Skocz do zawartości

Zdjęcie

Regeneracja pompy wtryskowej

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share masfer5455

masfer5455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Landwirtschaft

Napisany 20 luty 2011 - 14:37

Regeneracja pompy wtryskowej w zeszłym tygodniu naprawiałem pompe delphi (dawny lucas) do mf 5455 2006r w serwisie bosch diesel trzebniak w świebodzinie są serwisem korbanka (a naprawiają wszystkie rodzaje pomp wtryskowych) ponoć a naprawa była z takiego powodu że nie chciał zgasnąć koszt to 1400zl same uszczelki 400zl a w razie wymiany głowicy ok 3500zl a nowa pompa ok 8000zl mechanicy powiadają że za awarie odpowiadają głównie kiepskie filtry oraz paliwo chszczone żrącymi zwiazkami chemicznymi
sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Regeneracja pompy wtryskowej Dzisiaj, 14:00
  •  

#22 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 20 luty 2011 - 16:04

Regeneracja pompy wtryskowej Ale skoro wlewam paliwo z remowanej stacji filtr paliwa z jelonkiem a pompiarz będzie ci kit wciskał że jeżdżicie na byle paliwie .filtrów nie wymieniacie (stara ich śpiewka)to niech nie mówi o wszystkich.Ja mu powiidziałem że jadąc do pana 25km po drodze nie widziałem żadnego tira by stał na kiepskie paliwo. A razem żeśmy się tankowali.Pompiarzowi opadła warga i wzioł się do roboty.Wszyscy chcą być konkurencyjni tylko czyim kosztem.

#23 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 luty 2011 - 14:08

Regeneracja pompy wtryskowej no i dzis sie zmobilizowalem i poszedłem przestawić pompę tak jak mi doradzili w serwisie który mi ja regenerował. Przyspieszylem zapłon i nie dość, że po tylu dniach stania JD odpalił, to jeszcze załapał ładnie na wszystkie gary i wreszcie chodzi jak chodził. Twardo, żywo i z jadem a nie jakby to wszystko było gumowe. W każdym razie teraz będę się skupiał na odpowienim ustawieniu wtrysku
John Deere 6300

#24 Share power2347el

power2347el

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 18:27

Regeneracja pompy wtryskowej Witam, a ja szukam pomocy po raz kolejny, czytam wasze posty i operacja zakończona sukcesem:)
a u mnie w 6600 dałem pompe do regeneracji wymienili uszczelniacze bo ponoć ciśnienia nie trzymała, założyłem no i traktor zapalił troszkę twardziej chodził to mu minimalnie wtrysk opuźniłem i gitara, mineły 2 miesiące i traktor znowu nie odpala:(
dodam że zmieniłem wrzystkie wężyki, pompkę w zbiorniku, opaski, zaworek zwrotny i filtr a problem cały czas ten sam.
Czasami zapali a czasami trzeba go kręcić i pompować pół dnia.
NIE MAM POJECIA CO SIĘ DZIEJE!!!!!!!!!!
Dodam że jak zapali to odczasu do czasu sobie sam gazu doda i zdejmie odrazu tak 70-100 obr/min więcej ale zaraz zdejmuje:(
POMOCY

#25 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 21:01

Regeneracja pompy wtryskowej kurcze dawno nie zaglądałem na forum...
power2347el powiem szczerze, że mi już ręce opadają z tym moim jd! Niby skończyło się na tym, że wszystko ładnie pieknie ale jednak nie. Ja mam problem z paleniem ale dla odmiany na ciepło!!! Jak odpale i czasami (nieważne czy sie zagrzał czy nie) nie odpali po zgaszeniu. Trzeba mu psiknąć startera i wtedy odpala i chodzi jak nigdy nic :/
Nawet w tej chwili już chyba 3-4 raz stoi w warsztacie u mechaników którzy caly czas cos tam grzebią. Już było ładnie ostatnio, jak wymontowali zbiornik żeby go przeczyścić (czysty byl) i przeczyscili cały układ paliwowy. Palił na strzał, lekki zakręcenie i od razu odpalał. Potem zalałem tylko 25l ON i znowu zaczął mieć problemu z paleniem. Więc nastepnym razem zatankowałem inny ON (sprawdzony) i teraz na zimno i cieplo, żeby odpalił trzeba kręcić ze 3 sekundy, może lepiej.
Teraz nawet nie wiem co mechanicy robią, kazali przyprowadzić to zaprowadziłem i stoi juz od poniedziałku (tyle spokoju ;) )

aha, jaki jest jeszcze objaw - na zimno jest strasznie słaby, na 5biegu i 3-4 półbiegu nie ma co liczyć, że się wkręci powyżej 2000obr/min. Po prostu się nie wkręca ale paliwa też jakby nie dostawał bo bynajmniej na czarno nie dymi. A jak się rozgrzeje to nagle (różnica jest na dystansie 100m) wkręca się do końca! Po czyszczeniu zbiornika (przed zalaniem ON) tego nie bylo, krecił się aż miło ;)
John Deere 6300

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 10:10

Regeneracja pompy wtryskowej Jaki olej masz w silniku?

#27 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 21:16

Regeneracja pompy wtryskowej yyy... taki jak ma byc. Nie wiem, ale serwis wymieniał na oryginalny. A to ma coś do tego?
John Deere 6300

#28 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 25 sierpień 2011 - 06:45

Regeneracja pompy wtryskowej sorry, że post pod postem ale uporałem się wreszcie z jd :rolleyes:

doszedłem do tego, że jak jest rozgrzany i sie poleje pompe wodą to odali. Wiec doszedłem do 100% peweności, że pompa jest skopana. Mechanicy namówili mnie zebym przed oddaniem jej do reklamacji zawiózł ja do ich sprawdzonego człowieka niech bez rozkręcania sprawdzi ją i przetestuje. Tak tez zrobilem. Jak przyjechałem ją odebrać okazało się, że ten gościu ją... naprawił!!! Mówił, że jak ją podpiął to ona w ogóle paliwa nie ciągnęła i Ci co regenerowali źle złożyli jakąś sekcje ssąco-tłoczącą czy coś takiego. Po prostu te pompy mają same ciagnąć paliwo z baku a moja nie ciągneła. To co pompka z baku podała to bylo, nic poza tym.
Teraz pali i chodzi aż miło. Sprawdzenie pompy 60zł, naprawa 40zł :D poza tym ponoć widać, że głowiczka jest nowa bo wszystkie jakieś parametry są idealne.
John Deere 6300

#29 Share adasrogas

adasrogas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 maj 2014 - 19:38

Regeneracja pompy wtryskowej Witam,

a co powiecie na to że mój 6900 jechał normalnie aż nagle zgasł i juz nie chce odpalić. Obstawiałem że elektrozawór dopowiadający za gaszenie ciągnika się zepsuł, ale po wymontowania okazało że się działa. Pompka paliwa która jest w baku działa i paliwo na przewodach dochodzących do pompy wtryskowej aż sika. jednak już za pompą na przewodach do wtryskiwaczy ani kropelki, a z komina ani dymka. Wcześniej chodził elegancko bez żadnych objawów aż nagle trach na środku drogi i koniec.

Macie jakieś pomysły albo doświadczenia co mogło trachnąć w tej pompie. Może to jest coś z tą sekcją ssąco tłoczącą o której wyżej wspomniał Damian87?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share roxor

roxor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 11:17

Regeneracja pompy wtryskowej adasrogas mam pytanie czy rozwiązałeś może ten problem ze swoim jankiem???