Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa tymianku

331 odpowiedzi na ten temat

#321 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów

Napisany 26 wrzesień 2017 - 19:46

uprawa tymianku

Wujek próbował jakiś czas temu i twierdził że wiecej zostaje jak po rotacyjnej(coś w tym może być nie widziałem żeby ktoś dyskową kosił)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa tymianku Dzisiaj, 00:28
  •  

#322 Share grzesiek0317

grzesiek0317

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 październik 2017 - 16:02

uprawa tymianku

Witam, chciałbym opisać mój plan uprawy tymianku, na początek na 60 arach oraz poprosić o rady plantatorów.
Na początek przed zimą udam się do Krautexu aby zakontraktować tymianek, czy pojechać np do Polskich Ziół?
Z prac polowych to wyrandapować ściernie, czy potraktować pole środkiem KREB 50 WP?
W zimie planuję zrobić siewnik do ciągnika, nie wiem czy kupować siewniczki z allegro, bo podobno są słabej jakości,
ale nie wiem gdzie kupić lepsze więc tutaj też proszę o radę, jakieś sugestie.
Na wiosnę planuje uprawić agregatem a później wałem, opryskać od robaka i Afalonem przed sianiem,
później jak piszecie od jednoliściennych i dwu oraz od grzyba, chciałbym zapytać kiedy zaprzestać pryskania aby nic nie wyszło przy skupie?
do koszenia mam kosiarkę pokosową konną, przerobioną na wałek do ciągnika, więc myślę że uda się wykosić.
Jeśli chodzi o szuszenie mam suszarnie do tytoniu, planuje złączyć dwie ramy tytoniowe, stworzyć trzy poziomy z siatki
aby powstały kieszenie na trzech wysokościach. i kilka takich połączonych ram umieścić w suszarni.
Po wysuszeniu myślę o wymłuceniu tzw. śmieciarką, tylko coś takiego posiadam na obecną chwilę, chyba że da się jakoś kombajnem to robić,
też proszę o sugestie? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.

#323 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów

Napisany 08 październik 2017 - 16:45

uprawa tymianku Pierwsza sugestia to ze nie kontraktuj wogule czy krautex czy polskie ziola nie ma to sensu poprostu.
A druga ze czym mniej pryskasz tym lepiej bo jak zaczniesz cudowac to zeby ci pozniej badania przeszly.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share grzesiek0317

grzesiek0317

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 październik 2017 - 17:21

uprawa tymianku

hardkor113, dlaczego uważasz, że kontraktacja nie ma sensu? Obawiam się, że jeśli nie zakontraktuję, to mogę potem po prostu nie sprzedać, ale nie mam w tym temacie doświadczenia, także napisz prosze coś więcej.

Edytowany przez grzesiek0317, 08 październik 2017 - 17:22.

#325 Share Pawel89pl

Pawel89pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 08 październik 2017 - 17:23

uprawa tymianku

Na chwile obecną największy skup płaci 5zł za kilogram osobom które mają kontraktacje . Małe *jednokomorowe  punkty skupu płacą 6 plus vat bez żadnych kontraktów . Dziwne czasy nastały . 

#326 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów

Napisany 08 październik 2017 - 17:57

uprawa tymianku Wlasnie kolega wyzej ci wyjasnil dlaczego nie warto kontraktowac.
Na kontraktach zarabia najwiecej kupujacy a nie producent.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#327 Share grzesiek0317

grzesiek0317

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 październik 2017 - 18:48

uprawa tymianku

Rozumiem, a możecie jeszcze napisać coś odnośnie oprysków. Ponieważ przejeżdżając często w okolicach Fajsławic i Łopiennika na polach widziałem tymianek, zero chwastów i to przez cały okres wegetacji aż do jesieni a nigdy nie widziałem żeby ktoś dziabał, nie wiem może akurat tak trafiałem że było po dziabaniu, ale wyglądało mi to na solidnie pryskane, oraz jeśli są te małe skupy, to każdy z nich ma aparaturę i każdą przywiezioną ilość tam badają? 

Chciałbym jeszcze dopytać ze zbytem, ponieważ jak byłem w Krautexie na wiosnę tego roku powiedzieli mi że nie kontraktują już tymianku, ponieważ mają bardzo dużo zakontraktowane i nie wiadomo czy później kupią bez kontraktacji bo w zeszłym roku było tak że pierszeństwo mieli Ci co kontraktują, i że za zakontraktowany jest wyższa cena, tak mi powiedziała Pani w biurze. Chodzi mi o to, żebym po zasianiu później nie został z tymiankiem, bo nikt go nie zechce kupić.. 

#328 Share Pawel89pl

Pawel89pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 08 październik 2017 - 19:02

uprawa tymianku

Kolego skąd Ty jesteś ? 

#329 Share grzesiek0317

grzesiek0317

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 październik 2017 - 19:37

uprawa tymianku

Z okolic Szczebrzeszyna, a dlaczego pytasz Kolego? 

#330 Share Pawel89pl

Pawel89pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 08 październik 2017 - 19:38

uprawa tymianku

To tam raczej nie ma żadnego skupu . Tylko tutaj okolica Krasnegostawu Fajsławic czy Piask 

#331 Share grzesiek0317

grzesiek0317

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 październik 2017 - 21:24

uprawa tymianku

Ale ja nie mam problemu z dowiezieniem towaru na skup, tylko czy bez kontraktacji kupią mi tymianek właśnie w okolicach Fajsławic, jak pisałem wyżej przy dużej ilości zasianych pól tymiankiem, będzie go dużo do sprzedania, a bez kontraktacji czy nie będzie problemu ze sprzedażą? oraz jak jest z badaniami w tych małych skupach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#332 Share grzesiek0317

grzesiek0317

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 październik 2017 - 19:01

uprawa tymianku

Mam jeszcze pytanie do forumowiczów, czy ktoś się orientuję się co dzieje się z tymiankiem z krautexu, polskich ziół, czy tych małych skupów, kto to od nich kupuje później jakiś herbapol, czy sprzedają gdzieś indziej?