Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case MX 170 i CVX 175

68 odpowiedzi na ten temat

#41 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 21:29

Case MX 170 i CVX 175 Ja mam MX 150 to Polskie 1634 nawet dymku nie powąchają, I pali z 20% mniej w niż 16.
Teściu tak się śmiał że tylko Polskie,a jak przepielismy na polu agregat kompaktora z jego 1634 idealnej, do mojego Case to tylko głowę spuścił i powiedział że do mojego MX to 6 metrów kompaktor, bo z 4 to nie ma co robić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case MX 170 i CVX 175 Dzisiaj, 21:37
  •  

#42 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 19:44

Case MX 170 i CVX 175

Z alternatora

W dwóch ciągnikach, które mają 13800 i 14200 mth wymieniałem w sumie dwie cewki. Maszyny posiadam od nowości.

Poważnie?
Mam zamiar właśnie kupic sobie MX ale troszke mniejszego i mam pare pytań do ciebie.
Bardzo długo masz te ciągniki wnioskując po tym co napisałes. Czy oprócz wymiany tych cewek nie miałes awarii nawet tych drobnych? Co jest słabą stroną tych ciągników a co mocną? Kupuje używany więc na co według ciebie mam zwrócić szczególną uwage przy oglądaniu.
Z góry dzięki.

#43 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 00:08

Case MX 170 i CVX 175

Mam 50ha pola i chciałbym kupić jakiś inny używany ciągnik marki case.Dokładnie interesuje mnie case cvx 170.

Na tyle ha to ja bym celował raczej w 140-150 KM. Posiadam CVX175 i na moje, to zbyt paliwożerny będzie na przeliczeniu L/ha. Mam drugie tyle hektarów i spokojnie sobie radzi ten traktorek jako Ciągnik główny. Mniejszy zdecydowanie będzie lepszym zakupem. Raz, że nie wydasz tyle kasy (a jak wydasz to mniejszy będzie nowszy z mniejszą ilością mth) dwa że będzie oszczędniejszy. Co do awarii, to może nie jestem jeszcze autorytetem, bo dopiero 1600 czy 1700 mth ale ....miałem lekki zgrzyt w mechanizmie różnicowym tylnego mostu ewidentnie ze swojej winy a nie ciągnika (pierwsze koty za płoty, przeszło jeszcze na gwarancji). Poza tym wszystko gra. No jeszcze muszę się za klimę zabrać bo mi lekko kapie w kabinie jak jest bardzo ciepło i wilgotno.

U mnie we wsi właściciel sklepu spożywczego ma ten ciagnik to jak widzę jak ten ciagnik się morduje w polu to za darmo bym tego Case nie chciał.

To chyba ten człowiek nie ma pojęcia o pracy. Porównuje swojego do innych marek w okolicy i uważam, że Case, to jeden z silniejszych maszyn. Polecam też na youtube filmiki z przeciąganiem liny maszyn różnych marek. Można do ciekawych wniosków dojść (np. w kwestii tak cenionego Fendta )

ciągnik pali mało mniej od zetora 16145 w przeliczeniu na ha wykonanej pracy w trybie automatycznym bo na ręcznym sterowaniu to i siły ma mało i pali jak głupi ( pojęcia nie mam od czego to zależy wszystko powinno być tak samo a jednak jak się przeżuci na utomat to z 1/4 mniej pali i mocy to normalnie jakby mu się jakieś 2 turbo załączyło

No dziwna to sprawa. U mnie nie ma różnicy w jakim trybie jeżdżę. Kopyto i spalanie ma takie samo. Jako laik celowałbym w jakiś błąd sterowania dawką paliwa przy ręcznej jeździe.

Ja mam MX 150 to Polskie 1634

No też porównałeś :) Może MX 120 by wypadał podobnie. Kolega ma MX 135, to Ursusa Twojego teścia też by raczej obskoczył jak chciał :D

Edytowany przez darolee, 24 styczeń 2013 - 00:10.

#44 Share djakdeere

djakdeere

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 03 luty 2013 - 13:24

Case MX 170 i CVX 175

Ja mam dwie sztuki MX170 jeden 2001 drugi 2002. PIerwszy ponad 9000h drugi 8000. Powiem tak w tych ciągnikach bardzo często siadają cewki elektromagnetyczne od rewersu, od blokady i od napędu na przód. Wymieniłem je już z co najmniej 5 razy w jednej i drugiej maszynie. Z cewką od napędu na przód to trzeba uważać bo jeśli przestanie działać to będziemy mieli cały czas napęd włączony, który można łatwo uszkodzić na asfalcie. Cewke od podnośnika wymieniałem tylko raz w jednym z modeli. Jak miały po ok 6500 h to wymieniałem tarcze na koszu od 3 ćwiartki - niestety ale kosze (poza koszem od 2 ćwiartki) są bardzo słabe jak do tej mocy i nie wytrzymują zbyt długo w pługu. Na szczęście w tych ciągnikach bardzo łatwo jest ustalić usterki bez srwisu, który nie raz rząda więcej za przyjazd niż cena części, tak więc sam naprawiam te maszyny. Jakby ktoś chciał dorady to służę pomocą. Tak poza tym to wszystko działa bez większych problemów, a silnik to perełka, nie bierze oleju i pali wszystko bez kaszlnięcia i puszczania dymu. Mam jeszcze Magnuma 270 i to jest dopiero padaka, bez srwisu nie podchodź i notorycznie się coś rozpier... mam go dość, ale o tym w innym dziale Dodany obrazek

tomek73 nie wiem jaki Ty masz typ mostu, ale w moich są mosty z LSD (z tarczami o ograniczonym poślizgu) i dbaj o wymianę oleju w skrzyni w odpowiednim czasie a kontrolka od skrzyni nie będzie się zapalać oraz pamietaj o wyczyszczeniu filtra metalowego w skrzyni przy wymianach. Acha czasem w mokrych warunkach zdarza się że zapala się ta kontrolka od ciśnienia w skrzyni, wtedy należy sprawdzić czy czujnik, a konkretnie kable z niego wychodzące nie są mokre i robią zwarczie przez co zapala się kontrolka.

kupiłem MX170 z 2000roku polasingowy, po jakichs 300mth zaczął się problem z rewersem, raz dziala a 5 nie chce, do przodu dziala, do tyłu raz na 10 działa, cpo to może być?, cewki elektrozaworów ok sprawdzalem jak wezmę na krótko to działa gdzie można części do nich kupic poza serwisem?
pozdrawiam

#45 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 04 luty 2013 - 08:42

Case MX 170 i CVX 175 Przydało by się sprawdzić czy komputer wyłapał jakieś błędy może to nakieruje z czym jest problem, ale jak na krótko działa to może być coś z przełącznikiem, albo przekaźnikiem.

#46 Share Adi21

Adi21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 04 luty 2013 - 09:30

Case MX 170 i CVX 175

kupiłem MX170 z 2000roku polasingowy, po jakichs 300mth zaczął się problem z rewersem, raz dziala a 5 nie chce, do przodu dziala, do tyłu raz na 10 działa, cpo to może być?, cewki elektrozaworów ok sprawdzalem jak wezmę na krótko to działa gdzie można części do nich kupic poza serwisem?
pozdrawiam

Elektromagnes może działa, ale zaworek może szwankować i się zacinać. Zamień zaworek to zobaczysz czy w tym tkwi problem.

#47 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 21:19

Case MX 170 i CVX 175 Mam taki dziwny problem. Silnik mi się grzeje. Na początku wymyłem porządnie chłodnicę i zmieniłem Visko na nowe, i nie pomogło, Dostałem nowe na gwarancji to samo, wiec to stare przewierciłem, zablokowałem i też grzeje się.
Pompa wody, pasek i napinacz nowy.
Zmieniłem termostat na nowy, jeszcze gorzej, nie mogłem jechać z ładunkiem 24 tony w zimie bo zaczął się przegrzewać.
termostat teraz całkiem wyrzuciłem i jeżdżę bez niego.
Teraz uprawiałem pod buraki , bez termostatu i znów to samo, normalnie zaczyna się grzać, jak było z termostatem, tak teraz bez niego jest tak samo. Żadnej różnicy nie ma.

Wskazówka zegara normalnie jest na połowie, a jak się zaczyna grzać to wychodzi na 3/4 pola zielonego. Czyli zostaje 1/4 do czerwonego.
Niekiedy staje i czekam to schodzi do połowy zielonego i tak się utrzymuję.
Nie wiem już czy grzeje się czy tak ma być.

#48 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 22:46

Case MX 170 i CVX 175 Tak ma być. Płyn chłodzący optymalnie musi mieć 85-95 stopni. A jak wychodzi na czerwone to sprawdź czy płyn parzy może po prostu czujnik do wymiany.

#49 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 07:18

Case MX 170 i CVX 175 Na czerwone nigdy nie wyszło, zawsze staje z 1/4 przed czerwonym.

#50 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 08:04

Case MX 170 i CVX 175 No to masz odpowiednią temperaturę. O ile się nie mylę to termostat w case mx puszcza przy 88 stopniach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 21:00

Case MX 170 i CVX 175 Przy najmnie się uspokoiłe że coś mam nie tak, Ale teraz jest bez termostatu i różnicy nie widzę.

#52 Share radix8

radix8

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 22:02

Case MX 170 i CVX 175 To znaczy, że termostat był dobry ;). U mnie temp. nie wzrasta czy to przy oprysku czy z siewnikiem 6m. Dopiero przy horshu Terrano FG 7,5 m, ale to tylko dla próby

#53 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 08:19

Case MX 170 i CVX 175 Ile jest czynnika klimatyzacji w MX?

#54 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 15:06

Case MX 170 i CVX 175 Tak jak kolega wyżej ile wchodzi do klimy czynnika?

#55 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 16:11

Case MX 170 i CVX 175 w mx135 1,93kg podejrzewam że w tych większych tyle samo

#56 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 21:07

Case MX 170 i CVX 175 W serwisie podali 1,925 kg.

#57 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 22:30

Case MX 170 i CVX 175 najpierw radze posłuchać czy sprężarka odpala, bo mógł przekaźnik usiąść.

#58 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 08:40

Case MX 170 i CVX 175 Ja miałem sprawdzaną sprężarkę z 2 lata temu ,i wszystko było dobrze, tylko mówił że czynnika może być mało, teraz dziwnie się załancza, mocno mrozi a jak chcę dać żeby delikatnie to potrafi się wyłączyć . Dzisiaj ma byś serwis sprawdzi i nabije.

#59 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 20:05

Case MX 170 i CVX 175 Sprężarka działa tylko gazu mało :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 20:26

Case MX 170 i CVX 175 Wczoraj nabił mi. Było 1,2 kg gazu i schłodził max do 9 stopni. Po nabiciu schłodził do 2 stopni.

Dodaj odpowiedź