Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy ciągniki sprowadzone faktycznie mają takie przebiegi?

54 odpowiedzi na ten temat

#1 Share aksell

aksell

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 11:07

Czy ciągniki sprowadzone faktycznie mają takie przebiegi? Witam, koledzy mam takie pytanie, czy możliwe jest, aby traktory które można znaleźć na popularnym portalu aukcyjnym miały faktycznie takie przebiegi? Czy da się to jakoś zweryfikować? Czy stan np. opon może nam coś podpowiedzieć w tym temacie?
Dla przykładu dwa linki:
http://moto.allegro....1412779857.html
http://moto.allegro....1428142329.html
Traktory po kilkanaście lat a przebieg w sumie niewielki, czy to możliwe, ile motogodzin może zrobić w rok takim ciągnikiem rolnik na zachodzie?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy ciągniki sprowadzone faktycznie mają takie przebiegi? Dzisiaj, 11:04
  •  

#2 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 25 styczeń 2011 - 11:12

Czy ciągniki sprowadzone faktycznie mają takie przebiegi? Może to już drugi bieg licznika :)
Wątpię, żeby taki ciągnik sprowadzony z zachodu miał taki niski przebieg, ostatnio przeglądałem allegro i był fendt 416 z 2005 roku i 10000 mth naklepane

#3 Share POLDANOR

POLDANOR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Siatkówka

Napisany 25 styczeń 2011 - 11:22

Czy ciągniki sprowadzone faktycznie mają takie przebiegi? Ja też raczej sądzę że to nie możliwe aby traktory zachodnie miały taki mały przebieg .
Jest to raczej nie możliwe

Edytowany przez POLDANOR, 25 styczeń 2011 - 11:24.

#4 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 11:29

Czy ciągniki sprowadzone faktycznie mają takie przebiegi? dość młode rocznikowo ale opony za łyse jak na 5 tyś raczej 15 ewentulanie musiały dużo latać w transporcie trzeba jeszcze sprawdzić siedzenie jak nie ma podupnika to 15 tyś mają
Ja mam ale 20 letni to wiem że ma nie 5 tys tylko 15 bo w końcu taki wiek

Ogólnie to im ciągnik lepszy czyli pólbiegi rewersy ehr itd to droższy a więc więcej musiał robić tagże przebieg zawsze większy

#5 Share bogys

bogys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 11:38

Czy ciągniki sprowadzone faktycznie mają takie przebiegi? już to gdzieś pisałem dwu letni passat w niemczech ma na szafie 300 000km a po wjechaniu do polski robi się 65 000.

#6 Share aksell

aksell

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 12:09

Czy ciągniki sprowadzone faktycznie mają takie przebiegi? No ale nie spotkałem na allegro ciągnika, żeby miał ponad 10 tys. mth, to w jaki sposób sprawdzić jaki przebieg jest rzeczywisty? Ile tys. mth taki ciągnik wytrzyma w miarę bez większych awarii jeśli jest prawidłowo eksploatowany? Czy można jakoś sprawdzić silnik, skrzynię, hydraulikę? Czy wtedy możemy już coś powiedzieć o tym ciągniku? Co jest najważniejsze do sprawdzenia?

#7 Share Grzrzesiek

Grzrzesiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 12:21

Czy ciągniki sprowadzone faktycznie mają takie przebiegi? A co powiecie o takim myśleniu... Chodzi mi o ciągniki te do 100 KM są to większości traktory raczej pomocnicze niż główne i czy taki 10 czy 15 letni nie może mieć faktycznie tych 5 czy 6 tys. naklepane...

#8 Share matis251

matis251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 12:48

Czy ciągniki sprowadzone faktycznie mają takie przebiegi? U człowieka z tego co sprzedaje MF-a 6180 to kupiłem swojego massey-a i z tego co zauważyłem że mało który ciągnik miał tam powyżej 5 tyś. mth niektóre przebiegi prawdziwe niektóre nie ale to naprawdę łatwo sprawdzić.

#9 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 12:58

Czy ciągniki sprowadzone faktycznie mają takie przebiegi? Masz na to jakiś potwierdzony sposób? Czy tylko po wizualu oceniasz :)

#10 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 13:26

Czy ciągniki sprowadzone faktycznie mają takie przebiegi? 5000mtg to jest śmieszny przebieg jak na jego rok...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 13:32

Czy ciągniki sprowadzone faktycznie mają takie przebiegi? Mój Ferdek jest z 96 r jak kupiłem miał na zegarze 4700 mtg użytkuję go już 3 sezon i wiecie co znalazłem, na obudowie filtra powietrza wyblakniętym markerem napisana data 21.10.2001 2100 mtg. Widocznie wtedy miał robioną jakąś obsługę, i chyba uwierzę :P
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#12 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 14:36

Czy ciągniki sprowadzone faktycznie mają takie przebiegi? to wyjątki...odbiegnę troszeczkę od tematu... jak ściągasz auto z Niemiec np. to na filtrze powietrza piszą datę i przebieg to znajomy przyjeżdża do kumpla Sprinterem i mówi patrz jaki sobie samochód sprowadziłem tylko 180 000tyś przebiegu a znajomy mechanik wyciągnął filtr powietrza a niemiec napisał tego i tego dnia tego roku 980 000tyś:lol:

#13 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 15:25

Czy ciągniki sprowadzone faktycznie mają takie przebiegi? Ciekawie musiała wyglądać mina właściciela. Cofanie licznika w przypadku samochodów to już norma sprzedawał znajomy auto i w komisie się pyta to ile cofamy odpowiada tak z połowę z 400 tyś na 190 tyś, szybko się sprzedał.
Wydaje mi się że na zachodzie w przypadku ciągników rolniczych to nie bawią się za bardzo w cofanie liczników bo po co i tak taki handlarz z Polski to kupi :P, jak będzie chciał to sam to zrobi, osoby które siedzą w tym biznesie wiedzą co kupują.

Edytowany przez masseyferguson6140, 25 styczeń 2011 - 15:27.

Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#14 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 15:37

Czy ciągniki sprowadzone faktycznie mają takie przebiegi? Uwierz mi-na Zachodzie też się bawią-fajnie musi być jak handlarz taki kupi :D .

#15 Share aksell

aksell

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 16:07

U człowieka z tego co sprzedaje MF-a 6180 to kupiłem swojego massey-a i z tego co zauważyłem że mało który ciągnik miał tam powyżej 5 tyś. mth niektóre przebiegi prawdziwe niektóre nie ale to naprawdę łatwo sprawdzić.

Możesz podzielić się tą wiedzą jak to sprawdzić? Skąd wiadomo, że licznik cofany, i o ile, jak to poznać? jaką żywotność ma silnik w ciągniku? A jaką skrzynia, mosty? Co trzeba najbardziej sprawdzać przy kupnie?

#16 Share maks95

maks95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Fotografia

Napisany 25 styczeń 2011 - 17:03

A co powiecie o takim myśleniu... Chodzi mi o ciągniki te do 100 KM są to większości traktory raczej pomocnicze niż główne i czy taki 10 czy 15 letni nie może mieć faktycznie tych 5 czy 6 tys. naklepane...

Ciągniki pomocnicze robą więcej MTH niż główne. W holandi jak kupowaliśmy lamborghini (2002r 2700mth) obok stał deutz 120km świeżo założony tur stoll i 1500mth i nie wyglądało żeby licznik był cofany :)
Trwa ładowanie listy sprzętu |||||||||||| 82% |||||||

#17 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 25 styczeń 2011 - 17:15

Czy ciągniki sprowadzone faktycznie mają takie przebiegi? na granicy stoją goście i cofają na legalu liczniki chyba za 100zł nawet cyfrowe

#18 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 25 styczeń 2011 - 17:15

Uwierz mi-na Zachodzie też się bawią-fajnie musi być jak handlarz taki kupi :D .

Mój wujek sprowadza ciągniki może nie aż tak dużo ale kilkadziesiąt ich już miał. Większość miała blisko 10 tys. mth albo i więcej tam naprawde się robi duże przebiegi ostatnio przyprowadził MF 8160 który ma 4 tys. mth i to jest oryginalny bo on latał tylko z gruberem. Z tego co on mówi Niemcy raczej nie robią takich numerów z przekręcaniem licznika prędzej handlarze w Polsce :)

#19 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 17:42

Uwierz mi-na Zachodzie też się bawią-fajnie musi być jak handlarz taki kupi :D .

Jasne że się bawią bo jak przebieg mniejszy to kasa większa za taki sprzęt - a każdemu zależy aby jak drożej sprzedać.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 17:55

Czy ciągniki sprowadzone faktycznie mają takie przebiegi? A jest teżpewien gościu co tabliczki znamionowe wymienia na te z młodszego rocznika i też niezły interes

Dodaj odpowiedź