Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa Forterra czy używany zachodni??

74 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 27 styczeń 2011 - 10:00

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Jak brał na prow to ciągnik ma mieć 5lat a nie po 4latach sprzedał, za takie coś to może oddać i ten zwrot co dostał i jeszcze odsetki naliczą :unsure:

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa Forterra czy używany zachodni?? Dzisiaj, 09:57
  •  

#22 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 10:15

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Jeżeli posłuchasz się tych wypowiedzi na forum gdzie większość jest za nówką Zetorem, to ok :D pojedziesz obejrzysz i kupisz. W przypadku kiedy postanowisz szukać używanego i trafisz na jakiś młody zadbany egzemplarz z zachodnich marek, przejedziesz się nim, a następnie wsiądziesz do Zetora zmienisz zdanie na rzecz używki typu JD, Fendt, Case, MF itd :).
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#23 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 10:19

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Takie pytanie-czy ktoś z Was ma opinie, jak się sprawuje Zetor Forterra mający na liczniku 5-6tys mth? Dla ciągnika zachodniego to nic takiego, one są w stanie zrobić 3-4 razy tyle bez większych awarii.

Co do wyposażenia @danielhaker-taki przykład-robił byś w ciągniku bez klimatyzacji 10-12 godzin przez lato podczas upału? I nie chodzi tylko o jeden dzień pracy, a cały tydzień i więcej...

Mówisz, że używany JD siądzie prędzej w polu od nowego Zetora?-mylisz się. Oczywiście, że zdarzają się wyjątki, ale bez przesady. Czasy capków już dawno minęły, teraz każdy chce pracować w jak najlepszych warunkach, nie przemęczając się, a robiąc dobrą i wydajną robotę. Chyba, że się mylę?

Jak Zetor taki dobry, a zachodnie ciągniki to złomy, to dlaczego w naszym kraju jest tyle tych gratów?

#24 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 27 styczeń 2011 - 10:33

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Z tym czy nowy Zetor czy używany zachodni to nigdy się nie trafi. Przecież ile nowych z fabryki ciągników ma wady np był kiedyś w Poradniku Rolniczym artykuł o Frotce 11441 w której psuło się wszystko łącznie z wypadającymi szybami :blink: znamy przypadłość Farmera naszego kolegi z forum... Zachodni może być sprzedany np przez Niemca dlatego, że 2 lata temu był odpowiedni a teraz jest już za mały lub na nieszczęście kupującego sypie się od nowości i chce się go pozbyć <_< Niestety tu jest loteria i ciężko komuś doradzić bo jeśli się "nadzieje" na taką sztukę to będzie nieszczęście. Warto jak ktoś wcześniej wspomniał wziąć maszynę po pokazową. U nas facet, który świadczy usługi kombajnami brał po pokazowe miał dużo taniej a w każdym sezonie przerobią dużo ha bez awarii.
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#25 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 10:34

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Wczoraj byłem za naczepą pod wawą na placu polisingowym banku milenium i ja bym w takich miejscach szukał ciągnika. Stało tam z tysiąc naczep ogólnie z dziesięć ha sprzętów przeróżnej maści. no i z 20 ciągników różnych marek ale góra dwu letnie, w cenach się nie orientowałem ale jak sprzedają tak jak naczepy to tanio. Stan techniczny idealny tylko stoi to w błocie takim że w gumofilach tam śmigałem. Bank liczników nie kręci w to nie uwierzę, i nie picują pod klienta, można śmiało przyjechać z mechaniorem niech podpina i bada co się da i wyjdzie co to warte. Mi tam wpadła w oko CBR600 na liczniku miała przejechane 1800 km, a była z 2008 i jak się dowiedziałem od tamtej pory stoi pod chmurką łezka się w oku kręci

#26 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 10:34

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Przeczytaj mój post kilkanaście razy to może zrozumiesz co miałem na myśli. Nie mam klimy i wiem co to praca w polu bez klimy. Nie wiem czy wiesz ale nie tylko zachodnie ciągniki mają klimę. W Zetorach też można wziąć więc klima to nie nowość. I nie mówię że JD będzie się bardziej psuł bo wg. mnie jest na samej górze w rankingu ciągników ale w tej cenie to wolałbym nie ryzykować bo są przypadki że ktoś sprzedaje ciągnik nowy ze względu na sytuację finansową ale dla mnie sprzedaż nowego ciągnika jest podejrzana. Jeżeli to byłby ciągnik w przedziale 50-60tys. to lepiej wziąć zachodni
Jak już mówiłem- przeczytaj mój post jeszcze parę razy bo czytanie ze zrozumieniem się kłania ;)
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#27 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 10:46

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Po prostu zrozumiałem Twojego posta tak, że nie zwracasz uwagi na wyposażenie ciągnika, dla Ciebie liczy się tylko to, żeby był nowy. Trochę się z tym nie zgodzę.

Wiem, że do każdego ciągnika można dobrać klimatyzacje, ale to niestety kosztuje, a wydaje mi się, że Zetor Forterra za te 170tys będzie "goła". Dlatego też zapytałem się autora tematu, jakie wyposażenie będzie miał Zetor. Odpowiedzi jeszcze nie otrzymałem.

Dobierając dodatkowe opcje w nowym ciągniku cena niestety drastycznie idzie do góry.

#28 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 27 styczeń 2011 - 10:51

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Ale się teraz wszyscy Panowie wygodni, zrobili klimatyzacja, siedzenie pneumatyczne, amortyzowana kabina, radio i jeszcze kilka innych bajerów.
Od tej technologii to się ludziom tylko w głowach poprzewracało i tylko myślą o komforcie. Ciągnik to nie limuzyna, nie służy do uciech i wypoczynku tylko do corocznego przewracania ziemi.

Gdybym miał 170 tys. zł do dyspozycji to kupił bym sobie poczciwego Ursusa, który by mnie przejeździł i moje dzieci, w dodatku tanie części i łatwe w naprawie.
A za resztę bym zabrał żonę i dzieci na jakieś wakacje w ciepłe kraje w środku zimy i jeszcze by została nie mała sumka na koncie.

http://moto.allegro....1422967499.html

Mogę się założyć z każdym, że powyższy Ursus przejeździ jeszcze nie jedną Forterrę i nie jeden zagraniczny ciągnik.

Kiedyś jak nie było klimy i innych bajerów to nikt nie narzekał a też robili po kilkanaście godzin dziennie nie ważne czy dzień czy zima.

#29 Share CaptOOrniC

CaptOOrniC

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne :)

Napisany 27 styczeń 2011 - 11:04

Nowa Forterra czy używany zachodni?? My również staliśmy przed dylematem czy zakupić jakiś używany zachodni czy nowego Zetora Forterre 125. Obejrzeliśmy wiele egzemplarzy , ale przerażało nas ,iż 5 letnie ciągniki mają po 5 - 7 tysięcy motogodzin i kosztują 130 tysięcy w górę. Do tego w wielu przypadkach nie miały zaczepów transportowych czy pneumatyki (a to przy głównym ciągniku jest ważne). W końcu ojciec zdecydował się na nowy. Miał być Zetor, ale namówiłem go z braćmi aby odwiedził przedstawiciela New Hollanda. Po wizycie długo się zastanawiał - różnica w cenie była około 30 tysięcy i New słabszy o jakieś 10 KM, ale w wykonaniu i wyposażeniu to była istna przepaść , zupełnie dwa światy. W końcu postawił na Błękita , chodź przedstawiciel Zetora wydzwaniał kilka razy , zawsze z niższą i bardzo atrakcyjną ceną, ale nie był również zdziwiony ,że zdecydowaliśmy się na coś innego.

Wiem, iż nie koniecznie każdy musi myśleć tak jak my, ale jednak szukał bym jakiejś okazji na zakup zachodniego ewentualnie zdecydował bym się na nowego.

Gdyby trafiła nam się oferta http://allegro.pl/ne...1431292579.html tego typu to byśmy się w sumie nie zastanawiali .

Pozdro
Sprzedam Ursusa 912

#30 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 11:12

Nowa Forterra czy używany zachodni?? i byś pojechał na te wakacje głuchy, z pylica płuc, z bolącym kręgosłupem i na dodatek z poobijanymi rękoma od remontowania Ursusa ;) No i ta "hłodnica" i "hłodniczka" chyba jakieś "hińskie" są w tym ciągniku z ogłoszenia :D
Wydaje mi się że w cenie Forterry można będzie kupić teraz nowego JD 6D, skrzynia w nim bez rewelacji, odnośnik także, ale to ciągnik, dla takiego bojącego się elektroniki polskiego chłopa :)

Edytowany przez b0gdan, 27 styczeń 2011 - 11:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 11:16

Jak brał na prow to ciągnik ma mieć 5lat a nie po 4latach sprzedał, za takie coś to może oddać i ten zwrot co dostał i jeszcze odsetki naliczą :unsure:

na prow kupił JD w tamtym roku i teraz myśli o następnym janku zamiast tego zetora

#32 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 11:18

Ale się teraz wszyscy Panowie wygodni, zrobili klimatyzacja, siedzenie pneumatyczne, amortyzowana kabina, radio i jeszcze kilka innych bajerów.
Od tej technologii to się ludziom tylko w głowach poprzewracało i tylko myślą o komforcie. Ciągnik to nie limuzyna, nie służy do uciech i wypoczynku tylko do corocznego przewracania ziemi.

Gdybym miał 170 tys. zł do dyspozycji to kupił bym sobie poczciwego Ursusa, który by mnie przejeździł i moje dzieci, w dodatku tanie części i łatwe w naprawie.
A za resztę bym zabrał żonę i dzieci na jakieś wakacje w ciepłe kraje w środku zimy i jeszcze by została nie mała sumka na koncie.

http://moto.allegro....1422967499.html

Mogę się założyć z każdym, że powyższy Ursus przejeździ jeszcze nie jedną Forterrę i nie jeden zagraniczny ciągnik.

Kiedyś jak nie było klimy i innych bajerów to nikt nie narzekał a też robili po kilkanaście godzin dziennie nie ważne czy dzień czy zima.

Taka cena za 86r :blink: ?? A skąd masz pewność na jakich częściach był robiony remont np z popularnych ostatnio z Indii, które się w rękach odkształcały, albo czy szlif wału papierem ściernym nie był robiony. W RPT był artykuł o facecie, który miał 12 i zastąpił ją ok 90km JD. Maszyn nie zmienił, czas pracy i zużycie paliwa wyszło na duży plus dla JD. To tylko przykład nie że jestem jakimś fanatykiem Jelenia ;)
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#33 Share Tomio1983

Tomio1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:wszystko o rolnictwie

Napisany 27 styczeń 2011 - 11:31

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Jeśli mogę ci poradzić to oczewiście kupiłbym nowy ciągnik lecz nie koniecznie forterrę 125 KM. znajomy kupił i narzeka że pali bardzo dużo. A 125 KM na silniku 6 cylindrowym nie ma porównania co w 4 cyl. Jeśli ma być to twój główny koń pociągowy to nie rób takiego błędu( chyba że nie masz za dużo ziemi i jest to ziemia lekka). W podobmych pieniądzach co zetor kupisz pronara 1221 bądź belarusa. A stare to dobre jest wino albo skrzypce :D

#34 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 27 styczeń 2011 - 12:17

Nowa Forterra czy używany zachodni?? @qazi - to trzeba było pisać że na prow janka kupił, myślałem że to proxe, bo napisałeś sprzedał 4letnio a w następnym poście że wcześniej kupił na prow więc myślałem że prow=proksa :D
@lukasz20 - w którym numerze było opisane bo jakoś nie przypominam sobie?
Dla mnie też wydaje się dziwne sprzedawanie ciągnika 3-4letniego, są takie opcje:
-zrobił już dużo mtg i właściciel wymienia bo nie chce mieć awarii
-kompletnie zła konstrukcja, pechowa, psuje się
-ciągnik nie spełnia oczekiwań: za mały lub za duży na to gospodarstwo i maszyny, lub nie zapewnił dobrego komfortu pracy :o
@qazi - podał link z forterą z 2005roku co ma 1500mtg, to jest trochę zastanawiające dlaczego sprzedaje nie stary ciągnik i z małym przebiegiem, u mnie we wsi już jakiś czas temu(ze 3lata) kupili fortere 10641 i w tamtym roku na jesieni widziałem ją z pługiem dopiero, a tak latali mtz starym i w ogóle mało fortero pracują, nie wiem jak teraz ale na gwarancji serwis pare razy był :unsure:

#35 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 27 styczeń 2011 - 12:19

i byś pojechał na te wakacje głuchy, z pylica płuc, z bolącym kręgosłupem i na dodatek z poobijanymi rękoma od remontowania Ursusa ;) No i ta "hłodnica" i "hłodniczka" chyba jakieś "hińskie" są w tym ciągniku z ogłoszenia :D

Od 17 lat jeżdzę na Ursusie 914, nie jestem głuchy, nie mam pylicy płuc, kręgosłup mnie boli ale to z racji uprawiania wyczynowego sportu.
Co do kosztów eksploatacji to mogę się założyć, że rocznie nie wydaję więcej na naprawy niż użytkownik JD na wymianę oleju.
Nawet jeśli się coś zepsuje to naprawię to sobie sam i nie muszę się prosić jakiegoś serwisu.
A tak z ciekawostek w zeszłym roku kupujący słomę prasował ją JD, trzasło mu coś w przednim napędzie ciągnik uziemiony na dwa tygodnie a koszt naprawy bagatela 12 tys. zł.

A co do osoby o artykule RPT co wiadomo, że artykuły są sponsorowane, a poza tym nie podał całkowitego kosztu eskploatacji JD i starego ursusa, a mianowicie paliwo, czas pracy ale do tego dochodzi jeszcze oleje, części zamienne, roboczo-godziny na naprawę i tutaj już nie byłbym taki pewien na duży plus na JD.

A wracając do tematu to lepiej jakbyś kupił Zetora niż zachodnią używkę.

#36 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 13:48

Naprawdę trudny wybór ...

Ale jednak byłbym chyba bardziej skłonny myśleć o czymś zachodnim, ponieważ (może podam trochę dziwny przykład ale jakieś tam porównanie jest) a więc jesienią stałem przed wyborem skuterka nowy chiński lub jakaś używana Yamaha, Aprilla etc. wybrałem chińczyka i wiem, że to nie był najlepszy wybór, gdyż po przejechaniu kilku dziesięciu kilometrów skuter był 2 razy w serwisie gdzie np. mój kolega jeździ ponad 10 letnią hondą kilka lat bez najmniejszej awarii, myślę więc że podobnie jest z tymi ciągnikami jak to przeważnie bywa na polskiej wsi przekonanie "nowe to nowe" a niestety nowe nie zawsze oznacza dobre. Także taką decyzję trzeba naprawdę bardzo dobrze i długo przemyśleć...

Ale chińskie to nie czeskie :D Czesi są prawie tak samo precyzyjni jak Niemcy. Oni naprawdę potrafią się przyłożyć. My mamy Zetora 12145(1990r.) i Ursusa 1614(1999r.) - wiadomo silniki, skrzynie biegów prawie te same. Ale który ma ogólnie lepsze wykonanie? Oczywiście, że Zetor.:)

Edytowany przez Klos49, 27 styczeń 2011 - 13:49.

#37 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 13:49

Nowa Forterra czy używany zachodni?? @rafalkom555 to było w którymś numerze z 2009r chyba, ale nie chce mi się przerzucać stosu gazet :) Być może i tak jest, że jest sponsorowany, ale fakt faktem praca w JD wygodniejsza nie ma co się oszukiwać czy oszczędniejsza myślę, że tak. Jednak największym minusem jest cena części do zachodniego ciągnika, tylko że jakościowo mogą być lepsze. Dużo osób woli zrobić drogą naprawę i mieć spokój na kilka lat niż co sezon naprawiać Ursusa.
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#38 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 14:10

Nowa Forterra czy używany zachodni?? ja mam forterre z 2007 roku i nie moge sie doczekac az ja sprzedam w 2012 wtedy bedzie miala cos kolo 1600mth z tuzem i turem wezme bez problemu ze 110tys jestem vatowcem takze dodatkowy plys przy sprzedazy, jak uda sie jeszcze zalapac na jakis program to kupie cos nowego, najprawdopodobniej case multicontroller, jak nie to kupuje fendta bez vario i moze miec i kolo 10tys mth i 10 lat, na pewno nie bedzie sie tak psul jak zetor. Co do cofania przebiegow to jesli ciagnik ma cyfrowy licznik to owszem mozna cofnac godziny ale gdy przyjedzie serwis to wszystko wyjdzie, wiec wystarczy madra umowe ze sprzedawca podpisac i w razie oszustwa jestesmy ubezpieczeni, zreszta jezeli sprzedawca wie ze ciagnik ma cofniety licznik to nie podpisze takiej umowy a wtedy wiadomo ze u takiego pana sie nie kupuje.

#39 Share bogys

bogys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 14:21

Nowa Forterra czy używany zachodni?? zetory z lat 90-tych i wcześniejsze to dość twarde i trwałe maszyny ale już te po 2000 roku nie koniecznie .Wystarczy porozmawiać z użytkownikamy nowych forter i posłuchać o odkręcający się głowicach,pękających szybach, siadających sprzęgłach po 300mth,wzmacniaczach momentu, oraz innych awariach ( i tu już czesi tacy solidni nie są). Więc czy wybór nowego zegiego będzie taki dobry?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share MarekDFagrofarm410

MarekDFagrofarm410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 15:22

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Używanego się nie opłaca .Znajomy znalazł w Anglii sobie Massey ferguson 5445 z turem za 80 000 tyś Ciągnik z 2008 Roku i ma 8000 mth .Więc jak by jakiś handlarz go kupił to by licznik przekręcił na 1500 mth i jeszcze by poszedł w Polskę za 150 000 tyś.80% traktorów sprowadzonych z zachodu na allegro ma przekręcone przebiegi.Ja już bym wolał nową forterrę lub jakąś inną markę z nowych niż taki traktor.

Dodaj odpowiedź