Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ropa w oleju w MTZ

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 12:47

Ropa w oleju w MTZ Witam, w moim MTZ 82 z 99r dostaje się ropa do oleju silnikowego. Po wymianie i przejechaniu kilkunastu czy kilkudziesięciu mth poziom oleju sie podnosi, robi się rzadki a ciśnienie spada. To napewno ropa, a nie płyn chłodniczy. Co może być przyczyną? Ciągnik ma przepracowane 3tys mth.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ropa w oleju w MTZ Dzisiaj, 07:52
  •  

#2 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 13:02

Ropa w oleju w MTZ Ja bym sprawdził na początek koncówki wtryskiwaczy. Miałem to samo przy c-360 i okazało sie ze jedna lała, ciągnik nie był nic słabszy i zapalał normalnie, tyle ze przybywało ropy w oleju.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#3 Share hendryk21

hendryk21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 13:17

Ropa w oleju w MTZ prawdopodobnie to może być tak jak kolega wspomniał za wtryskiwacze leją , ale jesteś pewien że to ropa w oleju bo w mtz-ach jest tak że jak sprawdzasz poziom oleju to nieraz jest go więcej bo zależy to od ustawienia wału
KPK Kumurun Team

#4 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 13:58

Ropa w oleju w MTZ Napewno to ropa, bo poziom jest dużo wyższy od zakładanego. Z tymi wtryskami to nie wiem, robiłem końcówki, a problem pozostał. Macie jeszcze jakieś pomysły?
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#5 Share damian23199

damian23199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,wszystko o belarusie

Napisany 25 styczeń 2011 - 14:02

Ropa w oleju w MTZ mi sie zdaje ze to raczej nie wtryskiwacze tylko pompa paliwoowa daj ja do regeneracji i zebu uszczelnienie dobre zalozyly i bedzie dobrze jak nie pomoze to pisz do mnie to jeszcze cos podpowiem

#6 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 14:21

Ropa w oleju w MTZ Jeśli to pompa, to ropa wycieka od strony napędu pompy przez rozrząd?

#7 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 15:39

Ropa w oleju w MTZ coś ci poszło w silniku może jakiś symering albo pierścień... niewiem dokładnie co to jest ale wychodzi na to że ropa gdzieś przedostaje się do oleju.. w takim przypadku radził bym ci zasięgnąć po radę mechanika jakiegoś.

Czemu ma służyć Twoje pisanie? Post nic nie wnosi do tematu.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#8 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 15:51

Ropa w oleju w MTZ A dawno jak końcowki robiłeś? Bo jak trafi jakaś felerna to i w krótkim czasie może siąść, takie czasy ze nie wiemy na co trafimy. Te koncówki to własnie wymieniałes czy tylko regulowane były??

Edytowany przez zbigi123, 25 styczeń 2011 - 15:52.

Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#9 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 16:17

Ropa w oleju w MTZ Końcówki były wymieniane jakiś czas temu. Wyjmę wtryski i posprawdzę końcówki najpierw.

#10 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 19:24

Ropa w oleju w MTZ Kolego Niedawno przerabiałem to samo i winna jest pompa paliwowa a dokładniej któraś z sekcji. Trzeba wyciągnąć pompę jechać do pompiarza założy uszczelnienia i po problemie.:) Jesienią tak samo miałem i bałem się żeby nie zatrzeć silnika bo ropa jest suchsza od oleju i jak cały czas tak się będzie jeździć to możesz zatrzeć silnik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 12:17

Ropa w oleju w MTZ Też sie tego obawiam, dzieki za pomoc.

#12 Share fredf9

fredf9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:05

Ropa w oleju w MTZ Na 100% to wina pompy paliwowej sekcje przepuszczają i paliwo miesza się z olejem bo pompa w MTZ-cie jest smarowana olejem silnikowym.Miałem taki sam problem trzeba po prostu zrobić regeneracje pompy w moim przypadku to był koszt 600zł.

#13 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:46

Ropa w oleju w MTZ Dlaczego regeneracja?? Wystarczy tylko uszczelnienia wymienić a regeneracja to całe bebechy zakładasz nowe to nie opłacało ci się regenerować bo za taka kasę to byś sobie drugą kupił;p

#14 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 26 styczeń 2011 - 21:24

Ropa w oleju w MTZ Według Ciebie jakie uszczelnienia są na sekcjach pompy?

#15 Share fredf9

fredf9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 22:14

Ropa w oleju w MTZ Z tego co ja się orientuje to na sekcjach nie ma uszczelnień(mogę się mylić)

#16 Share adaml61

adaml61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 08:24

Ropa w oleju w MTZ jak wtryski będą dobre to wyjmij pompę wtryskową ,zdejmij koło zębate ,pod nim jest simering , odczytaj wymiar , nowy za 10 złot ,wymienisz sam nie potrzebny ci pompiarz ,powodzeni

#17 Share bizorex

bizorex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 09:35

Ropa w oleju w MTZ w mojej pompie niema simeringu

#18 Share jankes84

jankes84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 17:57

Ropa w oleju w MTZ Witam serdecznie.ponawiam odświerzenie kotleta. Mam taki sam problem, a miano wicie nie to ,ze przybywa oleju ale stan jest wyrównany, za to co kilka dni musiałem dolewac około 2 setek oleju a teraz trzyma mi stan a raczej delikatny nadstan. Śmierdzi ropa olej, jak postoi na wolnych obrotach tak koło kilkunastu sekund czy tez kilku minut to potem jak ruszam to sie taka zadyma robi,ze tragedia, potem jak jade to nie ma tego dymu. Co to moze byc za przyczyna?? wtryski regenerowane u sprawdzonego fachowca jakies 4 miesiące temu,to wina pompy???Cisnienie jak było 3 na zimnym to na rozgrzanym spadało do 2,5 a teraz na zimnym na wolnych jest pi razy oko 2,7 a na rozgrzanym do 1,2. jak ktos miał podobnie to niech napisze jak sobie poradzic z tematem. Z góry dziekuje i pozdrawiam.

#19 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 18:01

Ropa w oleju w MTZ jak masz olej rozrzedzony paliwem to może przedostawać się nad tłoki. I temu z początku walnie dymem. W sumie są dwa miejsca którymi może dostać się paliwo do oleju. Pompa wtryskowa a w niej puszczają sekcje lub pompka zasilająca albo wtryskiwacze. Wtryskiwacze sprawdź przykręcając koło pompy na samych przewodach. Pompkę wymień profilaktycznie i tyle.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jankes84

jankes84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 18:36

Ropa w oleju w MTZ Pracuje nim w lesie codziennie mam to juz od około tygodnia. istnieje mozliwość zatarcia silnika??? Wiem,ze njimy Iwany są ciężkie do zajechania...ale...???

Dodaj odpowiedź