Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa tymianku

289 odpowiedzi na ten temat

#261 Share jogi7137

jogi7137

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 05 październik 2016 - 08:38

uprawa tymianku

Wszędzie Marcin Fornal, Domański

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa tymianku Dzisiaj, 04:56
  •  

#262 Share WiLLy06

WiLLy06

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 październik 2016 - 20:13

uprawa tymianku

Na kujawach 7,5zł/ kg tymianek

#263 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów

Napisany 05 październik 2016 - 20:18

uprawa tymianku No mi tez ta cena cos nie pasi zazywczaj tymianek jak taniej to trwa to dluzszy okres

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share jogi7137

jogi7137

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 05 październik 2016 - 20:33

uprawa tymianku

hardkor113 jak nie wierzysz to zadzwoń to się przekonasz.

WiLLy06 daj namiary na odbiorcę?

#265 Share WiLLy06

WiLLy06

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 październik 2016 - 22:15

uprawa tymianku

http://fzl.com.pl/

Lewandowski, Kruszyn

#266 Share jogi7137

jogi7137

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 06 październik 2016 - 07:31

uprawa tymianku

WiLLy06 dzięki wielkie.

#267 Share mateusz12145

mateusz12145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 październik 2016 - 12:41

uprawa tymianku Witam mam pytanie odnośnie siewnika do tymianku chciał bym zrobić siewnik z jednym zbiorniczkiem na nasiona i żeby rurkami leciały nasiona może ktoś mi powiedzieć gdzie kupić taki zbiornik lub zrobić? Bo nie moge nic znaleść

#268 Share Stud-Nick

Stud-Nick

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 16 październik 2016 - 19:10

uprawa tymianku Z jednym zbiornikiem na nasiona to będzie problem z czasem dotarcia nasion do redliczek, siewnik pojedzie ze dwa-trzy metry zanim nasiona dosypią się do ziemi. Zbiornik jeden musi być wysoko, przewody mogą być wodne, aby tylko się nie łamały, albo usztywnione listewkami, drutem.
Widziałem taki na olx, na podwórku u jednego był, zrobił i sprzedał, coś niepasowało, ale podać adres prywatnego człowieka to chyba tylko prywatnym e'majlesem.

Załączone miniaturki

• IMG_dawkowanie nasion a.jpg

Edytowany przez Stud-Nick, 16 październik 2016 - 22:40.

#269 Share mateusz12145

mateusz12145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 październik 2016 - 01:34

uprawa tymianku No ja tez widziałem chodzi mi głownie o to czy ten zbiorniczek można z czegoś dobrać czy trzeba go od podstaw robic

#270 Share Stud-Nick

Stud-Nick

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 17 październik 2016 - 19:31

uprawa tymianku Zbiorniczek raczej od podstaw, najprościej to boki z grubej sklejki albo deseczki (smarowanie osi kroplą oleju na godzinę). Reszta z blachy chociażby cynkowej. Kilka kółek ze szczoteczkami obok siebie, jedno na jeden rządek, do kupienia w skl. nasiennym, ogrodniczym, żelaznym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 17 październik 2016 - 19:57

uprawa tymianku

Zobacz sobie stare wąskie siewniki konne, te na dużych kołach i masz prawie gotowca. Zamiast drucików na belce wyrzucającej nasiona dajesz szczotki włosowe. 

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#272 Share mateusz12145

mateusz12145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 październik 2016 - 21:55

uprawa tymianku No kolego Edin bardzo dobry pomysł masz z tym siewnikiem konnym to by dobre było tylko jeśli wstawić szczoteczki zamiast kołek wysiewajacych bo dalej trzeba było by dać jakaś blaszkę z otworkiem by dana ilośc nasion leciała.ogolnie koledzy macie bardzo dobre myślenie może naprawde wyjsć z tego dobry siewnik

#273 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 17 październik 2016 - 22:34

uprawa tymianku

Kółka wysiewające zostają, muszą tam być dla równomiernego siewu, szczotki do środka zamiast pręcików które normalnie w siewniku rozgarniają materiał siewny. Jedna szczotka na jedną sekcję wysiewającą redlinę.

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#274 Share Stud-Nick

Stud-Nick

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 18 październik 2016 - 15:08

uprawa tymianku Pomysł z siewnikiem konnym ma sens, gotowy element, skrzynkę można zastosować i właśnie tą oś co miesza ziarno, ale reszta raczej zbędna, do drobnych nasionek.
Może dałoby się ustawić dawkowanie tak drobnych nasionek po zmniejszeniu obrotów.
Z boku skrzynki można zrobić otworki wylotowe dla nasion, najprościej wiertełko 1,0 mm, a jak mało to rozwiercać więkrzymi.

#275 Share mateusz12145

mateusz12145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 październik 2016 - 19:19

uprawa tymianku No otworki musza byc bo inaczej to duzo by siało No ja tez myśle ze zamiast osi tej co miesza ziarno zrobić szczoteczki a z tylu dać blaszkę z otworkiem żeby było cos takiego podobnego jak w tych siewniczkach ręcznych ze szczoteczka nagarnia na otworek i przewodem leciało by do redliczki
kolego Edin dlaczego kolka musza zostać dla równomiernego wysiewu ? kolka nie beda dawać za duzo nasion?

#276 Share mateusz12145

mateusz12145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 październik 2016 - 22:11

uprawa tymianku a jeśli bym wyspawal taka skrzyneczkę jak w siewniczku ręcznym tylko większa żebym w środku umieścił 6 szczoteczek i na zewnątrz otworki tylko jak zrobić napęd bo musiał bym dać łańcuch i aż do kolka tylko jak dobrać koło i zębatkę żeby dobre obroty były?

#277 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 22 październik 2016 - 08:33

uprawa tymianku

kolego Edin dlaczego kolka musza zostać dla równomiernego wysiewu ? kolka nie beda dawać za duzo nasion?

Jeśli zrobimy otwory w czy to w samej skrzyni, choć to wydaje się złym rozwiązaniem bo możemy w zasadzie zrobić tylko jeden i nie będziemy mieli żadnej regulacji, czy pójdziemy w stronę tarcz z otworami to niepotrzebne będą na kółka. Jeśli chcemy korzystać z systemu zapadek to kółka są potrzebne właśnie dla równomiernego wysiewu, bez nich ciężko wysiać określoną ilość a oto przecież nam chodzi. Szczotki wysypywały by nam za dużo nasiona ze względu na ułomnośc systemu zapadek czyli duży skok. Chyba że poprawiać skok zapadek wtedy mamy prostokątny otwór przez który moim zdaniem wysiewa się dokładniej niż przez okrągłe otwory. Kółka występują w kilu rodzajach. Jeśli miało by się dostęp do drukarki 3D to już by była bajka bo można by zrobić kółka pod każdy rodzaj nasion. 

a jeśli bym wyspawal taka skrzyneczkę jak w siewniczku ręcznym tylko większa żebym w środku umieścił 6 szczoteczek i na zewnątrz otworki tylko jak zrobić napęd bo musiał bym dać łańcuch i aż do kolka tylko jak dobrać koło i zębatkę żeby dobre obroty były?

Zobacz jak wyglądają siewniki precyzyjne taśmowe od weremczuka a szczególnie system przełożeń z koła  napędzającego do sekcji wysiewającej oparty na kilu złączonych zębatkach. Majstersztyk w swojej prostocie. 

#278 Share mateusz12145

mateusz12145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 październik 2016 - 10:10

uprawa tymianku ja to chyba nie wykonam takiej skrzynki trzeba znaleść kogoś co by to wykonał tylko gdzie takiego kogoś znaleść

#279 Share panol

panol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 08 listopad 2016 - 06:44

uprawa tymianku

Czy ktoś może mi podpowiedzieć co do koszenia tymianku w listopadzie. Mam male poletko testowe - 20 arow. Ladnie dosyc ten tymianek porosl, ale jesien okropelnie deszczowa i sie zastanawiam jak to czym to kosic. Jak kosiarką to będzie jednak sporo piachu i to mokrego w tym wszystkim. Moze kosą....jak byście robili. Pierwszy raz uprawiam. Mam suszarnię. 

A drugie pytanko, nie to że chcę zostać milionerem z moim tymiankiem, ale jak to teraz wygląda z cenami? 5,6,7, 7.50?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share rafal12

rafal12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja ,Rolnictwo

Napisany 08 listopad 2016 - 19:17

uprawa tymianku

Czy ktoś może mi podpowiedzieć co do koszenia tymianku w listopadzie. Mam male poletko testowe - 20 arow. Ladnie dosyc ten tymianek porosl, ale jesien okropelnie deszczowa i sie zastanawiam jak to czym to kosic. Jak kosiarką to będzie jednak sporo piachu i to mokrego w tym wszystkim. Moze kosą....jak byście robili. Pierwszy raz uprawiam. Mam suszarnię. 

A drugie pytanko, nie to że chcę zostać milionerem z moim tymiankiem, ale jak to teraz wygląda z cenami? 5,6,7, 7.50?

najszybciej i najprościej wykosić kosiarką rotacyjną ,ziemi i piach da się odczyścić , cena w lubelskim 5-6 zł