Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty do produkcji świń

51 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 09:44

Dopłaty do produkcji świń Witam panowie awiec sprawa przedstawia sie tak był umie wczoraj kuzyn który pracuje w gminie i mowił ze z jego powiatu wszyscy wójtowie mieli spotkaniei natym spotkaniu debatowali jak pomoc chodowc trzody wnioskuja do rzadu o wprowadzeniu dopłat do produkcji swin takie cos na styl jak była pomoc dla mleczarzy i wnioskuja jeszcze o zmiejszenie stawki vat na swinie dla rolników vatowców ciekawe co z tego wyjdze czy waszych gminach wchodza z takimi propozycjami i jak myslicie cos z tego bedze ???
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty do produkcji świń Dzisiaj, 09:38
  •  

#2 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 09:56

Dopłaty do produkcji świń Ja pierwsze słyszę, obecnie sytuacja z trzodą jest do d*p. Jakoś nie chce mi się w taką dobroć wierzyć ciekawe dla kogo miała by trafić taka pomoc może do tych dużych hodowców :lol: jak nawet coś będzie to wszyscy nie dostaną masz może jakieś info dokładniejsze w internecie bo nic konkretnego nie ma.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#3 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 25 styczeń 2011 - 10:12

Dopłaty do produkcji świń Może niektórym podpadnę ale napiszę. Aby uzdrowić rynek wieprzowiny wystarczy wprowadzić kwotowanie produkcji jak w przypadku mleka połączone z rozsądną obsadą na hektar i w ciągu roku sytuacja zrobi się bardzo klarowna.
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mszk8

mszk8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i informatyka no i fajne dziewczyny ;]

Napisany 25 styczeń 2011 - 10:25

Dopłaty do produkcji świń Mi nie podpadłeś jestem tego samego zdania. To by było rozsądne. Tylko wtedy jestem ciekaw co by zrobili wielcy producenci? Jeżeli limit miał by przypadać do ha to jestem za, ale jeżeli limit trzeba było by kupić... To był by koniec "rodzinnych" hodowli a fabryki wyrabiały by 300% normy.
Windows jest jak kobieta lekkich obyczajów - łapie każdy syf...
"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

#5 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 10:29

Dopłaty do produkcji świń Popieram.Kwotowanie jest chyba najtańszym sposobem utrzymywania opłacalności produkcji ew. kontraktacje.
Zaraz odezwą się pewnie głosy że "komuszką" zajeżdża,że to zablokuje rozwój gospodarstw itd itp ...
Ale przecież przez gospodarkę wolnorynkową zaczyna nam sie robić "wyścig szczurów" kto taniej wyprodukuje ,kto taniej sprzeda...a rzeźnicy się śmieją,konsument nieświadomy sytuacji czepia sie "a czego Ci rolnicy jeszcze chcą" ,a my z rękami do ziemi gonimy do przodu :)

A do tego kwotowania można by jeszcze dołożyć ubojnię "w rękach "rolników i dużą chłodnie do przechowywania półtusz.

Edytowany przez kuzaj63, 25 styczeń 2011 - 10:32.

#6 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 10:29

Dopłaty do produkcji świń Kwotowanie? Kiepski pomysł. Jak widzicie na przykładzie mleka nie za bardzo pomógł. A wójtowie to mają małe pole do popisu żeby pomóc hodowcom. Ani nie mogą zmienić podatku VAT ani nie będą mogli tego dotować z gminnych budżetów. Jedynie mogą zrobić ulgi w podatku od nieruchomości czy rolnym.

#7 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 10:31

Dopłaty do produkcji świń W trzodzie szybki rozród i duża plenność oraz łatwość transportu paszy na duże odległości powodują właśnie taką destabilizację rynku. Dodatkowo gdyby tucz musiał być na głębokiej ściółce na pewno poprawiło by to sytuację.

#8 Share mszk8

mszk8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 10:40

Kwotowanie? Kiepski pomysł. Jak widzicie na przykładzie mleka nie za bardzo pomógł.

Rozwiń myśl bo z całym szacunkiem nie bardzo rozumiem... :huh:

Edytowany przez mszk8, 25 styczeń 2011 - 10:41.

#9 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 10:46

Dopłaty do produkcji świń Kwotowanie mleka miało zapobiec niskim cenom i co za tym idzie nadwyżce surowca na rynku. Mimo tego cena mleka były różne. Najlepszy przykład to ostatnie niskie ceny skupu mleka które się dość długo utrzymywały.

#10 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 25 styczeń 2011 - 10:49

Dopłaty do produkcji świń Zobaczymy co bedzie się działo na rynku mleka bez kwotowania.... mleczarze jezcze będą wołać ..KWOTOWANIE WRÓĆ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 10:49

Dopłaty do produkcji świń Tylko zapomnieliscie o jednej kwestii jak u nas beda ceny trzymac poziom to europa nas zaleje swoja tansza swinka <_<
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#12 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 10:56

Dopłaty do produkcji świń to chyba nie chodzi o dopłaty do chodowli świń. Ma być interwencja na rynku i chodzi tu o dopłaty do przechowywania półtusz. Wydaje mi się, że coś ktoś gdzieś usłyszał, trochę dodał swojego, źle przekazał dalej i wyszła nielicha historia (z cyklu "science fiction")

#13 Share mszk8

mszk8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 10:57

Dopłaty do produkcji świń Wspólna polityka rolna od czego jest? Polska przejmuje w czerwcu prezydencje w UE jak politycy nie dadzą du*y to będą mogli wykorzystać ten okres dla naszego kraju, w co jednak niestety wątpię bo zbliżają się przecież wybory do sejmu i senatu... ale może jednak... Pożyjemy zobaczymy. @StasiekS niskie ceny mleka? To jakie dla ciebie są odpowiednie? U nas średnio ponad 1zł za 1l

#14 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 11:00

Dopłaty do produkcji świń StasiekS
Niskie może i były ale gwarantowały zyski(jeśli mówimy o Polsce oczywiście). Co prawda minimalne ale zawsze, a sytuacja ta zdażyła sie praktycznie jeden raz o którym wspomniałeś - można by się sprzeczać że wyjątek potwierdza regółę.
Na rynku trzody od dawna są wahania cen i jak ceny są niskie to są poniżej kosztów produkcji.
Nie uważam żeby odrazu wprowadzać kwotowanie, ale na przykładzie mleka widać że system ten sprawdza się w dłuższej perspektywie.

#15 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 11:09

Dopłaty do produkcji świń a ja powiem tak...zapomnieli o producentach trzody i wszystko wskazuje na to że ta produkcja wyginie, zostaną tylko fermy i nic nam nie pomoże;/
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

#16 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 11:10

Dopłaty do produkcji świń Były rejony gdzie mleko było po 60gr/l. Czy ta cena zapewnia opłacalność to już nie wiem.
Dla niektórych obecne ceny świń się opłacają więc trochę podaliście kiepski przykład. W Polsce dużo rynek psują mali hodowcy którzy co chwilę zmieniają zdanie z hodowlą. Po drugie jak chcecie podwyższyć ceny skoro to zakłady i pośrednicy dyktują ceny?

#17 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 11:10

Ja pierwsze słyszę, obecnie sytuacja z trzodą jest do d*p. Jakoś nie chce mi się w taką dobroć wierzyć ciekawe dla kogo miała by trafić taka pomoc może do tych dużych hodowców :lol: jak nawet coś będzie to wszyscy nie dostaną masz może jakieś info dokładniejsze w internecie bo nic konkretnego nie ma.

Przeciez mleczaza pomogli dali im po pare groszy prow tesz odrebny zrobili a onas wszyscy zapomieli kwotownie swin co to da jak pogłowie i tak małe jest w Polsce a od hektara kwote to ja jakos sobie nie wyobrazam chyba niewiem jaki by miał to byc przelicznik na ha bardzej srednia sprzedaz prze ubiegłe lata to predzej
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#18 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 11:12

Dopłaty do produkcji świń Na rynku mleka wahania są rzadsze ale boleśniejsze. Ostatni spadek cen mleka był poprzedzony wysokim wzrostem cen mleka w proszku na rynkach światowych i według analityków ceny nie odzwierciedlały ani spadku produkcji mleka ani większego zapotrzebowania na mleko w proszku. Dzięki kwotowaniu rynek mleka jest bardzo stabilny i przewidywalny

Edytowany przez darek1972, 25 styczeń 2011 - 11:14.

#19 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 11:27

Dopłaty do produkcji świń ja bym wolał np kontraktacje...przykładowo odstawiam 500szt rocznie, podpisuje umowę z zakładem mięsnym że przez 2011 rok odstawie im 500szt po minimalnej cenie 4,50 za wagę żywą a jeśli mięsność będzie ponad przeciętna to dostanę dodatki, wtedy wiedziałbym na pewno że mogę inwestować!
(może w agrobiznesie nasza dyskusje pokażą;p)
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 11:33

Dopłaty do produkcji świń Coś takiego już Beret w niektórych zakładach jest.