Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa tymianku

286 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Pawel89pl

Pawel89pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 09:21

uprawa tymianku

Witam chciałamzapytać czy udało się sprzedać komuś gdzies tymianek który nie przeszedł prób? Jeśli tak to może w miarę możliwości jakieś namiary bo mam problem ze sprzedażą tymianku.

A i może ktoś orientuje sie jaka jest teraz sytuacja na rynku jaka cena i czy to wogóle idzie czy stanął skupo tymianku

Z tego co wiem to skup idzie normalnie tyle że w większości skupów kupują tylko od tych co mają kontraktowane ,np ojciec ma kontraktacje i na niego zdawał sąsiad kuzyn i w ten sposób to ile nie masz to kupią , cena to traz coś około 5zł z groszami . Słyszałem że na jaślikowie kupuje Stefańczyk podobno jak idzie ale ile w tym prawdy to nie wiem ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa tymianku Dzisiaj, 07:59
  •  

#22 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 23:03

uprawa tymianku na jakich glebach siejecie temianek??? mam rędziny drugiej iczwartej klasy więc może by spróbować :rolleyes:

#23 Share Pawel89pl

Pawel89pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 12:21

uprawa tymianku

na jakich glebach siejecie temianek??? mam rędziny drugiej iczwartej klasy więc może by spróbować :rolleyes:

Tymianek raczej rośnie na wszelakich glebach u mnie np jest ziemia dość żyzna w okolicach Krasnegostawu klasa 1-3 tylko cieżko powiedzieć jak on by wschodził na tej ziemi bo z tego co wiem rędziny to raczej ciezka do uprawy ziemia a w zeszłym roku u nas było dość sucho zrobiła sie taka skorupa z ziemi i kiepsko to wyglądało niektórzy przesiewali w maju ja tez troche przesiewałem ale co poszły zlewy majowe i 30-40% wypłukało a tymianek trzeba siać praktycznie po ziemi bo jak sie go schowa to znowu nie zejdzie i teraz szykuje sie podobna sytuacja późne siewy majowe zlewy = ??? Ale kolego możesz próbować a skąd dokładnie jesteś ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 18:27

uprawa tymianku świętokrzyskie, kiedyś sadziłem mięte i kozłka i melisę ale to lata 90te.

#25 Share Pawel89pl

Pawel89pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 20:04

uprawa tymianku

świętokrzyskie, kiedyś sadziłem mięte i kozłka i melisę ale to lata 90te.

Jeżeli w pobliżu nie ma osób,firm kupujących to uprawa tymianku raczej nie ma sensu ;/

#26 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 20:10

uprawa tymianku dlaczego ? jeżeli trzeba to samochodem dostawczym zawsze mozna zawiesc towar gdzies dalej

#27 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 12:32

uprawa tymianku zgadza się ,jak jest cena dobra to i towar się dowiezie, mam jeszcze pytanie ile się srednio zbiera z 1h, a co do suszenia to chyba suszarnia???

#28 Share Pawel89pl

Pawel89pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 16:39

uprawa tymianku

zgadza się ,jak jest cena dobra to i towar się dowiezie, mam jeszcze pytanie ile się srednio zbiera z 1h, a co do suszenia to chyba suszarnia???

no jeżeli masz taka możliwość to pewnie że tak .ile sie zbiera ? a to zalezy od wagi tymianku bo np koszony na przełommie sierpnia/września jest dość lekki bigbak takiego tymianku waży ok 200-250kg a koszony w październiku bigbak waży od 300 do ponad 400kg tylko w październiku jak wiadomo pogoda jest niestabilna i wysuszyć na polu nie jest łatwo , Suszy się oczywiscie w suszarni w większości skupów w okolicy jest suszarnia i młockarnia
.
W tamtym roku miałem słaby tymianek bo był przesiewany i wyszło pod 2tony z h a normalnie daje u nas 3tony +

#29 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 19:11

uprawa tymianku no cóż, wszystko do zrealizowania :rolleyes: , gorzej z suszarnią nic nie ma w okolicy a moja przerobiona na spichlerz :(

#30 Share kozi14

kozi14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 maj 2013 - 06:10

uprawa tymianku posiadam znaczną ilość nasion do sprzedania. 280zł/kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share panol

panol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 08:14

uprawa tymianku Czy ktos moze widzial takie suszarnie polowe do tymianku? Czy sa to suszarnie z siatek, blachy perforowanej? Jak one naprawde wygladaja? Jakie maja oczka? Czy sa tylko do tymianku czy mozna rowniez na nich suszyc miete, rumianek etc.? Mam duze pomieszczenie...i chcialbym je zabudowac suszarnia. Dzieki za porade.

#32 Share panol

panol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 07:51

uprawa tymianku

Troche się z tym nie zgodze . Co do wysiewu 2kg na 1ha wystarczy
Co do zbioru w 2011 było kiepsko sucho i mała wydajność u mnie ok 4tony z 3ha . W 2010 wydajnośc byla ok 3ton z 1ha . Na dobrych ziemiach 3tony jest osiągalne .
Co do oprysków oczywiście trzeba na jesieni wyrandapować ściernie (najlepszym stanowiskiem będzie przenica zimowa ) dawka ok 5l/h + mocznik . Na wiosne bezpośrenio po zasianiu afalon dawka 1l/h . Na chwasty 1 liścienne są tanie opryski także z tym nie ma problemu . Na chwasty 2 liścienne są też opryski typu basagran portugan tylko tu juz trzeba uważać żeby nie zatrzymać tymianku . Jeżeli jest pole wcześniej odpowiednio opryskane to z chwastem nie powinno byś większych problemów . Plewienie 1h w 3osoby to 2-3dni góra . Takie plewienie trzeba zrobić co 3-4tygodnie . Pryskanie od grzyba 2-3 razy nie więcej bo w ubiegłym roku właśnie przed nadmiar tego środka był wstrzymanu skup tymianku także nie ma co przesadzać a najlepiej pryskać srodkami zalecanmi przez wdr bądz odbiorce tymianku (w moim przypadku to Lopiennik i pan Domański ;p) Jeszcze jedna ważna sprawa pendrak . Najlepiej pryskać na wiosne przed sianiem tak zeby wymieszać tą ziemie agregatem bo jednak potafi on zrobić szkody .
Kosić tymianek najlepiej jest w pażdzierniku po 2 połowie gdyż we wrzesniu on jest po prostu lekki (dla przykładu bigbak z wrzesnia 2011 ważył 250kg , bigbak z pażdziernika ważył 350kg a bigbak z początku listopada ważył prawie 400kg) Cena była ok 7zł za kg + vat + umowa kontraktacyjna .

Mam pytanie co do round*powania...czy jezeli zbieralem pszenice to powinienem po niej round*powac pole? Czy wystarczy zaoranie....bo tak wlasnie zrobilem....i afalon przedsiewnie.

#33 Share bbjjkjvvv

bbjjkjvvv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 luty 2014 - 20:50

uprawa tymianku hei

gdzie ten Domanski kupuje ten tyminek ?

#34 Share malmax

malmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 14:18

uprawa tymianku Witam a czy ktoś probował przed siwem Round*pem zajac sie chwastami?
Czyli 3-5 dni przed siewem Roundup Max2 albo trans energy( ważne aby o szybkim dzialaniu) następnie juz przed siewem agregat, badz brona wirnikowa z wałem dogniatającym i juz normalny siew?

Moze macie doswiadczenia z innymi ziołami wlasnie w taki sposob uprawianymi? Chetnie dowiadział bym sie praktycznych wad i zalet takiej uprawy;)

#35 Share Maruda87

Maruda87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 15:17

uprawa tymianku ja w tym roku mam zrobic w ten sposob.
1. wyrobic pole agregatem
2. poczekac minimum dwa tygodnie i potem opryskac rundapem energy
3. nastepnie znowu odczekac tydzien i siac tymianek
mozna tez bezposrednio przed siewem znowu agregatem pole przeleciec
4. tydzien po siewie afalon

#36 Share rafal12

rafal12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja ,Rolnictwo

Napisany 18 marzec 2014 - 21:05

uprawa tymianku kiedy siejecie tymianek ?

#37 Share Pawel89pl

Pawel89pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 08:23

uprawa tymianku Ja już posiałem A co do postu marudy87 to za długo to będzie trwać a tydzień po siewie afalon to chyba zły pomysł w zeszłym roku po 3 dniach już tymianek kiełkował a po tygodniu trafiały się pierwsze listki

#38 Share panol

panol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 29 wrzesień 2014 - 06:47

uprawa tymianku

Zbior nasion tymianku (oregano, majeranku, czabru etc.)

Wielu uczestnikow tego forum jest z regionow gdzie uprawia sie tradycyjnie tymianek Fajslawice, Krasnystaw - czy mozecie podpowiedziec w jaki sposob zbiera sie nasiona tymianku? Czy robi sie to kombajnem? Czy sa jakies specjalne maszyny do tego....Czy na pokos i dalej kombajnem? Jakim? I czy uwazacie ze to samo stosuje sie przy innych podobnych ziolkach? Ciekawi mnie bo mam dostep do taniej sily roboczej i jezeli jest to reczna praca to moze moglbym sie tym zajac. Dzieki, Leszek

#39 Share leszek75

leszek75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 18:06

uprawa tymianku

a jakie koszty suszenia i omłotu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama