Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Dopłaty do produkcji świń

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
51 odpowiedzi na ten temat

#21 beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 11:37

Dopłaty do produkcji świń tak jest ale jak odstawiasz 3000-5000 szt rocznie;] mój kolega ma produkcje ok 2500 szt w cyklu otwartym i szukał cały rok zakładu który mu zagwarantuje cenę na cały następny rok i nikt nie chciał takiej umowy podpisać....jedynie mogą stały odbiór zapewnić i dodatki i premie to jest parę złotych do sztuki....a co po tym jak trzeba kupić zboże za 800 zł i sprzedać tucznika za 350 zł! to jest kradzież;]
  • 0
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

#22 StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 11:45

Dopłaty do produkcji świń Aż tak dużych ilości nie trzeba mieć. Mój znajomy odstawiał tuczniki do zakładów(a ja trochę na niego) i miał taką umowę kontraktacyjną. Nie miał może stałej ceny ale miał stałe widełki cenowe. Gdy kiedyś wieprzowina kosztowała 2,8 zł/kg on z dodatkami dostawał 3,6zł/kg. Mówił że niższej ceny nie miał. Ale gdy ceny były po 5zł on dostawał coś koło 4,7zł. I według mnie to jest fajne rozwiązanie.
  • 0

#23 vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 12:22

Były rejony gdzie mleko było po 60gr/l. Czy ta cena zapewnia opłacalność to już nie wiem.
Dla niektórych obecne ceny świń się opłacają więc trochę podaliście kiepski przykład. W Polsce dużo rynek psują mali hodowcy którzy co chwilę zmieniają zdanie z hodowlą. Po drugie jak chcecie podwyższyć ceny skoro to zakłady i pośrednicy dyktują ceny?

Były i takie gdzie w tym czasie było po 1zł/l. Jak chcesz podać przykład to średnią cenę za 1 rok w Polsce a nie dzielić na jakieś regiony, transport w Polsce jest rozwinięty i nie jest to kwestia lokalizacji produkcji co najwyżej pewnej minimalnej wielkości bo jak ktoś ma kwotę 20 000 l to naprawdę ciężko uzyskać godziwą cenę.
Znajdź mi choć jedną osobę dla której obecne ceny świń się opłacają. Obecnie jest źle, ale rok 2010 z pewnością nie wyszedł na minusie, a 2011 jeszcze nie wiadomo. Co niemienia faktu że obecnie dokłada się do produkcji. Ciekawie jak się komuś opłacają gdy tucznik zje 300kg paszy za jakieś 360 zł i 360 zł za niego dostaniesz gdzie koszt prosięcia weterynarz obsługa amortyzacja. Chcesz być w porządku pokaz kalkulacje (masz tu przykładowa jedna z "rzetelniejszych" http://www.wir.org.pl/kalk/trzoda.htm). Teraz średnio wychodzi ponad 100zł w plecy. Mali hodowcy psuli rynek 5 -10 lat temu i wcześniej, teraz rynek psuje import. Co 3-4 kg wieprzowiny na półce w polskim sklepie jest z importu. Zakładom łatwiej jest przepłacić za 30% importu (głównie gorszej jakości) a 70% kupić po zaniżonej cenie w Polsce w tym jest cały szkopuł produkujemy nie w Polsce a w UE.
  • 0

#24 StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 12:44

Dopłaty do produkcji świń http://www.agrofoto....ty/page__st__20
Tu masz na przykład wyliczenia rolnika który ma hodowlę.
  • 0

#25 Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 12:59

ja bym wolał np kontraktacje...przykładowo odstawiam 500szt rocznie, podpisuje umowę z zakładem mięsnym że przez 2011 rok odstawie im 500szt po minimalnej cenie 4,50 za wagę żywą a jeśli mięsność będzie ponad przeciętna to dostanę dodatki, wtedy wiedziałbym na pewno że mogę inwestować!
(może w agrobiznesie nasza dyskusje pokażą;p)

Takie coś było by super, ale wiadomo jak zwykle g*wno z tego będzie bo Polskiego rolnika trzeba j**ać na każdym kroku przy produkcji trzody :(
  • 0

#26 elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 13:47

Dopłaty do produkcji świń Ja was w pewnym sensie nie rozumiem. Mówicie tu o dużych fermach które psują wam cenę. Przecież mamy wolny rynek. Budujcie większe chlewnie które pomogą wam walczyć z innymi. Nikt wam nie broni być dużym gospodarstwem. Co do ceny to jest spore grono producentów, którzy przy cenach 5 złotych za żywo wagę mówili że jest mała opłacalność ale jest. Im nigdy nie będzie się opłacać. Moim zdaniem przy obecnej cenie WBC za klasę E u Dudy czyli około 370 zł za tucznika pokrywa koszty produkcji dobrze zorganizowanej i zarządzanej fermy.
  • 0
Ostrołęka nie pęka, jak pęka to nie Ostrołęka :D

#27 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 14:35

Dopłaty do produkcji świń Ja też pierwszy raz słyszę o tych dopłatach. Co do dzisiejszych cen skupu to produkcja jest nie opłacalna a tym bardziej jeśli mamy kupować zborze na paszę. Sam hoduję trzodę mam 13 macior w cyklu zamkniętym. I muszę się zastanowić czy nie zmniejszyć pogłowia ponieważ opłacalność na minusie i w dodatku zboże się kończy a kupować przy dzisiejszych cenach nonsens. Moim zdaniem jedynie mobilizacja rolników i wstrzymanie surowca na 2 tyg pozwoli wywalczyć może lepszą cenę. Przy okazji przydało by się spalić pare opon przed sejmem.
  • 0

#28 jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 15:32

Dopłaty do produkcji świń 90daniel juz sam niewiem czy to by cos dało bo tak naprawde niema gorki swinskiej jest normalnie tylko jest zmowa cenowa bo jak mozna to nazwac w srode przed swietami odawałem po 4+vat po swietach przed sylwestrem 3,9+vat po nowym roku odałem na wbc bo był strajk weterynazy były po 4,95+vat za E za na drugi tydzen zaraz były po 3,2 i ktos mi to na z drowy rozum wytłumaczy natprodukcja ???
  • 0
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#29 vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 18:17

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/33263-cykl-otwarty-czy-zamkniety/page__st__20
Tu masz na przykład wyliczenia rolnika który ma hodowlę.

Ten Twój przykład to guzik a nie przykład
Przedstaw cena prosięta i ceny pasz, weterynarza i amortyzacje to sprawdzimy gdzie jest kosmos a gdzie ziemia.
Mówiąc obecnie liczy się obecne ceny a nie to że ktoś kupił tanio zboże w żniwa lub przed żniwami i teraz ma takie koszty a nie inne. Zresztą od tego czasu ceny świń spadły o 40 groszy (w sumie 20 bo wczoraj o 20 poszły do góry)
  • 0

#30 beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 18:18

Dopłaty do produkcji świń @ elemer wziąć kredyt, wybudować fermę...żadna sztuka ... bo muszę wtedy nająć ludzi, kupić pierdzilion ton paszy itd.... ja wole trzymać te 30 czy nawet 40 macior , skarmić je swoim zbożem , zrobić wszystko sam, cały czas unowocześniać i za wiele nie potrzebuje....tylko godziwej zapłaty za moja prace;]
  • 0
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.

#31 StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 18:47

Ten Twój przykład to guzik a nie przykład
Przedstaw cena prosięta i ceny pasz, weterynarza i amortyzacje to sprawdzimy gdzie jest kosmos a gdzie ziemia.
Mówiąc obecnie liczy się obecne ceny a nie to że ktoś kupił tanio zboże w żniwa lub przed żniwami i teraz ma takie koszty a nie inne. Zresztą od tego czasu ceny świń spadły o 40 groszy (w sumie 20 bo wczoraj o 20 poszły do góry)

Przykład rolnika produkującego świnie. A że ktoś był mądry i kupił tańsze zboże w żniwa to chwała dla niego i oby więcej takich rolników w tym kraju. Hodowla to biznes. Trzeba kombinować żeby jak najtaniej produkować a nie czekać że państwo ureguluje nam wszystko a my tylko będziemy produkować i mieć wszystko gdzieś. Czasami jest pod górkę a czasami z górki.
Dlaczego gdy cena wynosi 5zł/kg nikt nie krzyczy żeby wprowadzić kontraktacje? Najlepszy przykład mamy z rzepakiem. Jak firmy zakontraktowały rzepak po określonej cenie rok wcześniej to rolnicy i tak posprzedawali w żniwa tam gdzie było drożej bo uznali że chcą ich wykorzystać. A później płacz że trzeba kary płacić.

Edytowany przez StasiekS, 25 styczeń 2011 - 18:49.

• 0

#32 elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 19:23

Dopłaty do produkcji świń @beret1990 ja tam wolałbym być właścicielem olbrzymiej fermy i ludzi najmować ale to już indywidualne podejście ;) ok trzymaj te 40 macior ale hodowla musi być na jakimś poziomie tj 25 prosiąt odsadzonych zużycie paszy 2,5kg i wtedy będziesz miał godziwą zapłato, albo chociaż nie będziesz dokładał do produkcji.
  • 0

#33 beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 19:32

Dopłaty do produkcji świń to jest oczywiste że przy rynku dba się o to żeby osiągnąć takie wyniki....chociaż te 2,5kg to już troszkę książkowe;]
  • 0

#34 martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 25 styczeń 2011 - 19:39

Dopłaty do produkcji świń Króliczy pęd powiększania hodowli? Ma 100 macior nie opłaca się , ma 200 macior no może bedzie się opłacało, ma 300 macior no coś tam zostaje, i jaky tak każdy to nadprodukcja gwarantowana , no to może z 500 macior? żeby coś zostało .. i nie ma końca, aż świnie zjedzą gospodarza.... :P
  • 0

#35 elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 19:52

Dopłaty do produkcji świń @matini nie przesadzaj :P chociaż jest w tym trochę prawdy. Ale za to mając te 5 tysięcy tuczników w cyklu otwartym jesteś godnym partnerem dla ubojni.
@beret moim zdaniem te 2,5 jest osiągalne przecież w innych krajach to norma.
  • 0

#36 martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 25 styczeń 2011 - 20:23

Dopłaty do produkcji świń Tylko że w innych krajach takich jak Dania wypłacan jes dywidenda ,poniewaz hodowcy sa właścicielami ubojni, ale ich króliczy pęd i sami już nie wytrzymują tak niskich cen..
  • 0

#37 slawomir

slawomir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 20:27

Dopłaty do produkcji świń koledzy wytłumaczcie mi taka sprawę bo jej nie rozumiem
w Niemczech skandal dioksyny w mięsie a u nas dziwny zbieg okoliczność i spadki ceny żywca o 50-80 groszy
ja proponuje zacząć od badania mięsa z zachodu ale sumiennie a nie jak do tej pory ze my jemy dioksyna a Niemczy jedzą nasze zdrowe
  • 0

#38 denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • 7107327

Napisany 25 styczeń 2011 - 20:32

Dopłaty do produkcji świń kilka lat wstecz beła taka sama sytuacja co dzis. w mojej okolicy jest kilku gospodarzy co mieli naprawde sporo swinek. a dzis sa parobkami w swojej chlewni. masowo kasowali swoje stada i wydzielrzawiali chlewnie amerykanom (iim sie opłaca) malo tedo budowali kolejne chlewnie i wszystko pod wynajem. i nie tylko jest tak u mnie ale w calej POLSCE nikt tego nie kontrolował zadnych wymogów od nich nikt nie wymagał. tylko od chłopa najpierw płyty potem weterynaria teraz cros. warchlaki z zagranicy przywozili pasze również a tuczniki zostaja u nas
  • 0

#39 beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 21:07

Dopłaty do produkcji świń wiecie co jest najlepsze..główny lekarz weterynarii powiedział kiedy wybuchła ta afera dioksynowa że mięso które za bardzo się przysmaży ma więcej dioksyn! to kogo on broni? zamiast zamknąć granice od razu bo miał podstawy i wtedy momentalnie ceny by skoczyły do góry to on po stronie Niemców!!
  • 0

Google AgroFoto Ads Dopłaty do produkcji świń

• Reklama google
Dzisiaj, 22:39
  •  

#40 banan29

banan29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 21:16

Dopłaty do produkcji świń i ja tez panowie chcialbym wtracic swoje 5 gr, limit tu nic niepomoze jak ktos juz wczesniej wspomnial ja mysle ze jak by mi pozwolili moje tuczniki we wlasnym gospodarstwie ubijac i sprzedawac to niebyloby mowy o nieoplacalnosci dzis blokuje mnie mysl ile musialbym przejsc zeby osiagnac swoj cel te wszystkie papierki pozwolenia i ze dwa lata latania za trudne to wszystko a co ciekawe to nasi sasiedzi zza zachodniej granicy niemaja takich problemow jak my podobnie jak wiele innych przypadkow miedzy innymi plyty obornikowe calkiem niedawno bylem i widzialem jak trzymaja obornik nas to sie tylko doji z kasy i zniecheca do hodowania moim zdanie powinnismy sie laczyc w grupy budowac zeznie i masarnie i sami zapelniac stoly w naszych domach innego wyjscie niema
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s