MarekSI

Agro-Masz [opinie]

Polecane posty

Ziel    115

posiadam agregat agro maszu 4.2 i od nowosci mam z nim problem poniewaz po uprawionej glebie widac takie jakby kreski na polu walki ktore sa z tylu nie równaja tak pola jak powiny poniewaz zostaja slady po lapach, co moze byc przyczyna tego agregatu, co w nim zmienic zeby było dobrze?

Z jaką prędkością pracujesz?

Wał strunowy aby równać potrzebuje minimum 10km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jakie opinie macie o tej firmie ? przymierzam się do zakupu z tej firmy:

- agregat talerzowy 3 bądź 4 m.

- pług obracalny 4 bądź 5 skib.

-siewnik 3 bądź 4 m. 

no właśnie nie wiem czy brać nadbudowany czy oddzielny. 

 

miałem wszystko zakupić z UNI Grudziądz, lecz po głębszym namyślę mam wątpliwości, ponieważ cena Uni a Agro maszu różni się znacznie. 

 

Co do tej firmy Agro masz to proszę o jakieś konkretne porady i opinie. Co sądzicie o maszynach i trwałości ? 

 

I waszym zdaniem to brać Unie czy Agro masz ? 

 

Wiadomo że każdy będzie za Unią, ale czy tak naprawdę warto przepąłcać aż tyle ? różnica między pługiem Uni a Agro maszu wynosi 20 tyś zł, więc nie wiem czy tak warto przepłacać ? 

 

pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

roznica w cenie nie bierze sie z sufitu, wszystko zalezy od tego ile ha masz do obrobienie i jaka to ziemia, na czarnoziemy VI klasy  B)  to nie ma co szalec z solidnoscia, a jak bys mial ciezka glebe to warto placic za jakosc, ja mam plug z agro-maszu pare lat i widze ze cud techniki to nie jest-kiepskiej jakosci stal to jego najwazniejsza wada, ale na moje pola wystarczy jeszcze na dlugo.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

najlepsze jest to że do Agro maszu i Staltechu mam 3 KM ;) więc wiem jak to wszystko wygląda od kuchni i właśnie pytam jak to się sprawuje w polu.(opinie neutralne)  miałem zakupić wszystko z knowland ale ceny są jednak kosmiczne, pozostałem przy Uni, a teraz są poważne rozważania nad Agro maszem. Byłem wczoraj na targach w Kielcach i tam takich rzeczy mi nakładli do głowy że masakra i teraz mam takie wątpliwości co do tego wszystkiego że już nie wiem co by było odpowiednim wyborem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Miesiąc temu kupiłem agregat upr siewny talerzowy 3m, sienwik nadbudowany, zasiałem nim 10 ha i czekam na wschody, plusem tego jest bliskość siewnika i nie gibie tak jak na hydropacku

kupiłem jeszcze pług PO5 odbracany na zabezpieczoniu kołkowym ale jeszcze nie orałem nim więc nie wiem

 

4m to doradzałbym tylko nadbudowany bo u mnie na wsi ma na hydropacku 4m i deutz 190 KM i raz mu wyrwało całą pochwę od górnego łącznika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hunter871    1

Z jaką prędkością pracujesz?

Wał strunowy aby równać potrzebuje minimum 10km/h  

pracuje włąsnie z prędkościa 10km i nie wiem o co chodzi próbowalem juz na rożne sposoby ustawiac ten agregat i bez poprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Wał strunowy, rurowy, agregat podorywkowy, uprawowy? Szczegóły kolego, szczegóły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jeśli mój "no name" z pojedynczym wałem z tyłu i bez przedniego nie zostawia widocznych bruzd przy 7-8 km/h to i twój nie powinien. Wał strunowy ząbkowany pracuje na tyle 'agresywnie', że nie powinien mieć problemów z równaniem przy dobrym ustawieniu. Te bruzdy są 'odczuwalne' przy przejazdach, że tak przeszkadzają? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Rozumiem, że to ten egzemplarz: http://www.agro-masz.eu/oferta/agregat-uprawowy/3.6m-i-4.2m
Tu nie ma wielkiej filozofii, a ciężko coś doradzić nie widząc pracy maszyny i jej efektów. Dla mnie kryterium "na oko" dobrej pracy i zagłębienia wału strunowego, to przesypywanie się przez niego ziemi. I wtedy nie ma siły, żeby nie wyrównał, bo pracuje w glebie, a nie po powierzchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1001    5

Witam mam agregat podorywkowy 2.7m 6 łapowy na tej sprezystej łapie mam go juz 4 lata i po pierwszym sezonie zamowiłem całe stopy firmy MANDAM a te agro-masza leza w garazu bo nic nie dało sie na nich robic przynajmniej na moich glebach ciezkich w ogole sie nie chciał wbijac w ziemie a jak juz sie wbił to zaraz ktoras łapa wyskakiwała i zaczynała ciagnac słome ale jakos sezon sie przemeczyłem stopy z mandama pasowały nic nie musiałem przerabiac

kolega ma taki agregat 6 łapowy na kołku MANDAMA efekt na polu jest taki sam nie ma roznicy. Zaobserwawalismy ze ten moj na lapie sprezystej potrzebuje mniej mocy bo on ciaga swojego zetorem 12245 a ja swoj forterra 10641z kwadratowa maska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacki31    5

A czym sie różnią łapy Mandama od Agromaszu bo wizualnie wyglądają tak samo. W Agromaszu są MADE IN ITALY. Jakiej prodykcji są w Mandamie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Posiadam agregat uprawowy agromasz 2.5m. Z przodu wałki strunowe trzy rzędy zębów i wał packera. `Agregat jest z hydropakiem,mam dwa pytania co do niego.

Czy można go odczepiać z siewnikiem podniesiony nad agregat? Posiada takie stopki że koła siewnika można na nich postawić.

Drugie to czy u was też nie można podnieść wysoko bo wał zapiera za koła ciągnika.

to jest taki agregat https://www.google.pl/search?q=agregat+agromasz&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMI6fTrg9DCxwIVhEAaCh0L7glG#imgrc=ijpQuqVZbFoSgM%3A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Jakiej kategorii masz tuz w ciągniku? Może masz za krótkie cięgła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Nie wiem jakiej. Do talerzówki 3m jest ok tylko musiałem wymienić  kulki o większej średnicy bo bolec nie pasował.Ciągnik to nh td5050 co można z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primorac    37

Panowie co powiecie o agregacie talerzowy Agro-Masz AT30? Zastanawiamy się nad trzema agregatami Grano System, Tolmet i właśnie ten Agro-Masz, nie brałbym go pod uwagę gdyby nie to, że do zestawu ma być siewnik Agro-Masz'u i tak myślę jakby był on w miarę niezły to czemu by nie wziąć zestawu od jednego producenta.

Mam też drugie pytanie, czy orientuje się ktoś jakiej wysokości jest dopłata za redlice talerzowe w siewniku Agro-Masz SR-300 ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Polecam ci ten agregat bo robote robi niezłą w ściernisku i w siewie bezpośrednio w orke, zaletą w śrcierniska jest największy kąt talerzy z oferowanych na rynku no i polecam brać je największe. Sam posiadam taki agregat i sprzęgam go z ich siewnikiem talerzowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka tam sytuacja z wczoraj. wracam sobie z pola, wszystko pięknie ładnie, aż tu wyłamał się bolec, blokujący pług podczas transportu.. Żeby tego było mało siłownik liniowania jest tylko z nazwy, bo przestał działać, a koło podporowe zerwało podkładki sprężyste i z każdym obrotem samo się dokręcało. Po bolcu została tylko sprężyna, kiedy ją wyjąłem okazało sie czemu cała blokada tak cięzko chodziła i sie blokowała. W środku było pełno pozostałych kulekj po śrutowaniu. Pług jest nowy, kupiony w sierpniu, za soba ma tylko ok 8ha przepracowanych.

Na  + to ze  pług 4 X 46 na kamieniach i redzine targa aż miło.

post-148692-0-38454200-1444127002_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal984    611

Posiadam agregat uprawowy 4,2m Agromasz. Jak na razie po uprawie 2x35ha jestem z niego bardzo zadowolony :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian8070    1

posiadam zestaw AT 30 i siewnik talerzowy 3 metrowy od roku. jestem zadowolony, nie zauważyłem większych czy istotnych uchybień, oprócz serwisu który działa tragicznie.  siewnik zasiał narazie 32 hektary , a agregat zrobił 60 ( to samo co siewnik plus ściernisko ) . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj