Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty do produkcji świń

51 odpowiedzi na ten temat

#41 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 21:23

Dopłaty do produkcji świń Pomysł fajny ale są dwa ale. Żaden rolnik nie zainwestuję w taką masarnię z innymi. Po drugie będzie mu szkoda pieniędzy których będzie trzeba trochę wyłożyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty do produkcji świń Dzisiaj, 08:49
  •  

#42 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 25 styczeń 2011 - 21:49

Dopłaty do produkcji świń Moim zdanie kolega @banan29 ma rację ze rolnicy powinni się łączyć i walczyć o swoje. Wiadomo duży może więcej. Tylko wybudowanie ubojni i masarni to też nie jest takie proste. Trzeba mieć pozwolenia i w ogóle duże koszty budowy. Bo małej firmy by nie opłacało się rozkręcać. Musi też być rynek zbytu, a przy tej konkurencji pewnie ciężko było by się wybić...

#43 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 26 styczeń 2011 - 09:59

Dopłaty do produkcji świń Amerykanie niech sobie produkują tylko, niech oni wywożą to jak najdalej ....Polska jak taka k.....a wszystkim dogodzi....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 10:29

Przykład rolnika produkującego świnie. A że ktoś był mądry i kupił tańsze zboże w żniwa to chwała dla niego i oby więcej takich rolników w tym kraju. Hodowla to biznes. Trzeba kombinować żeby jak najtaniej produkować a nie czekać że państwo ureguluje nam wszystko a my tylko będziemy produkować i mieć wszystko gdzieś. Czasami jest pod górkę a czasami z górki.
Dlaczego gdy cena wynosi 5zł/kg nikt nie krzyczy żeby wprowadzić kontraktacje? Najlepszy przykład mamy z rzepakiem. Jak firmy zakontraktowały rzepak po określonej cenie rok wcześniej to rolnicy i tak posprzedawali w żniwa tam gdzie było drożej bo uznali że chcą ich wykorzystać. A później płacz że trzeba kary płacić.

Twój "przykład" nigdzie nie napisał że kupił taniej zboże, ja tak zrobiłem i dlatego to zasugerowałem. Jest jeszcze kilka możliwości aby wyprodukować tucznika po tej cenie, chciałem poprostu sprawdzić czy masz o tym pojęcie. Więc przedstaw kalkulację albo nie wypowiadaj się o opłacalności bo brak Ci argumentów. Bo naprawdę przy jak ty się upierasz "obecnych" cenach dokłada się do produkcji i nie wiem dlaczego tak trudno to Ci pojąć.
Kosztem który rzutuje na całkowity koszt jest głownie cena paszy i jak jakimś sposobem zrobisz to taniej, to pamiętaj jeszcze o tzw koszcie/zysku alternatywnym. Poprostu mając obecnie tanie zboże/pasze bardziej opłaca się je sprzedać niż przerabiać na wieprzowinę.
Przypomnę Ci że to Ty zacząłeś pisać o "obecnych" cenach. Wiec teraz nie pisz że trzeba było kupić taniej zboże.

#45 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 26 styczeń 2011 - 11:32

Dopłaty do produkcji świń Nigdy nie dogodzi się wszystkim.Nie ważne jakie będą ceny tuczników,to zawsze znajdą się tacy co będą narzekać.Jak świnie były po 4,5pln to były głosy,że powinny kosztować 5pln,jak teraz są ok.3-3,5pln to powinny być chociaż 4pln.Zawsze znajdą się malkontenci.A teraz w drugą stronę:jak zboże paszowe kosztuje obecnie ok.800-850pln to sorry ale wyprodukowanie tucznika na pewno będzie kosztować więcej jak 270-300pln jak niektórzy tu piszą(zgodzę się z tym jeżeli do takich obliczeń przyjąć średnią cenę zbóż z kilku lat,wtedy tak wyjdzie).Dlatego szanuję hodowców,którzy twierdzą,że produkcja świń im się opłaca.Moim zdaniem narzekanie nic nie da.Czy ktoś kogoś zmusza do hodowli?Jak nie pasuje to nie.Tylko podejrzewam,że najbardziej narzekają ci,którym nic się nie opłaca,i którzy uważają,że pieniądze im sie należą za samo bycie rolnikiem(tylko czy tak ich można nazwać?).

#46 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 11:48

Dopłaty do produkcji świń Więc jak ktoś wcześniej wspominał dopłaty do przechowywania
http://www.ppr.pl/artykul-ke-interweniuje-na-rynku-160352.php

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 26 styczeń 2011 - 13:51

Dopłaty do produkcji świń Ja nic nie słyszałem o takich dopłatach i raczej to nie przejdzie.
Przytoczę taki przykład. Znam takich co pobrali kredyty i popostawiali chlewnie po 1mln PLN. Teraz odstawia parę tysięcy sztuk rocznie i za taką cenę dostaje po du**e. Swojego pola ma parę ha co zboże z niego wyda zaraz po żniwach a pózniej kupuje cały rok pełnoporcjówki i tylko wożą tirami do niego.
A teraz bardzo tego żałują że w to weszli bo w bankach pod zastaw mają już łyżki i widelce.
Tacy psują robotę.

#48 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 26 styczeń 2011 - 14:09

Dopłaty do produkcji świń Właśnie dlatego pisałem aby wielkość produkcji połączyć z posiadaną powierzchnią gruntów rolnych i tuczem na głębokiej ściółce
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#49 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 26 styczeń 2011 - 16:00

Dopłaty do produkcji świń Jak cena może być atrakcyjna dla polskiego rolnika jak produkujemy nadwyżkę a do tego jeszcze zalewa nas mięso z innych krajów Uni?

#50 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:13

Twój "przykład" nigdzie nie napisał że kupił taniej zboże, ja tak zrobiłem i dlatego to zasugerowałem. Jest jeszcze kilka możliwości aby wyprodukować tucznika po tej cenie, chciałem poprostu sprawdzić czy masz o tym pojęcie. Więc przedstaw kalkulację albo nie wypowiadaj się o opłacalności bo brak Ci argumentów. Bo naprawdę przy jak ty się upierasz "obecnych" cenach dokłada się do produkcji i nie wiem dlaczego tak trudno to Ci pojąć.
Kosztem który rzutuje na całkowity koszt jest głownie cena paszy i jak jakimś sposobem zrobisz to taniej, to pamiętaj jeszcze o tzw koszcie/zysku alternatywnym. Poprostu mając obecnie tanie zboże/pasze bardziej opłaca się je sprzedać niż przerabiać na wieprzowinę.
Przypomnę Ci że to Ty zacząłeś pisać o "obecnych" cenach. Wiec teraz nie pisz że trzeba było kupić taniej zboże.

Tak, zgodzę się że obecne ceny są bardzo kiepskie i mało kto potrafi wyjść na plus. Ale weźmy średnia z dwóch, trzech lat. Jaka jest opłacalność. Czy jeśli w tym miesiącu jesteśmy po kreską to oznacza że należy zaprzestać hodowli bo zawsze będzie to nieopłacalne? Polski rolnik jakoś nie lubi za bardzo wychodzić w przyszłość. Dla niego najważniejsze jest to co jest teraz a nie co pojutrze. On chce teraz już dobrych cen wieprzowiny, mleka itd. Nie od dziś wiemy że ceny skaczą, że w jednym miesiącu jest opłacalność a w drugim wychodzimy na zero lub i na minusie. Dlatego to dla mnie nie jak i dla ciebie nie jest nowość. Dzisiaj są niskie ale z miesiąc, dwa będą znowu wzrastać. I znowu wróci opłacalność.

#51 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 20:23

Dopłaty do produkcji świń StasiekS
Nadal proszę o Twoją kalkulację z Twoimi "obecnymi" cenami i przykładem że ktokolwiek wychodzi na plus.
Chyba że takowych przykładów nie masz ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#52 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 23:14

Dopłaty do produkcji świń StasiekS
zgodzę się z Tobą że produkcje wieprzowiny trzeba liczyć w przeciągu co najmniej 3 lat....ale to nie oznacza że można by coś zmienić i ustabilizować rynek;]
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001