MarekSI

Agro-Masz [opinie]

Polecane posty

Ziel    115

Taka tam sytuacja z wczoraj. wracam sobie z pola, wszystko pięknie ładnie, aż tu wyłamał się bolec, blokujący pług podczas transportu.. Żeby tego było mało siłownik liniowania jest tylko z nazwy, bo przestał działać, a koło podporowe zerwało podkładki sprężyste i z każdym obrotem samo się dokręcało. Po bolcu została tylko sprężyna, kiedy ją wyjąłem okazało sie czemu cała blokada tak cięzko chodziła i sie blokowała. W środku było pełno pozostałych kulekj po śrutowaniu. Pług jest nowy, kupiony w sierpniu, za soba ma tylko ok 8ha przepracowanych.

Na  + to ze  pług 4 X 46 na kamieniach i redzine targa aż miło.

A nie jest tak że tego siłownika używałeś podczas orki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak siłownik jest uzywany podczas orki. Podnosisz pług, prostujesz, obracasz i znow silownik go " ściga ".

Przyjechał " serwis " wymienili mi cały siłownik + kostka pamieci, dostałem nowy bolec blokujący.... który znów pękł podczas jazdy. Dzwoniąc do firmy cały czas mnie zlewają ze się tym zajmą ... Zrobie to chyba po swojemu, czyli dotocze bolec z jakiej lepszej stali i może wytrzyma.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

jak na gwarancji masz prawo rzadac zwrotu kasy

miałem taką sytuacje albo zamiany maszyny gdyż jest wadliwa, sam nic nie wsadzaj, bo jak nastepnym razem coś sie stanie zobaczysz że gwarancji nikt Ci nie uzna


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

wiem jak dziala silownik liniowania chodzilo mi raczej o to czy nie uzywales go jak byl w ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

A po co siłownik liniowania w 4ce obrotowej? Mam 4kę i 5tkę obrotową i nawet w 5tce nie czepia koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CycGi    0

jak oceniacie 3 obrotowa ? mam zamiar kupić i chciał bym poznać opinię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie da sie jakoś przerobić w zwykłych pługach agro-masz  zagonowych tą zwykłą belkę na bęlkę transportową? Mam ciągle problem z tymi sworzniami bo ciągle się rwą..

 

z takiej : https://www.google.pl/search?q=p%C5%82ug+agro+masz&biw=1280&bih=887&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjzxfH8-dvMAhXJbZoKHZ-cBS8Q_AUIBigB#imgrc=gdKgrDKadPxmGM%3A

 

na taką: https://www.google.pl/search?q=p%C5%82ug+agro+masz&biw=1280&bih=887&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjzxfH8-dvMAhXJbZoKHZ-cBS8Q_AUIBigB#imgrc=FasOe1WwZSAqQM%3A

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

Witam koledzy szukam opini na temat plugow obrotowych agro masz w wersji lekkiej czyli pol . 

Zastanawiam sie czy 100km wystarczy do pracy z 4 skibowym plugiem ,ktorego producent okresla  jako plug lekki ?

Prosze o opinie posiadaczy tego modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

tak 100km ogarnie po rownym terenie i na lzejszych ziemiach niezakamienionych. Predkosc szalowa nie bedzie bo max 8km/h


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

chodzi mi bardziej o to czy ten plug w tej wersji wagowo i ogolnie rozmiarowo jest dosc lekki. ziemie mam dosc lekkie i jestem pewny ze traktorek pociagnie z reszta zawsze mozna doregulowac szerokosc orki tylko bardziej sie zastanawiam czy nie bedzie mocno bujac. 

SASIAD zetorkiem 7340 ok 80 km ciaga lemkena opal 90 3+1  i az milo popatrzec . Z tąd moje pytanie odnosnie agromaszu w wersji pol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Kolega mf 105km ciąga takie agromaszu nic się tam nie dzieje. Ten pług jest lekki i krótki w porównaniu np. z vogel nootem który waży tone a ciągałem go landinim 70km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    368

Witam, nie znalazłem odpowiedniejszego tematu, więc napiszę tutaj. 

 

Orientuje się ktoś, w jaki sposób lub u kogo w województwie podlaskim można dostać, wynająć za opłata sprzęt firmy agro-masz? Już jedną maszynę uprawową zakupiliśmy opierając się o opinię innych osób, więc teraz chcielibyśmy uniknąć i przetestować najpierw sprzęt u siebie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0

Koledzy mam pytanie który agregat talerzowy polecicie AT3m czy unia Ares l 3m. Waham sie który kupić. 2 pytanie jest o siewnik talerzowy poznaniak 420D czy siewnik talerzowy agro maszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Jakieś opinie na temat zestawu siewnego SN 300? Jak z jakością materiałów, wytrzymałością, dokładnością wysiewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Panowie macie zestawy sn300? Jak ustawianie znacznik? Znaczy ile cm żeby był na środku ciągnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj