Skocz do zawartości

Zdjęcie

Regeneracja pompy wtryskowej

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 16:18

Regeneracja pompy wtryskowej Mam pytanie czy ktoś z forum regenerował pompe wtryskową do JD? Ja swoją wczoraj zawiozłem i dziś przed paroma minutami dostałem telefon z weryfikacji i wyceny. Ogólnie jedyny problem i powód dlaczego dałem pompe do przeglądu był problem z paleniem poniżej zera. A okazuje się, że do wymiany są uszczelnienia, jakieś krzywki, głowiczka i jeszcze pare rzeczy ale nie pamiętam. Koszt całkowity z robocizną 3900zł!!! Czy to jest możliwe? Ponoć za samą głowiczke sprowadzaną z anglii trzeba dać niecale 2000zł.
Mam czas do jutra, żeby podjąć decyzję... zamontować na samych nowych uszelnieniach i sprawdzić jak będzie z paleniem teraz i ryzykować brak poprawy i ponowne koszty demontażu, montażu i całej robocizny? Czy zrobić ją na tip top wierząc, że faktycznie wszystkie rzeczy ktore wymienili naprawde nadają się na złom?

No i moje pytanie jest czy faktycznie regeneracja pomp lucasa w JD jest taka droga?
John Deere 6300

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Regeneracja pompy wtryskowej Dzisiaj, 03:31
  •  

#2 Share juras390

juras390

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 16:38

Regeneracja pompy wtryskowej przyjacielu ja regeneracji nierobiłem ale z tą regeneracją bym sie zastanowił bo cena wydaje mi sie za wysoka popytał bym jeszcze gdzies indziej lub poszukał drugiej z dobrej reki(to ile kosztuje nowa) a po drugie idzie wiosna wiec teperatura tez idzie do gury wiec problemu z paleniem chyba juz niebedzie chyba ze masz wrazenie ze mimo dodatniej teperatury ciagnik jest i tak przymulony

#3 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 17:05

Regeneracja pompy wtryskowej No tak jak pisałem, wymienili trochę tych rzeczy do wymiany a główny koszt to głowiczka która bedą musieli sprowadzac z anglii. I zgadza się, wiosna idzie czyli rpoblemy z paleniem przejdą ale... tylko do zimy! Wg. mnie silnik nie był słaby ale nie mam porównania do ŻADNEGO innego JD i nie mam pojęcie czy to co było to było full mocy.

Dzowniłem od razu do innej firmy o przykładową regeneracje pompy z uszczelnieniem, krzywkami i głowiczka to powiedzieli, że wtedy koszt moze byc nawet 3000zł więc zbliżony.

A nie zregenerować i sie potem zastanawiać jakby było gdyby sie to zrobiło to też będzie głupie :/
John Deere 6300

#4 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 22:03

Regeneracja pompy wtryskowej Domian 87 możesz podać firmę kto ci ma regenerowac tą pompe.Ztego co wim to nowa orginaln w serwisie kosztuje ok.12tys zł

#5 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 22:12

Regeneracja pompy wtryskowej Diesel Tracz tutaj ją zostawiłem. Dzięki koledze atomik skontaktowałem się z człowiekiem który robi takie pompy i powiedział, że faktycznie cena regeneracji może być tak wysoka i niestety ale głowiczka faktycznie kosztuje ponad 1800zł. No i na pocieszenie dodał, że bosch robi lepsze pompy :rolleyes:
John Deere 6300

#6 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 23:04

Regeneracja pompy wtryskowej Ja myślałem nad Boschem zamiast Lucasa .Jest tańsza i wecej serwisów daje sobie z nią rade .Mószę cos wymysleć bo chcę oddac koledze starą tzn. podmianke Ale nikt nie może mi podpowiedzieć że można wstawić za Lucasa taki i taki typ Boscha i będzie dobrze.

