aksell

Czy ciągniki sprowadzone faktycznie mają takie przebiegi?

Polecane posty

aksell    1

Witam, koledzy mam takie pytanie, czy możliwe jest, aby traktory które można znaleźć na popularnym portalu aukcyjnym miały faktycznie takie przebiegi? Czy da się to jakoś zweryfikować? Czy stan np. opon może nam coś podpowiedzieć w tym temacie?

Dla przykładu dwa linki:

http://moto.allegro.pl/ciagnik-john-deere-6200-i1412779857.html

http://moto.allegro.pl/massey-ferguson-6180-1996-rok-i1428142329.html

Traktory po kilkanaście lat a przebieg w sumie niewielki, czy to możliwe, ile motogodzin może zrobić w rok takim ciągnikiem rolnik na zachodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Może to już drugi bieg licznika :)

Wątpię, żeby taki ciągnik sprowadzony z zachodu miał taki niski przebieg, ostatnio przeglądałem allegro i był fendt 416 z 2005 roku i 10000 mth naklepane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLDANOR    1

Ja też raczej sądzę że to nie możliwe aby traktory zachodnie miały taki mały przebieg .

Jest to raczej nie możliwe

Edytowano przez POLDANOR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

dość młode rocznikowo ale opony za łyse jak na 5 tyś raczej 15 ewentulanie musiały dużo latać w transporcie trzeba jeszcze sprawdzić siedzenie jak nie ma podupnika to 15 tyś mają

Ja mam ale 20 letni to wiem że ma nie 5 tys tylko 15 bo w końcu taki wiek

 

Ogólnie to im ciągnik lepszy czyli pólbiegi rewersy ehr itd to droższy a więc więcej musiał robić tagże przebieg zawsze większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aksell    1

No ale nie spotkałem na allegro ciągnika, żeby miał ponad 10 tys. mth, to w jaki sposób sprawdzić jaki przebieg jest rzeczywisty? Ile tys. mth taki ciągnik wytrzyma w miarę bez większych awarii jeśli jest prawidłowo eksploatowany? Czy można jakoś sprawdzić silnik, skrzynię, hydraulikę? Czy wtedy możemy już coś powiedzieć o tym ciągniku? Co jest najważniejsze do sprawdzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzrzesiek    5

A co powiecie o takim myśleniu... Chodzi mi o ciągniki te do 100 KM są to większości traktory raczej pomocnicze niż główne i czy taki 10 czy 15 letni nie może mieć faktycznie tych 5 czy 6 tys. naklepane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matis251    0

U człowieka z tego co sprzedaje MF-a 6180 to kupiłem swojego massey-a i z tego co zauważyłem że mało który ciągnik miał tam powyżej 5 tyś. mth niektóre przebiegi prawdziwe niektóre nie ale to naprawdę łatwo sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój Ferdek jest z 96 r jak kupiłem miał na zegarze 4700 mtg użytkuję go już 3 sezon i wiecie co znalazłem, na obudowie filtra powietrza wyblakniętym markerem napisana data 21.10.2001 2100 mtg. Widocznie wtedy miał robioną jakąś obsługę, i chyba uwierzę :P


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

to wyjątki...odbiegnę troszeczkę od tematu... jak ściągasz auto z Niemiec np. to na filtrze powietrza piszą datę i przebieg to znajomy przyjeżdża do kumpla Sprinterem i mówi patrz jaki sobie samochód sprowadziłem tylko 180 000tyś przebiegu a znajomy mechanik wyciągnął filtr powietrza a niemiec napisał tego i tego dnia tego roku 980 000tyś:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie musiała wyglądać mina właściciela. Cofanie licznika w przypadku samochodów to już norma sprzedawał znajomy auto i w komisie się pyta to ile cofamy odpowiada tak z połowę z 400 tyś na 190 tyś, szybko się sprzedał.

Wydaje mi się że na zachodzie w przypadku ciągników rolniczych to nie bawią się za bardzo w cofanie liczników bo po co i tak taki handlarz z Polski to kupi :P, jak będzie chciał to sam to zrobi, osoby które siedzą w tym biznesie wiedzą co kupują.

Edytowano przez masseyferguson6140

Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Uwierz mi-na Zachodzie też się bawią-fajnie musi być jak handlarz taki kupi :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aksell    1

U człowieka z tego co sprzedaje MF-a 6180 to kupiłem swojego massey-a i z tego co zauważyłem że mało który ciągnik miał tam powyżej 5 tyś. mth niektóre przebiegi prawdziwe niektóre nie ale to naprawdę łatwo sprawdzić.

Możesz podzielić się tą wiedzą jak to sprawdzić? Skąd wiadomo, że licznik cofany, i o ile, jak to poznać? jaką żywotność ma silnik w ciągniku? A jaką skrzynia, mosty? Co trzeba najbardziej sprawdzać przy kupnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co powiecie o takim myśleniu... Chodzi mi o ciągniki te do 100 KM są to większości traktory raczej pomocnicze niż główne i czy taki 10 czy 15 letni nie może mieć faktycznie tych 5 czy 6 tys. naklepane...

 

Ciągniki pomocnicze robą więcej MTH niż główne. W holandi jak kupowaliśmy lamborghini (2002r 2700mth) obok stał deutz 120km świeżo założony tur stoll i 1500mth i nie wyglądało żeby licznik był cofany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

na granicy stoją goście i cofają na legalu liczniki chyba za 100zł nawet cyfrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Uwierz mi-na Zachodzie też się bawią-fajnie musi być jak handlarz taki kupi :D .

Mój wujek sprowadza ciągniki może nie aż tak dużo ale kilkadziesiąt ich już miał. Większość miała blisko 10 tys. mth albo i więcej tam naprawde się robi duże przebiegi ostatnio przyprowadził MF 8160 który ma 4 tys. mth i to jest oryginalny bo on latał tylko z gruberem. Z tego co on mówi Niemcy raczej nie robią takich numerów z przekręcaniem licznika prędzej handlarze w Polsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Uwierz mi-na Zachodzie też się bawią-fajnie musi być jak handlarz taki kupi :D .

 

Jasne że się bawią bo jak przebieg mniejszy to kasa większa za taki sprzęt - a każdemu zależy aby jak drożej sprzedać.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

A jest teżpewien gościu co tabliczki znamionowe wymienia na te z młodszego rocznika i też niezły interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kupując prasę , gość miał kila i wszystkie nie stare - cena nie za wysoka (niby dla kupującego dobrze), ale jak się okazało malowane i tabliczki też kombinowane. Były kiedyś na allegro dostępne czyste tabliczki do maszyn (może nadal są).

 

Taka odskocznia od tematu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Ale jak można nie poznać że tabliczka jest nowa w starym sprzęcie, chyba że da się tą tabliczkę jakoś "postarzeć"?? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

może się zdażyć że jakiś ciągnik będzie miał te kilkanaście lat i 5000 MTH bo wszystkie gospodarstwa nawet na zachodzi nie są duże ale większość ma gdzieś około 1000 MTH rocznie nakręcone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Niech ma nawet i ten tysiąc rocznie ale i tak będzie w lepszym stanie niż taki sam który by pracował w Polsce. Niemcy dbają o swój sprzęt bo ich po prostu na to stać, gorzej jeśli pracownicy nim robią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

ale jeśli będzie miał 15000 MTH a potem się zrobi 5000 MTH to ten ciągnik będzie już zjechany a dbanie pomaga ale cudów też nie czyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj