu na 150 szt jest 5 automatów paszowych, a w kojcach na 50 szt jest 1. Teraz żałuje, zę robiłem kojce po 50 szt, bo mniejsze sztuki zostają i zawadzają, bo nie można ich spędzić z resztą. Jak kojec jest duży to nie ma takiego problemu.

a ja mam kojce po max 20 sztuk(tuczniki) i przy odstawie mniejsze ze wszystkich skojców są oddzielane do jednego i zostają do dalszego chowu i niema żadnego problemu ze skojcami....
i polecam ruszta gdyż jest to ogromna wygoda zarówno w trakcie chowu jak i wywożeniu.

#19 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 13:17

Jaka chlewnia W zakładzie do którego sprzedaje (możliwość uboju 150sztuk/h) nie chcą świnek z rusztów. Właściciel zakładu mówi że poznaje które świnie są z rusztów bo często maja wrzody, dodatkowo bardzo trudno jest obrobić stópki, różnice widać także po płucach, często są też sprzedawane w niższych wagach bo do 100kg najprawdopodobniej by nie dożyły.
Ja chowam na ściółce a obornik usuwam codziennie moim zdaniem jest to najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o zdrowotność bo codziennie 90% nieczystości jest usuwane z chlewni.
Jeśli jednak nie chcesz usuwać obornika codziennie zostaje głęboka ściółka, która z pewnością jest najtańszym rozwiązaniem jeśli chodzi o budowę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share adammm

adammm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 16:16

Jaka chlewnia vvojtas 1 wydaje mi się że zupełnie nie wiesz o czym piszesz. Przepraszam ale napisałeś że na ruszcie świnki nie urosną do 100kg. To jest kompletna bzdura, skąd ten pomysł??