Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja siana i sianokiszonki na sprzedaż

75 odpowiedzi na ten temat

#21 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 19:14

Produkcja siana i sianokiszonki na sprzedaż Niekoniecznie, można zajmować się tylko produkcją materiału paszowego, a zbiór w zakresie zainteresowanego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja siana i sianokiszonki na sprzedaż Dzisiaj, 02:31
  •  

#22 Share mazowszak

mazowszak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 19:19

Produkcja siana i sianokiszonki na sprzedaż Mi nadarzyła się okazja kupić siano kiszonkię więc kupiłem po 40 zł. Bardzo porządna pasza zebrana z 2 pokosu z ziemi klasy 3.

#23 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 19:20

Produkcja siana i sianokiszonki na sprzedaż Klasa ziemi to już odległy atut. Ważne żeby ktoś końskiego szczawiu nie naprasował :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Denison

Denison

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roslinna , mechanizacja rolnictwa maszyny i urządzenia do produkcji roślinnej , hodowla koni.

Napisany 25 styczeń 2011 - 19:21

Produkcja siana i sianokiszonki na sprzedaż O to wlasnie by chodzilo aby miec pewny rynek zbytu ,klijenta z zamówieniem na tyle i tyle zeby nie zostac z pasza na lodzie i nie poniesc straty przez nadwyżkę.
" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "

Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

#25 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 19:27

Produkcja siana i sianokiszonki na sprzedaż Musisz popytać w okolicy kto by był chętny a jak zrobisz to dasz ogłoszenie ma cały kraj

#26 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 20:53

Produkcja siana i sianokiszonki na sprzedaż Ostatnio czytałem artykuł, że w USA niektóre farmy zajmują się produkcją mleka i nie mają nawet ha ziemi. Pasze objętościowe pozyskują od farmerów z którymi są związani umowami długoterminowymi. Co najważniejsze opłaca się to im, a w USA nie mają dopłat tak jak w UE. A więc policz koszty produkcji, określ oczekiwany zysk i zaproponuj większym gospodarzom taki układ. Ty obrabiasz pole/łąkę a on zbiera. I na przykład rozliczacie się od tony.

#27 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 26 styczeń 2011 - 09:53

8ha to musisz mieć kasę na nawóz chyba że samo rośnie. Chcesz zrobić kasę??? To obsiej te 8 ha koniczyną i masz plon 4x do roku bo z trawy to marny interes. Jeśli będziesz najmoał prase i owijarkę to szkoda twojej pracy

Nie wiem jak u ciebie ale ja kończynę zbieram 2 razy w roku,lucernie tak można 4 razy bo lucernie też trochę posiadam.No chyba że w twoim regionie zbierają 4 razy kończone.

#28 Share Denison

Denison

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roslinna , mechanizacja rolnictwa maszyny i urządzenia do produkcji roślinnej , hodowla koni.

Napisany 26 styczeń 2011 - 10:00

Produkcja siana i sianokiszonki na sprzedaż Własnie ciekawe czy ktos by chcial pujsc na taki uklad jak w stanach? Juz dawno slyszalem ze sa tam takie farmy zajmujace sie wlasnie produkcja pasz objetosciowych.
" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "

Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

#29 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 11:01

Nie wiem jak u ciebie ale ja kończynę zbieram 2 razy w roku,lucernie tak można 4 razy bo lucernie też trochę posiadam.No chyba że w twoim regionie zbierają 4 razy kończone.

4x koniczyne tamtego roku kosiliśmy a trzeba było wcześnie zacząć bo już się kładła a kwiaty się obsypywały - to trochę późno bo kwiat powinien być dopiero zawiązany żeby kosić. Z czasem będzie się wolniej rozwijac ale uważam że 3x to na bank da się kosić

#30 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 13:17

Produkcja siana i sianokiszonki na sprzedaż Ja 2x kosze a trzecią już krowy wcinają bo 3 to już wolno rośnie i do września jej ni rozkosze ale krowy ją zjedzą,a ty siejesz białą czy czerwoną kończynę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 14:52

Produkcja siana i sianokiszonki na sprzedaż Koniczyna czerwona(łąkowa) daje od 3-4 pokosów, biała nie wiem ile

#32 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:01

Produkcja siana i sianokiszonki na sprzedaż Czerwoną mam i moze dlatego ;) u mnie ost porost konie jedzą bo byłoby za dużo sianokiszonki. A tego roku wiele się zniszczyło bo dzika zwierzyna i źrebaki folie podziurawili

#33 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:02

Produkcja siana i sianokiszonki na sprzedaż To macie za***isty klima że u was rośnie 3-4 razy a u mnie 2 razy kosze ale ma z ~40 cm wysokości.

#34 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:12

Produkcja siana i sianokiszonki na sprzedaż Być może u mnie tak jest bo dopiero drugi rok jak posiana z czasem będzie gorzej rosło i będzie rzadsza.

#35 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:16

Produkcja siana i sianokiszonki na sprzedaż Kończynę czerwoną sieje się co roku bo jest słaba i nigdy 2 lutnia mi nie wytrzymała w takim razie musicie siać białą bo wytrzymuje około 10 lat bez przesiewania.

#36 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:20

Produkcja siana i sianokiszonki na sprzedaż U wujka po czterech latach już się łąka zrobiła. Nie przesiewaliśmy. @Piotruniu jest tak jak mówisz

#37 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:27

Produkcja siana i sianokiszonki na sprzedaż Od kąt pamiętam to co roku siejemy kończynę czerwoną co roku teraz to zmieniamy i sieję w tym roku trawę i dodatkiem lucerni,mam już 1 kawałek i jest super w tym roku zrobię z niej siano kiszonkę.

A robił ktoś sianokiszonkę z trawy tzw końskiej lub dzikiej jak tak to czy krowy yo chcą jeść bo mam zamiar takową sprasować.

#38 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:31

Produkcja siana i sianokiszonki na sprzedaż Robiliśmy sianokiszonke na łące i ta trawa to już za niemca była i krowy jadły. Tyle że u mnie krowy nie są wybredne

#39 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:43

Produkcja siana i sianokiszonki na sprzedaż Moje też nie są wybredne w zeszłym sezonie zrobiłem sianokiszonkę z kończy i krowy jadły ja szalone na razie nie jedzą sianokiszonki bo mróz jest a nie mam gdzie ich wstawić to z dworu biorę i jest za bardzo zmarznięta i czekam na ocielenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:55

Produkcja siana i sianokiszonki na sprzedaż To ja wam powiem ze u siebie lucerne kosze 5 razy w roku.Tylko ze ostatnie dwa pokosy sa o wiele lichsze od pierwszych 3 no i wolniej rosna. :unsure:
@Piotruniu25 mozesz bez problemu robic sianokiszonke z takich traw.Krowy napewno ja chetnie zjedza ;)