#7 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 23:07

Regeneracja pompy wtryskowej myślę, ża taką informację najłatwiej dostać wlaśnie w warsztatach co robią pompy. Oni powinni wiedziec jakie pompy są podobne i w ogole. Ale co do lucasa to myslę, że jak już zrobię kompletna regeneracje to bede mial spokoj na lata :unsure:
John Deere 6300

#8 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 23:18

Regeneracja pompy wtryskowej Ja swoją robiłem w Częstochowie.Tyle mogę podać danych .Powiedz z jakiej miejscowości jest ten disel tracz.Myslę że jak zrobili by dobrze tojest niby drogo ale warto.Jest to wydatek na pare nawet parenascie lat .i trzeba to przeżyc

#9 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 23:18

Regeneracja pompy wtryskowej 4 tyś za regeneracje pompy i 12 tyś za nową :o :o i to są właśnie uroki zachodniego sprzętu :lol:

#10 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 06:54

Regeneracja pompy wtryskowej

Ja swoją robiłem w Częstochowie.Tyle mogę podać danych .Powiedz z jakiej miejscowości jest ten disel tracz.Myslę że jak zrobili by dobrze tojest niby drogo ale warto.Jest to wydatek na pare nawet parenascie lat .i trzeba to przeżyc

Pewnie u "Góry" na Bugajskiej,
niezły licznik tam mają X2 albo niż gdzie indziej.

Edytowany przez asharot, 27 styczeń 2011 - 06:54.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 12:40

Regeneracja pompy wtryskowej byłem, widziałem, zdecydowałem <_< robią pompe, czas oczekiwania na części z anglii i montaż do 2 tygodni. Za to rozrusznik wrecz za darmo, 105zł za regeneracje ;)
John Deere 6300

#12 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 12:54

Regeneracja pompy wtryskowej Mnie w Pabianicach rzekł 800 lub 1400 za Lukasa w zależności od ilości zużycia części .

#13 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 15:49

Regeneracja pompy wtryskowej tak, jak za sama głowiczke z przesylką wyjdzie 2250zł (tyle dokladnie, widziałem dziś kosztorys) a jeśli byłaby na miejscu to pewnie tak jak mowił Pan co polecił mi atomic ponad 1800zł. Krzywka (już bez przesyłki bo to wliczone jest w glowiczke) kosztuje bodajże 630zł. I reszta bebechów + chyba o ile dobrze pamiętam 300zł robocizny wychodzi 3900zł.
Ale tak jak pisze krzysiek24m, wyłożę kase dziś i na lata mam spokój z układem wtryskowym, zwłaszcza że wteyski też mam newki :rolleyes:
John Deere 6300

#14 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 17:26

Regeneracja pompy wtryskowej Gdzie uszczelnialiście Lucasy? i Jaka była cena uszczelnienia?

#15 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 17:54

Regeneracja pompy wtryskowej ja dysponuje nr tel do gościa co dzwonił damian jak coś na priv mogę napisać gość jest z okolic Łowicza woj.łódzkie.
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#16 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 09 luty 2011 - 09:32

Regeneracja pompy wtryskowej wiec mam trochę nowin

Pompa jest już zrobiona :) Niestety, ja od 3 do 20 lutego jestem w Krk więc odbierze ją dziś brat. Więc narazie relacji z odpalenia i obserwacji zmian sie nie pochwale (ale i tak jest temp. na + wiec napewno bedzie palił). Napewno muszę pochwalić DieselTracz za terminowość. Powiedzieli, że do 2 tygodni na początku jak zawiozłem. Jak jechałem do Krk to wstąpilem i powiedzieli, że 7 będzie i 7 (w poniedziałek) zadzwonili, że jest gotowa :)

Więcej info po 20 lutym :)

Z ciekawości zjechałem wcześniej, dzis rano -8st.C. iii...... oprócz -3900zł żadnej zmiany :/ !!! Nie odpalił, nagralem filmik ale równie dobrze możecie oglądnąć ten poprzedni. Dodatkowo na wyświetlaczu świci się kod błędu d1A ale to pytanko zamieszcze w innym temacie...

Edytowany przez Damian87, 14 luty 2011 - 09:30.

John Deere 6300

#17 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 15 luty 2011 - 22:49

Regeneracja pompy wtryskowej no to maz pompę zregenerowaną
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#18 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 15 luty 2011 - 23:15

Regeneracja pompy wtryskowej marne pocieszenie :P

rozmawiałem z mechanikami co mi to montowali i się pytali czy kopci na biało jak pale bo jak tak to może byc zużycie silnika. No ale jeszcze przed tym wzięli mi ustawili kąt wtrysku jakimś "czymś" co wyglądało jak radar ręczny tylko tyle, że się podłączalo na przewod do wtrysku, do aku i cos się mierzyło - nie wiem co i gdzie ;) w każdym razie opóżnili mi zapłon jednocześnie ustawiając go wg. książki (nie wiem jakiej). Dziś nie miałem okazji sprawdzić ale jutro idę zobaczyć co się stanie. Czytałem właśnie, że jeśli jest biały dym przy rozruchu to trzeba opóźnić wtrysk co by się zgadzało z tym co ustawili mechanicy.

W każdym razie stare części z pompy wg. oceny mojego mechanika nie były jeszcze tragiczne aczkolwiek widać, że już tarcie było.

PS. tak z ciekawości, wie ktoś jaki powinien być prawidlowy kąt wtrysku?
John Deere 6300

#19 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 20 luty 2011 - 09:29

Regeneracja pompy wtryskowej Domian ja na kolegi pompie celowo przestawiałem pompom kąt wtrysku .Nie ma zbytniej różnicy w zapalaniu.Jedynie jak mu zbytni przyspieszyłem to przy natychmistowytm wciśnieciu pedału gazu zero- dymu ale za to bardzo taki dynamiczny odgłos z silnika.Jak zbytnio opózniłem zapłon to troszke wolniej wchodzi na obroty wiecej dymu ale praca cichutka .Więc przy uprzejmości kolegi jeżdżę na jego pompie. Dzisiaj u nas minus 14 i poszedłem spróbować odpalić na koledze starej pompie.Pół minuty podgrzewania świecą żarową i odpalanie jak w lato .No niestety krew mnie zalewa patrząc jakich niby mamy wykfalifikowanych mechaników.Wczoraj poraz trzeci odeslalem pompe do Częstochowy na powtórną naprawę na gwarancji.Mósi tak zapalać jak na kolegi .A jak się nie znają to niech się nie biorą za naprawe i nie żyłują na nas.Naciągli mnie dodatkowo na koszty remontu silnika bo stwierdzali na sto % że po stronie pompy jest wszystko OK.A ja w to uwierzyłem.Tego numeru chyba nie przepuszczę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 20 luty 2011 - 13:52

Regeneracja pompy wtryskowej no właśnie... mechanicy którzy mi montowali i ustawiali pompe powiedzieli, że mi opóźnią wtrysk żeby praca była taka żywsza ale nic sie nie stało. Do tej pory (na starej pompie) silnik miał taki "jad", czuć było że ma moc a teraz to wszystko chodzi jak w maśle :/ tak cicho, glucho i bynajmniej akustycznie wydaje się, że silnik nie ma odpowiedniej mocy.
I byłem ostatnio u tych co robili mi pompe sie dopytac jeszcze ich o pare rzeczy i tak właśnie zszedłem z szefem na temat kąta wtrysku i powiedział, że należy zapłon przyśpieszyć przekręcając gorę pompy "na silnik" i że wtedy powinien lepiej palić i silnik powinien chodzić wlasnie z takim życiem. No ale on także powiedział, że jak mi dymi przy próbie odpalenia na biało tzn. że silnik już chyba nie ma kompresji odpowiedniej :/ Co Wy na to?
John Deere 6300