Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agro-Masz [opinie]

87 odpowiedzi na ten temat

#21 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 07:06

Agro-Masz [opinie] ja mam taki problem ze nie jest zbyt rowno po tym agregacie posiadam bierny uprawowo-siewny 3 metry pracuje z renowka 110.54 szerokosc opon 460 cm jak opouszcze drapki na maxa to sie tyle ziemi granie ze zapycha jak podniose to znowu pozniej zostaja slady i zboze nierowno wschodzi moze ktos doradzi cos?

trzeba moze te lapi jakos poustawiać ? mam 3 rzedy lapek ale moze jest ich za malo? Myslalem zeby dokupic jeszcze z 8 sztuk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agro-Masz [opinie] Dzisiaj, 09:33
  •  

#22 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 18:18

Agro-Masz [opinie] zapomnialem dodac ze mam 20 sztuk w 3 rzedach na 3 metrowym agregacie

#23 Share Rafal150

Rafal150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 19:16

Agro-Masz [opinie] Miałem kilka lat temu pług z tej firmy 5x40 zagonowy to jeżeli chodzi o prace to ładnie wyglądało pole zaorane tym pługiem tylko wytrzymałóść była średnia ''uszy'' do zaczepiania obłamały sie i innym razem stojak przy łączniku górnym równierz obłamał sie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Matthew152

Matthew152

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 17:09

Agro-Masz [opinie]

bo to jest chyba tak, że Staltecha produkuje jeden brat, a Agro-Masz'a drugi brat...

Blisko jestes ale prawda jest taka ze wlasciciel Stal techu to teść wlasciciela Agromaszu, a Wlasciciel Grano-system to szwagier właściciela Agromaszu. Grano system i Agromasz to blizniacze firmy i podobno wspolpracoja ze sobą. Ale poki co najwiekszy asortyment ma Agromasz i ciagle jest poszerzane o nowe siewniki, i agregaty

#25 Share Assasin

Assasin

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 166 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 07:44

Agro-Masz [opinie] To już wiem jakiej firmy agregat kupic ;d

#26 Share kabaczek89

kabaczek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 16:20

Agro-Masz [opinie]

To już wiem jakiej firmy agregat kupic ;d

I jakiej kupiles i jak sie sprawuje?

#27 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 14:27

Agro-Masz [opinie] Co myślicie o siewniku agromaszu 3m na redlicach talerzowych? Mam zamiar taki włąsnie kupić, wie ktoś jaka skrzynia tam siedzi?

#28 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 20:53

Agro-Masz [opinie]

spaw nie poscil tylko material za cienki oszczednosci nie ida w jakosc pozd

#29 Share secondhand123

secondhand123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 12:27

Agro-Masz [opinie]

Mam małe pytanko;)  Zastanawiam się nad kupnem pługa 4 obracanego , mam na oku agromasza Po4 .Jestem praktycznie zdecydowany gdyż na mały areał nie potrzebuje lepszego. Od razu mówię że nie wchodzi w grę pług używany gdyż jeżeli mam płacić za pług  ok 25 tyś(Kverneland) , bez gwarancji że po 2 godzinach coś mi się nie urwie to wole kupić niższej klasy nowy pług. Czy mój Zetor Forterra 110 hsx ( ok 107 km) da sobie radę na ziemiach 4,5,6 klasa?    

#30 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 13:11

Agro-Masz [opinie]

Ciągnąc pewnie da radę. Tym bardziej, że szerokość orki jest regulowana. Pytanie czy masz jakieś obciążniki z przodu aby z podnoszeniem nie było problemu. Ale myślę, że powinien sobie poradzić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 21:56

Agro-Masz [opinie]

Mam małe pytanko;)  Zastanawiam się nad kupnem pługa 4 obracanego , mam na oku agromasza Po4 .Jestem praktycznie zdecydowany gdyż na mały areał nie potrzebuje lepszego. Od razu mówię że nie wchodzi w grę pług używany gdyż jeżeli mam płacić za pług  ok 25 tyś(Kverneland) , bez gwarancji że po 2 godzinach coś mi się nie urwie to wole kupić niższej klasy nowy pług. Czy mój Zetor Forterra 110 hsx ( ok 107 km) da sobie radę na ziemiach 4,5,6 klasa?    

Zrobiłem dokładnie tak jak ty masz w planie, też szukałem pługa i jak miałem dać ponad 20k za kv  to kupiłem Agro-masza (mam w galerii) i jestem mega zadowolony, pług jest zerżnięty z kv (dłuta i lemiesze i podobno odkładnice pasują idealnie od kv)ma duże odkładnice i lekko orze, mam ustawienie fabryczne na 46 cm (184 szer rob.) i mój Ares 102 km daje radę tak samo jak z dawną Unią Ibis 4x 36 (144 cm szer. rob.). Zabezpieczenia (resory) działają idealnie, pług pięknie kryje, polecam go na prawdę, jedyny "minus" to jego waga (1350kg a nie jak podają broszury 1500 kg) i długość przez co Ares musiał dostać dodatkowe obciążniki na przód bo go podrywało.

#32 Share secondhand123

secondhand123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 14:03

Agro-Masz [opinie]

Mam przy nim tura (też  w galerii) ;) W tym roku pracował z Unią Tur 5 x 35cm (chyba tyle jest )  , jest to pług bardzo długi a mimo to podnosił go bez problemu. Oczywiście 4 będzie krótsza ale dochodzą jeszcze 3 korpusy u góry. Też sądzę że uciągnąć da radę ale włś żeby nie było problemu z obracaniem . Interesowaliśmy się też akpilem 4 km 80 na resorze ale nie ma on siłownika liniowania i mimo że ma delikatniejszą ramę mogłoby go "miotać". DZIĘKI za pomoc :D 

#33 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 18:36

Agro-Masz [opinie]

Mam pytanie co sądzicie o nowym Rozsiewaczu REWO 8200 z Agromaszu? Tak na fotkach to ciekawie wygląda tylko zastanawiam się jak wykonany jest system wysiewający...... Ale za 65tys. brutto w pełnej opcji to myśle że ciekawy rozsiewacz. Jak mam za Amazone 8200 zapłacić w podstawowej wersji ze 150tys. to wole co 5lat kupić nowy REWO..... a co wy myślicie? Mam obecnie RCW 5500 to porażka i do dzisiaj tak samo klepią bez żadnych zmian.....

#34 Share damianoooo

damianoooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 20:33

Agro-Masz [opinie]

Panowie odświeżam temat. Co myślicie o nowych agregatach 3.6 z agromaszu te najnowsze wersje z jaskółką czy są lepsze od tych starszych ? Jakie firmy możiecie mi jeszcze polecić agregat pracował będzie z ciągnikiem renault 75km o wadze 3800kg myślałem nad używaną unią kombi 3.7 ale nowe to jest zawsze nowe :)

#35 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 17:59

Agro-Masz [opinie]

Jeśli waży 3800 to 75KM zdecydowanie za mało.....

#36 Share damianoooo

damianoooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 09:34

Agro-Masz [opinie]

Przeważy go ? niemożliwe gdyż przyczepiałem już kiedyś taki agregat chyba skotarka o wadze 1200kg a ten agromasz waży chyba 1150kg :)

#37 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 26 styczeń 2015 - 10:23

Agro-Masz [opinie]

3800 to przecież waga ciągnika :D Nic nie powinno przeważyć o ile nie masz pochyłości czy nadmiaru wzniesień, dołków. Tylko ja bym się czym innym martwił. Te 3,6 m to moim zdaniem do odpowiedniej uprawy będzie za dużo dla Twojego ciągnika. Taki agregat to 3,2 m. Więcej nie ma co kupować tylko, że w ofercie Agro-maszu nie widzę takich. Jak znajdziesz w dobrym stanie Unię czy jakąś zachodnią używkę to powinien wytrzymać nie mniej jak te nowe mniej renomowanych firm. Jedynie wizualnie w gorszym stanie będzie.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#38 Share damianoooo

damianoooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 10:27

Agro-Masz [opinie]

Wiem że 3.6 to za dużo, ale na następną wiosnę będzie drugi ciągnik ponad 100km :) więc nie chce znowu wymieniać agregatu :)

#39 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 19:31

Agro-Masz [opinie]

Kolega romek poprawił moją odpowiedź. Myślełem że to waga agregatu...... sam się zdziwiłem. Ale i tak 3.6 ma zalecaną moc do 95KM to będzie twój ciągnik się męczył. Jak znam życie potrzeba ponad 100żeby szybko śmigać. Sam mam agregat uprawowy którego zapotrzebowanie to od 155 do 185, a ciągam Johnem 205KM i ma co robić. Ja mam Stroma a może też byś się zastanowił nad tą firmą. Mocne maszyny robią. Są sekcje do uprawy lżejsze wiosenne i cięższe na jesień.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share damianoooo

damianoooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 19:33