Elvis60

Pytanko do starszych cwaniaków : )

Polecane posty

Elvis60    0

Witam

mam kilka pytań do kogoś z większym doświadczeniem niż moje lub kogoś kto ma podobny sprzęt

 

1

 

Korzystam z programu młody rolnik i kupuje ładowacz czołowy

mam dwa ciągniki C-330 i C-360

waszym zdaniem który lepiej się sprawdzi z TURem

dodam jeszcze że C-360 ma współpracować z prasą rolującą METAL-FACH Z-562

 

2

 

czaje się na taką kosiarke i opruskiwacz

http://allegro.pl/kosiarka-rotacyjna-1-35-1-65-1-85-nowa-transport-i1420810657.html

http://allegro.pl/opryskiwacz-ciagnikowy-300-l-nowy-i1412355324.html

 

wszyscy mówią że ,,co nowe to nowe,, ale czy za te pieniądze to będzie pracować?

 

mam 8ha ornego i 8ha łąki profil gozpodarstwa to produkcja zwierzęca (hodowla bydła mięsnego)

 

to mój pierwszy post i prosze o wyrozumniałość

jeśli gdzieś był podobny temat to prepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

1 to pytanie retoryczne prawda ? Wiadomo ze c-360 w turze sobie lepiej poradzi...

2 Tez mam taki opryskiwacz tylko 400l rok czasu i brak awarii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol012011    1

Ja to bym polecał tura do c360 bo jak będzie pracował z praso to zawsze lepsze dociążenie.Prawda co nowe to dobre ale to już sam zdecyduj czy lepiej nowe czy używane z zachody za podobną cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Jak tura zakładać to tylko do C-360, kosiarkę to bym brał 1,65m a opryskiwacz 400l B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka kosiarke 1,65 jak na razie to pracuje bezawaryjnie. Do kosiarki mam jedną uwagę kup z pokrywą górną od przekładni skręcana śrubami a nie spawaną!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

1. Tur to jak już to tylko do c-360, c-330 to ciągnik zdecydowanie zbyt lekki do tura (lekki tył i wąskie opony robią swoje)

2. Kosiarka to 1,65 m ale koniecznie z kompletnymi osłonami (bezpieczeństwo najważniejsze), a opryskiwacz jak ma się blisko pole lub nie zbyt duże kawałki to nawet 300l wystarczy. Ale jednak nowe maszyny to zawsze nowe przez kilka najbliższych lat powinny działać bezawaryjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Na moje oko skoro prasujesz c-360 to c-330 będzie najlepiej do tura bo w dwie osoby szybko się uwiniecie z balotami. A jakbyś kupował owijarkę kiedyś to c-330 z turem a c-360 do owijarki. Takie jest moje zdanie. A obydwa ciągniki się zapadną bo na przodzie mają za wąskie opony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

No tak mniejszy, a każdy wie że bele są rózne, a niestety c-330 jest za lekka do tura, cieższa bela i siedzi

Ja niekiedy mam problem z belami c-360 na krótkim turze a wy tu kit wciskacie że c-330 lepsza :blink: Gdybym się słuchał połowy użytkowników na AF to na psy bym zszedł :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

A cóż to za problem opony zmienic ? 950zł i są balonówy :blink:

I co to za argument że mają takie same opony to c-330 lepsza :lol:

A zrozumcie jedno ona jest za lekka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ursusc385@ "" Gdybym się słuchał połowy użytkowników na AF to na psy bym zszedł "" - Ja czytając twoje posty mam podobne wrażenie, nie obrazaj innych userów AF. Wychodzisz z założenia, że zawsze masz racje a inni się nie znają, powiem krótko - mylisz się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Prosze bardzo róbcie se co chcecie to wy później będziecie załować a nie ja !

C-330 nie nadaje sie do tura i tyle !

Z własnego doświadczenia wiem że c-360 miewa kłopoty z turem a co dopiero taka c-330 ?

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Ursus dobrze gada bo obydwa ciągniki się nie nadają bo do tura to jakiś 7245 jest w sam raz lecz realia przeicętnego rolnika nie są różowe. Może być tur do c-360 tylko że problem jest jak jeden ciągnik jest do wszytkiego. Jeden prasuje a drugi ładuje i zwozi bele- to bardzo wygodna myśł która usprawni prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Elvis60" ja myślę że najlepiej będzie jak sprzedaż 30 i 60 a kupisz sobie URSUS C385. On na pewno będzie idealny do tura prasy i do wszystkiego. Nieprawdaż "Ursusc385" :lol: B)

 

Skąd ta ironia?

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

u nas na wiosce ma chyba z 10 gospodarzy przy c-330 z turem większość ma je do obornika balotów i jakoś dawaj rade na 30,40 Ha a tu mamy przypadek 16Ha :blink: bierz do c-330 :D


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

"Elvis60" ja myślę że najlepiej będzie jak sprzedaż 30 i 60 a kupisz sobie URSUS C385. On na pewno będzie idealny do tura prasy i do wszystkiego. Nieprawdaż "Ursusc385" :lol: B)

 

 

Żebyś wiedział że c-385 będzie o wiele lepszy do tura i szczególnie do prasy...

 

Spokojnie!

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis60    0

Panowie nie chciałem zadymy robić

ale widze że na tym forum ludzie znają się na rzeczy

 

tak jak napisał kolega na liście maszyn do zakupu mam także owijarke SOKÓŁ Z 552 folia 50 lub

BERTA Z 560 folia 50/75

z tego co podaje producent C-330 do niej wystarczy ale ja nie wiem jak z wydajnością pompy a w C-360 wiadomo można puścić obroty pompy przez skrzynie i na 4 biegu na małym gazie pracować.

Producenci podają że w obydwu połączeniach udzwig nominalny jest do 500kg. Oś przedna ta sama, a tylny balast to nie problem.

Realia są takie że narazie muszą mi wystarczyć takie ciągniki jakie mam a muszą być chociaż małe ale dwa

 

Dięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

C-330 z owijarką sobie spokojnie poradzi fakt że więcej gazu będziesz dawał ;)

Tura to polecam 3b hydramet zamontujesz go do c-330 i do c-360 jest on krótszy i ma większe tłoki, więc więcej podniesiesz

Tylko tyle że c-330 z obciążnikiem waży tyle co c-360 bez obciążnika, a zresztą obciążnik jest uciążliwy bo nie będziesz miał jak przyczepy zapiąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

a propo tej kosiarki o tej na 2 noże to zapomnij jak już to tylko 3 noże na bemben. logiczne chyba ze tura lepiej na 60 założyć

ps. a modowi to co że poprawia czy tam swoje uwagi daje do takich postów jak na pierwszej stronie przecież nie było w nich nic złego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

ja bym polecał tura do c 360 i kosiarkę 1,65


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEKTOR    0

witam z tym turem to zalezy w jakim terenie ma codzic jaki kolwiek ciagnig jesli gorki to wiadomo im mocniejszy ciagnik,jeli proste pola to jest obojetne moze musisz wjezdzac z baolotem do srodka stajni wiec im mniejszy ty masz mniej kucia,ale ja bym byl za 30 poniewaz jako ze 60 w tym czasie mozesz robic inne zadania oranie sianie itp a tu 30 wozisz juz do stajni ruzne kiszonki wiec sam musisz ocenic pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj