Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case MX 170 i CVX 175

68 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 07 październik 2011 - 20:18

Case MX 170 i CVX 175 Co do tych biegów to w serwisie stwierdzili że to przełącznik w rączce biegów. Pewności nie ma. Ale wymienie. Próbowałem go dzisiaj rozebrać ale on jest cały zalany tworzywem.Koszt 1100 netto.Poczekam jeszcze ile kosztuję w Niemczech.

Najgorzej że raz mi przełączył się sam jak jechałem z 35 km/h z 4 biegu na 1.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case MX 170 i CVX 175 Dzisiaj, 08:02
  •  

#22 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 19 październik 2011 - 20:39

Case MX 170 i CVX 175 Biegi się uspokoiły. Ale dzisiaj zaświeciła mi się kontrolka oleju od skrzyni biegów. Ale dziwnie. Po odpaleniu jak jest zimny to0 zaczyna przy 1300 obrotów i później stopniowo 1400-1500 -2000, Tak z biegiem im wyższe obroty to się zapala. Ale tak jest po przejechaniu z 2 km. Jak wracałem a zrobiłem z 15 km to się zaświeciła i nic nie gasła. Przejechałem tak z 200 metrów i go zgasiłem.po 10 minutach odpaliłem to świeciła i po chwili zgasła.po zgaszeniu i odpaleniu znów świeciła i po chwili zgasła. Potem zgasła i nic. Wszystko działa dobrze, biegi ładnie działają.

Dzwoniłem do mechanika to powiedział że coś z pompą w skrzyni, że ona ma dać min, 18 bar a jak da mniej to kontrolka się zaświeci.Jutro do serwisu zadzwonię niech przyjadą.

Filtry i olej z serwisu, może ma 200 mth.

Co może być.

#23 Share rafal2

rafal2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 01:51

Case MX 170 i CVX 175 ja posiadam cvx 160 drugi rok ma zrobione 450mtg spalanie u niego 13-15l/ha w pługu unia ibis vario 5*50 xxl z wałem terra 2.5m przy predkosci 8.5-10km/h.silnik sisu,skrzynia cvt bezstopniowa wygodny zwinny po prostu jestem zadowolony .A wady elektryka

#24 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 10:58

Case MX 170 i CVX 175 Filtr zmieniłem i jest dobrze.

Czy on posiada blokadę przedniego napędu? Bo jakoś nie zauważyłem.

#25 Share Adi21

Adi21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 23:28

Case MX 170 i CVX 175 Ja mam dwie sztuki MX170 jeden 2001 drugi 2002. PIerwszy ponad 9000h drugi 8000. Powiem tak w tych ciągnikach bardzo często siadają cewki elektromagnetyczne od rewersu, od blokady i od napędu na przód. Wymieniłem je już z co najmniej 5 razy w jednej i drugiej maszynie. Z cewką od napędu na przód to trzeba uważać bo jeśli przestanie działać to będziemy mieli cały czas napęd włączony, który można łatwo uszkodzić na asfalcie. Cewke od podnośnika wymieniałem tylko raz w jednym z modeli. Jak miały po ok 6500 h to wymieniałem tarcze na koszu od 3 ćwiartki - niestety ale kosze (poza koszem od 2 ćwiartki) są bardzo słabe jak do tej mocy i nie wytrzymują zbyt długo w pługu. Na szczęście w tych ciągnikach bardzo łatwo jest ustalić usterki bez srwisu, który nie raz rząda więcej za przyjazd niż cena części, tak więc sam naprawiam te maszyny. Jakby ktoś chciał dorady to służę pomocą. Tak poza tym to wszystko działa bez większych problemów, a silnik to perełka, nie bierze oleju i pali wszystko bez kaszlnięcia i puszczania dymu. Mam jeszcze Magnuma 270 i to jest dopiero padaka, bez srwisu nie podchodź i notorycznie się coś rozpier... mam go dość, ale o tym w innym dziale :D

tomek73 nie wiem jaki Ty masz typ mostu, ale w moich są mosty z LSD (z tarczami o ograniczonym poślizgu) i dbaj o wymianę oleju w skrzyni w odpowiednim czasie a kontrolka od skrzyni nie będzie się zapalać oraz pamietaj o wyczyszczeniu filtra metalowego w skrzyni przy wymianach. Acha czasem w mokrych warunkach zdarza się że zapala się ta kontrolka od ciśnienia w skrzyni, wtedy należy sprawdzić czy czujnik, a konkretnie kable z niego wychodzące nie są mokre i robią zwarczie przez co zapala się kontrolka.

Edytowany przez Adi21, 17 styczeń 2012 - 23:37.

#26 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 23:56

Case MX 170 i CVX 175 Chodzi ci o przedni most. U mnie jest carraro i wczoraj go wyciągłem bo mam minimalny luz na sworzniu. Żadne węże do blokady nie dochodzą do niego i tak myślałem że ma sprzęgło w środku. Gdzie te cewki przechodzą.

Edytowany przez tomek73, 06 marzec 2013 - 21:13.

#27 Share Adi21

Adi21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 21:44

Case MX 170 i CVX 175 Ja też mam carraro. Jeśli masz luz to radzę wymienić tuleje są one powlekane specjalną powłoką, jak się zedrze do metalu to zaczyna zdzierać sworzeń. Tuleje nie są drogie. Cewki znajdziesz na tyle u góry 4 szt są to małe cewki, po prawej masz duże od podnośnika. Dwie są od jazdy przód i tył, jedna od blokady i jedna od napędu. Jak coś to puszczę Ci jutro sygnał o 11 to pogadamy ;)

#28 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 08:23

Case MX 170 i CVX 175 Mam pytanie. Skąd jest przekazywany sygnał do licznika. Chodzi mi o obroty silnika. Bo wczoraj różnie pokazywał a nawet było zero. Uprawiałem około 10 km a obroty skakały. Raz 800 - 500- 1700 - 0. On ma jakąś prądniczkę czy z alternatora.

#29 Share radix8

radix8

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 21:51

Case MX 170 i CVX 175 Z alternatora

W dwóch ciągnikach, które mają 13800 i 14200 mth wymieniałem w sumie dwie cewki. Maszyny posiadam od nowości.

#30 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 22 maj 2012 - 19:30

Case MX 170 i CVX 175 Mam cvx 150 i coś "strzela" w skrzyni , z początku nie wiedziałem skąd to dochodzi ale teraz mniej więcej wiem że to układ napędowy . Nie jest to jakieś bardzo mocne strzelanie ale jak jest sucho to kuż z błotników przednich spadnie , najgorzej jest jak się dojeżdża do końca pola na nie równym poprzeczniaku jak się jedzie wolno i ujmuje dodaje gazu w trybie automatycznym , ogólnie pod obciążeniem z 4x4 najbardziej ale na 2wd też strzeliło parę razy to nie jest non stop ale tak raz strzeli za kawałek czasu znowu albo i dłużej nic albo na przeczu jak się manewruje to i kilka razy na minutę . Dzwoniłem do serwisu powiedzieli: jeździć, jak przejadą na przegląd to podepną komputer i zobaczą co się dzieje . Mieliście podobne problemy?
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share szymon55

szymon55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 październik 2012 - 14:44

Case MX 170 i CVX 175 Andrzej24871 sprawdź czy nie masz luzów na przegubach napędowych. Ja mam cvx 170 i tez mam podobny problem i podejrzewam że to właśnie to.

Jeśli już naprawiłeś to napisz co było nie tak bo być może się mylę z tymi przegubami.

#32 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 14 październik 2012 - 13:30

Case MX 170 i CVX 175 Gdzie kupujecie części do tych ciągników.
Ja kupuję na serwisie. Ale może taniej by szło dostać.
Wczoraj zaczęła mi cieknąć przednia zwolnica.
Za tulejkę i uszczelniacz powiedzieli 400 zł. Będzie za 2 dni.
Zastanawiam się czy są sklepy gdzie mogło by być taniej jakieś części.
Jak kolega robił w JD zwolnicę to w serwisie , koło nas tryb kosztował 1000 zł a z Polski ściągną za 600 zł.Razy 3 sztuki to trochę wyszło.

#33 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 14 październik 2012 - 19:15

Case MX 170 i CVX 175 Od kilku lat zaopatruję się w tym sklepie http://www.techagro.pl/docs/6 Zamawiałem łożyska, uszczelniacze, filtry, ceny chyba najniższe mają, warto do nich zadzwonić.

#34 Share darekgo

darekgo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 26 październik 2012 - 16:07

Case MX 170 i CVX 175 Ja mam MX 110 z 2000r jestem zadowolony : dobry silnik mało palą wysoki moment obrotowy , rewers idealnie wrzuca , skrzynia z 4 połówkami sprawuje sie OK na momencie przyspieszysz (o ile masz dobrą pompę) TYLKO PAMIĘTAJ POZIOM OLEJU W SKRZYNI MUSI BYC BO W PRZECIWNYM RAZIE NARAZISZ SIE NA REMONT , silniki jak to amerykańskie pracują z wysoką temperaturą (stosuj dobry płyn chłodniczy ) jeszcze go nie zagrzałem a pracuje przy 4-sk NIEMEYER w wałkiem strunowym i temperatura nie wskoczy nawet na połowę >>>>CO do kolegi tomek73 może masz coś ze sterownikiem od polówek i on nie wrzuca albo sterownik <<<<

#35 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 26 październik 2012 - 18:01

Case MX 170 i CVX 175 Co do biegów to doszedłem Kupiłem rączkę w serwisie z do biegów z przełącznikiem za 1230 zł i jest spokój.
Sam przełącznik nie kupi się, występuję tylko cała rączka.
Obroty licznika znalazłem, alternator był dobry, okazało się że kabel z 50 cm od kabiny, był przetarty. I to nie jeden tylko 6 sztuk. Nie mam pojęcia czemu.
Uszczelniacze, 2 sztuki po 240zł i tulejka 50 zł . Oryng 3,5 zł w zwykłym sklepie.Razem 533,5 zł
Na oś jakieś 400 ale nie zmieniałem bo nie cieknie.
Co ciekawe, ta są uszczelniacze o normalnych wymiarach i idzie je spokojnie kupić w internecie, i za nie całe połowę pieniędzy. A numery podali mi na serwisie.
No jeszcze zmieniłem pasek silnika z napinaczem za 700 zł
Wszystko kupuję na serwisie Case.

#36 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 26 październik 2012 - 18:49

Case MX 170 i CVX 175 A wiecie gdzie znajduje sie czujnik prędkościomierza bo za cholerę nie mogę go namierzyć gdzie w chodzi do skrzyni czasem wskoczy na 0,1 ale jak by masy nie było albo kabel przetarty jeżdżę tak juz 4 lata i nie mogę znaleźć, mam w prawdzie MX100 ale skrzynia podobna :)

#37 Share mateusz123_45

mateusz123_45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 18:12

Case MX 170 i CVX 175 Witam

Mam 50ha pola i chciałbym kupić jakiś inny używany ciągnik marki case.Dokładnie interesuje mnie case cvx 170.Chciałbym sie dowiedzieć opinie posiadaczy tzn. jakie jest spalanie, awaryjność,dostępność części i porady.

Bardzo dziękuję za odp

Pozdrawiam

Połączony

Edytowany przez MAT912, 04 styczeń 2013 - 23:15.

#38 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 16:49

Case MX 170 i CVX 175 U mnie we wsi właściciel sklepu spożywczego ma ten ciagnik to jak widzę jak ten ciagnik się morduje w polu to za darmo bym tego Case nie chciał.
Uciągnąć sie toto nie może.

#39 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 17:08

Case MX 170 i CVX 175 Bo jeździć nie umie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 20:11

Case MX 170 i CVX 175 Mam cvx 150 i jak do tej pory czyli 340 mtg nic się nie popsuło tylko komputer złapał bląd (tak mi powiedzieli serwisanci, brązowa para rozdzielacza nie działa jeden kierunek z dżojstika komputer pokazuje że działa a reakcji nie ma ale z błotnika działa normalnie w obydwie strony> powiedzieli że to błąd w komputerze trzeba przekalibrować czy coś takiego) ciągnik pali mało mniej od zetora 16145 w przeliczeniu na ha wykonanej pracy w trybie automatycznym bo na ręcznym sterowaniu to i siły ma mało i pali jak głupi ( pojęcia nie mam od czego to zależy wszystko powinno być tak samo a jednak jak się przeżuci na utomat to z 1/4 mniej pali i mocy to normalnie jakby mu się jakieś 2 turbo załączyło , wie ktoś albo podejrzewa dla czego tak się dzieje? A mocy w porównaniu do zetora ma sporooo więcej idzie jakby miał z 200 koni jeśli zetor ma 150 rzeczywiście. Ja jestem bardzo zadowolony z tego ciągnika.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Dodaj odpowiedź