Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa Forterra czy używany zachodni??

74 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ricky11

Ricky11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Motocross, F1, Sporty motorowe

Napisany 26 styczeń 2011 - 22:30

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Witam na forum. Jestem tu zupełnie nowy. Chcemy kupić ciągnik o mocy ok 110-120 KM i jeśli miała by to być używka to jakiś JD, FENDT itp. w kwocie do 130000zł brutto. Natomiast zastanawiam sie czy może nie lepiej dołożyć te 40000 i wziąść nowego Zetora Forterre 125?? Piszcie co myślicie na ten temat co Wy byście zrobili?? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa Forterra czy używany zachodni?? Dzisiaj, 05:52
  •  

#2 Share arion420

arion420

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza

Napisany 26 styczeń 2011 - 22:38

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Zetor też dobra marka. A nowy to zawsze nowy!
Ursus C-330M
Zetor 7211
Zetor 7340
Claas Arion 420 cis

#3 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 22:38

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Mieliśmy podobny dylemat 3 lata temu tylko Forterra była tańsza ale szukaliśmy czegoś dobrego i nic nie było młodego a za razem nie wytłuczonego. Wybór padł na Forterrę. Jak to mówią "nowy to nowy". Mniejsze prawdopodobienstwo awarii.
@arion byłeś szybszy z tym powiedzeniem ;)

Edytowany przez danielhaker, 26 styczeń 2011 - 22:38.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#4 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 26 styczeń 2011 - 22:48

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Zdecydowanie brałbym Frotkę ponieważ nigdy nie wiadomo co kupisz z drugiej ręki ciągnik wystawiony na allegro 1000mtg a ma 4 razy tyle a może i więcej.Napewno będziesz zadowolony z Zetora to proste dobre ciągniki.Bałbym się kupić np. trzy letniego JD używanego bo moim zdaniem jest z nim coś nie tak że właściciel chce go sprzedać chyba że od komornika :lol: ale jak to mówią na krzywdzie ludzkiej nigdy się nie dorobisz. ;)

#5 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 22:52

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Ja też w życiu nie kupiłbym kilkuletniego ciągnika chyba że właśnie komornik a tak to kto sprzedaje sprawny ciągnik który niedawno kupił? Chyba że wadliwy. A na nowy masz gwarancję poza tym.

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#6 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 23:19

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Ja bym chyba postawił na ciągnik używany, bo jednak choćby kosztował tyle co nowy Zetor, to wyposażenie obu ciągników nie ma co porównywać. Tylko najgorsze w tym wszystkim jest to, że jeśli kupisz używkę za takie pieniądze, a nie daj Boże zacznie się psuć to jednym słowem masakra :( ... A nowy-gwarancja, serwis przyjedzie i naprawi (oczywiście wszystko kosztuje), ale masz pewne zabezpieczenie.

Jeśli można wiedzieć, to ciągnik ile będzie obrabiał hektarów? Będzie główny, czy pomocniczy? Jakie prace będzie wykonywał? Jeśli nowy Zetor, to w jakim wyposażeniu? Oczywiście przy zakupie korzystasz z dofinansowania?

#7 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 23:35

Zetor też dobra marka. A nowy to zawsze nowy!

Zgadzam się w pełni z Tobą... A kupując używany można się wkopać. Ciągniki mają cofane liczniki, więc nie wiadomo ile pomykał. Zdarzają się przypadki, że ciągnik potrafi przez rok zrobić 2 tys.(moto)godzin a nawet więcej :blink: A nowy to nowy, będziesz z nim na bieżąco. W naszym gospodarstwie Zetor ma bardzo dobrą opinię. :)

#8 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 00:34

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Ja jestem zdania że za taką kasę to tylko nowy,bo paroletni sprzęt nadzgany elektroniką jak się popsuje to
Boże niedaj :o można też za 40 tys kupić poczciwego 120-konnego ursusa czy zetora który jak sie popsuje to
łatwo i nie tak drogo można naprawić a swoje też zrobi,a za resztę kupić takie maszyny że ho.Albo garaż do niego
postawić B)

#9 Share Antek21

Antek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 07:31

Nowa Forterra czy używany zachodni?? A ja powiem troche inaczej. Moj kolega ma forterre i teraz kupił sobie fendta 311 bo fretka nie możenarobic. Spalanie w tym ciagniku to cośkosmicznego i do tego ciagłe usterki. Biegi wchodza jak w 40 letnim ursusie i do tego teraz nawet pekła mu te koncowka od półbiegów plastikowa. jak dla mnie to tylko coś zachodniego.... . Lepiej kupic starego deutza albo fendta i 100% bendzie sie przyjemniej robiło niż nowym zetorem.
:)

#10 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 07:54

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Ja bym obstawial na Zetora nowy to nowy jak mowia koledzy wyzej wiesz co masz, kupisz uzywanego to nie wiesz co w nim jest nie tak pochodzi miesiac i zacznie ci sie sypac to sie nerwowo wykonczysz ze tyle kasy dales za taki bubel, nowy to nowy serwis masz i oni zrobia a nawet z czasem pozniej to i sam bedziesz w stanie go naprawic ..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 27 styczeń 2011 - 08:16

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Ja jednak byłbym bardziej za ciagnikiem uzywanym zachodnim, np ciagnik, który ma 500mth i bedze w bardzo dobrym wyposazeniu napewno bedzie tańszy niż nowa Forterra w dobrym wyposazeniu chodzi mi o ciagniki do 5 lat ;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#12 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 08:33

Nowa Forterra czy używany zachodni?? A wy tylko o wyposażeniu <_< Czy w ciągniku tylko wyposażenie się liczy? Tak, niech sobie kupi rocznego albo dwuletniego MF, JD albo Fenda. To nic że trochę to dziwne że nówka sprzęt idzie na sprzedaż ale najważniejsze że wyposażenie lepsze od Zetora. Jak w polu siądzie to będzie sobie siedział pół dnia w wygodnej kabinie i rozmyślał bo przecież komfort ważniejszy

Edytowany przez danielhaker, 27 styczeń 2011 - 08:34.

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#13 Share zetorek5011

zetorek5011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:moje maszynki i nie tylko

Napisany 27 styczeń 2011 - 08:38

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Ja też jestem za nowym. Kupując używany pochodzi ci kilka lat dobrze i nagle coś się popsuje. Przypuśćmy , że będzie miał już z 10 lat to będzie go już można nazwać starszym ciągnikiem. Sęk w tym , że części będzie trzeba trochę poszukać i sporo za nie zapłacić. Podam przykład:
Facet kupił używanego JD. Wysiadła mu jakaś pompa. JD stał pół roku w stodole czekając na pompę , która kosztowała 8 tyś. złotych.

#14 Share Pawlusiek3

Pawlusiek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja, komputery, off-road, modelowanie 3D, Kręcenie filmików itd...

Napisany 27 styczeń 2011 - 08:42

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Właśnie my też mamy dylemat. Identyczny.

Zetor to dobra marka, ale ludzie ją ganią, przeważnie te nowe. Że się psują itp.. Te 7711, 7211, 7745 itp.
To ciągniki nie do zarżnięcia. Nowy to nowy, ale nie wykładać 180 Tyś na forterre tylko na Belarusa 1221.

Ale wybór należy do Cb

#15 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 08:55

Nowa Forterra czy używany zachodni?? co wy piszecie, jakie czekać, siada coś w JD dzwonie i na następny dzień a jak mi sie nie spiesztyy to w tydzień ( bo przeważnie czekając tydzień można zaoszczędzić kilka złotych) części mam na podwórku, a do zetora? od ręki dostaniesz? raczej nie i tez do tanich nie należą,
a za taka kasę można mieć naprawdę dobry używany ciągnik np
http://moto.allegro....1414454529.html
http://otomoto.pl/jo...6420-A1304.html

#16 Share mlody89

mlody89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 08:56

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Zejdzie na ziemie z tymi prawie nowymi używkami, i przestancie bujac w obłokach ze niemiec czy franuz wam sprzeda roczny traktor no najlepiej zeby jeszcze w full wypasie za pół darmo. Przestancie bujac w obłokach, bez powodu traktora sie nie sprzedaje cos musi byc na rzeczy skoro idzie do żyda! Zapamietajcie ze jak jak szwab czy zabojat ma do sprzedania porzadny sprzet to najpierw go sprzeda w swoim kraju a jak sie nie uda to dopiero idzie do polaka...
A wy sprzedalibyscie swoj prawie nowy traktor na Ukraine?? I na nim tylko stracili, bo np kolor wam sie nie podoba badz "mf lepiej idzie od jd czy nh"(bez żadnych podtekstów oczywiscie) Jedyna opcja sa maszyny popokazowe u dealera.

#17 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 09:01

Nowa Forterra czy używany zachodni?? co do sprzedawania prawie nowych ciągników to niedawno znajomy sprzedał proximę 4 letnią, i to nie z powodu że się waliła tylko dlatego że w jej miejsce kupuje inny więc z ta sprzedażą to różnie bywa

#18 Share mlody89

mlody89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 09:15

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Zgadza sie ale widzisz zapewne prow spowodowal ze sprzedaje proxe i chce urwac jeszcze troche kasy z ue. Ale jak masz porzadny i pewny sprzet to najpierw sprzedaz sasiadowi zza miedzy albo kumplowi pare kilometrow dalej. A gdy masz szrot to upchniesz jak najdalej w ludzi zeby miec spokoj i czyste sumienie. Takie juz jest to zycie i z tym sie zgodzisz ;)

#19 Share Darious

Darious

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 09:26

Nowa Forterra czy używany zachodni?? Naprawdę trudny wybór ...

Ale jednak byłbym chyba bardziej skłonny myśleć o czymś zachodnim, ponieważ (może podam trochę dziwny przykład ale jakieś tam porównanie jest) a więc jesienią stałem przed wyborem skuterka nowy chiński lub jakaś używana Yamaha, Aprilla etc. wybrałem chińczyka i wiem, że to nie był najlepszy wybór, gdyż po przejechaniu kilku dziesięciu kilometrów skuter był 2 razy w serwisie gdzie np. mój kolega jeździ ponad 10 letnią hondą kilka lat bez najmniejszej awarii, myślę więc że podobnie jest z tymi ciągnikami jak to przeważnie bywa na polskiej wsi przekonanie "nowe to nowe" a niestety nowe nie zawsze oznacza dobre. Także taką decyzję trzeba naprawdę bardzo dobrze i długo przemyśleć...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 09:46

Zgadza sie ale widzisz zapewne prow spowodowal ze sprzedaje proxe i chce urwac jeszcze troche kasy z ue. Ale jak masz porzadny i pewny sprzet to najpierw sprzedaz sasiadowi zza miedzy albo kumplowi pare kilometrow dalej. A gdy masz szrot to upchniesz jak najdalej w ludzi zeby miec spokoj i czyste sumienie. Takie juz jest to zycie i z tym sie zgodzisz ;)

na prow kupił wcześniej teraz planuje coś kupić bez udziału środków z UE
z tym sprzedawaniem sąsiadowi czy innemu z bliskiej okolicy to też nie do końca się zgodzę, raz kiedyś sprzedaliśmy sprzęt dość blisko, i teraz żałujemy bo widzieliśmy jak dobry sprzęt został w bardzo krótkim czasie zniszczony i szkoda go było bo tyle lat nam dobrze służył i się o niego dbało, więc wolę sprzedać dalej i nie widzieć jak jest niszczony,

co do samego wyboru nowy czy używany jestem takiego samego zdania jak @Darious

Edytowany przez qazi, 27 styczeń 2011 - 09:48.

Dodaj odpowiedź