Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa Forterra czy używany zachodni??

74 odpowiedzi na ten temat

#61 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 27 styczeń 2011 - 18:23

Nowa Forterra czy używany zachodni??

Każdy traktor bez przedniego napędu ma mniejszy skręt

chyba każdy traktor z przednim ma mniejszy skręt <_<

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa Forterra czy używany zachodni?? Dzisiaj, 15:24
  •  

#62 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 18:26

Nowa Forterra czy używany zachodni?? chyba żartujesz :P Ograniczeniem skrętu w przypadku 4x4x jest przekazanie napędu. Bez napędu koła można skręcać ile tylko się da... i nic się nie urwie

#63 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 18:32

Nowa Forterra czy używany zachodni?? sorry zle przeczytalem
jesli chodzi o ten promien skretu to chyba nie ma wiekszego znaczenia czy ma przedni czy nie ma

#64 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 18:32

Nowa Forterra czy używany zachodni?? ten filmik dosc tendencyjny, bo widac ze zetor ma jeszcze troche miejsca na kola wiec ograniczniki na pewno mozna by bardziej wkrecic, tymbardziej ze ladowacza nie ma, ja mam ladowacz i opony 420 co skutkowalo masakrycznie slabym skretem jednak po rozstawieniu kol szerzej i kola mogly lepiej skrecac i juz nie ma takiej masakry. Kubota do tura hmm z jednej strony tak fajny skret, a z drugiej to zwolnice stozkowe maja mniejsza wytrzymalosc od krzyzakow, obciazenie wozone na ladowaczu dodatkowo obciaza zwolnice, takze wszystko ma plusy i minusy, kubota super maszyna do zielonkarstwa, znajomy ma pare lat 90KM to w polu potrafi mu sie olej grzac;/

#65 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 18:34

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Wystarczy ograniczniki wkręcić dalej i skręt jest większy
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#66 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 27 styczeń 2011 - 19:02

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Źle się wyraziłem, chodziło o to że każdy bez przedniego napędu ma mniejszy skręt czyli potrzebuje mniej miejsca do skręcenia(ma mniejszą średnicę koła w którym zawróci) :lol:
Niby napisane tak, a można to w 2znaczeniach odebrać :D

#67 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 19:07

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Chodziło ci o WIĘKSZY PROMIEŃ SKRĘTU. ;)
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#68 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 27 styczeń 2011 - 19:36

Nowa Forterra czy używany zachodni?? ty inaczej to rozumiałeś i inaczej ja :P no ale wszystko już jasne :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#69 Share Ricky11

Ricky11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Motocross, F1, Sporty motorowe

Napisany 28 styczeń 2011 - 00:31

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Witam wszystkich i dzieki za mnóstwo odpowiedzi... uff troche tego było
No więc chciałbym odpowiedzieć MarcinPykuS
Ma to być główny ciągnik w gospodarstwie do prac polowych na 30 ha ziemi ciężkiej i średniej
Co do wyposarzenia to przydadzą sie napewno obciążniki przednie 700kg, Klima i dolny zaczep z tyłu bo pneumatyke i górny zaczep transportowy oferują w standardzie. Nie zamierzamy brać dofinansowania bo nie chcemy mieć zobowiązń na 5 lat. Tak więc gotówka.
Jak widać zdania są dosyć mocno podzielone i nie wyjaśniło to sprawy kompletnie.
Jest jeszcze jedna opcja bo wybieramy sie do niemiec jakoś na wiosne na Bawarie. Mamy tam znajomych i może oprowadzą nas po komisach z używkami bo ponoć takowe tam istnieją to sie jeszcze zobaczy. Może rzeczywiście coś fajnego sie trafi. Najlepiej pewnie było by kupić prywatnie bo wiadomo komis też musi zarobić. a tak swoją drogą to ciekawe ile sie czeka na nówke Zetora??
I drugie pytanie czy ktoś ma może taką forterre z przebiegiem 5-6 tys godzin?? Jak taka maszyna sprawuje sie przy takim przebiegu??

#70 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 04:02

Nowa Forterra czy używany zachodni?? http://www.agrofoto....forterra-10641/
przeczytaj komentarze pod zdjeciem. jak bez programu zadnego za gotowke to ja bym sie nawet nie zastanawial nad czyms z zachodu. pojedziesz na bawarie, wsiadziesz do lepszych fur to na zetora nawet spojrzec nie bedziesz chcial;)

Edytowany przez slawny, 28 styczeń 2011 - 04:06.

#71 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 06 luty 2011 - 14:16

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Właśnie miałem się tu wypowiedzieć, ale wszystko napisane jest pod moim zdjęciem do którego kolega wyżej dał linka.
Trzeba było jeszcze dać zdjęcie z przyczepami aby zobaczyć jakie potężne ładunki były ciągane tym ciągnikiem. Ale mimo wszystko 6000 godzin to stanowczo za krótki czas do remontu. Ale nic nie zwiastowało remontu - zero brania oleju, wycieków ani jakiegoś dymienia czy braku mocy.
Dobra sprawdzona używka z zachodu w dobrym stanie to ciekawa opcja, jakiś kilkuletni jd czy nh/case, o wiele lepsze ciągniki niż zetor, wiem bo mamy 3 nh a oprócz tego parę ludzi ma jd,mf i fendty. Znajomy ma same używane ciągniki sam z niemiec poprzywoził - case, jd, df i 2 fendty starsze i ze wszystkich zadowolony nawet nie chce patrzeć na ursusy czy zetory.

#72 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 06 luty 2011 - 14:50

Nowa Forterra czy używany zachodni?? 11441- jeden znajomy ma w niej prawie 5 tys mtg i tak 3 razy sprzegło robił i 2x uszczelke pod głowicą wydmuchało to wiem na BANK:) wiecej nie wiem, marudzi na nią bo ma jeszcze 3x JD to ma porównanie, u niego chodzi z turem i ma okolo 400 ha i jest eksploatowana tak jak powinna być jedyny plus to podnosnik to jest najmocniejsza strona tego ciagnika ,skret rzeczywiscie mały. W sąsiedniej wiosce tez kupil jeden taką z turem to na 270 mtg tez mu sprzegło siadło, zdecydowanie chyba najsłabsza strona tego bolidu i jest niby wyważony srednio. Na glowny ciagnik bym go nie kupil. jak masz 180 bo tyle musisz dac za nią z wypasem bierz NH6030 delta najtańsza szóstka na rynku:) tez okolo 180 netto i NÓWKA. mam proxe i odpukac narazie sprzegło sie nie oddzywa wymienilem swiece zarowe na ok 1000 mtg, i skret tez porazka ;/ jak by rewersu nie bylo to zal, ale nie o tym gadamy

#73 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 06 luty 2011 - 15:48

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Najlepiej zachodni za te pieniądze co nowa forterra ,komfort nie ten i ciągnik nowoczesny a zetorek to taki przymół
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#74 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 06 luty 2011 - 20:47

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Co do sprzęgła w Forterze to wymieniliśmy je przy okazji remontu silnika - było trochę zużyte ale jeszcze z 500-1000 godzin by pojeździło ale już było rozebrane to wymieniliśmy. Czyli przy przebiegu 6000 oryginalne sprzęgło było jeszcze w dostatecznej kondycji. Ale nasza to rocznik 2004, te nowsze już mają więcej awarii. 100 razy lepiej kupić nh t6030 nawet delte, 6tka, klima, fotel pneumatyczny w standardzie, zaczep dolny, zaczep górny automat najczęściej, radio, halogeny kogut, siedzenie pasażera itp a w zetorze za wszystko trzeba dopłacać.
Mieliśmy brać forterrę 125 ( jeszcze przed awarią silnika w naszej) ale jednak stwierdziliśmy że lepiej wziąć nh T6000, a padło akurat na model 6070. (nieduża różnica między 6050 a 6070 w cenie)

Edytowany przez yarecki12, 06 luty 2011 - 20:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#75 Share dymek333

dymek333

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 06 luty 2011 - 22:23

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Ja popieram zdanie kolegi @walkol a, a jeżeli dobrze poszukasz to znajdziesz na pewno ładny ciągniczek od pierwszego właściciela ;)

Dodaj odpowiedź