Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie maszyny?

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 21:52

Jakie maszyny? Witam, może troche głupi temat ale do piątku musze złozyc oferty maszyn. I musze wybrac maszyny jakie by były najlepsze. Mam około 80ha pola i chodowle świń około 400sztuk. Maszyny będą współpracować z ciągnikiem 140km i 70 konnym. I dlatego musze dobrać maszyny jakie mogły by współpracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie maszyny? Dzisiaj, 02:50
  •  

#2 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 21:59

Jakie maszyny? może kolega napisał by o jake maszyny chodzi...

#3 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 22:11

Jakie maszyny? Cały park maszynowy? :lol: Czy tylko kilka? Napisz jakie ci są potrzebne ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 22:18

Jakie maszyny? to jest polska ,jeden nawet nie wie na co zlozyc wniosek i co jest mu potrzebne w gospodarstwie . a ja nawet nie mialem szansy zlozyc wniosku bo u mnie nie przyjmuja :lol: .
biez przyczepy napewno sie przydadza moze opryskiwacz ,siewnik , waly uprawowe np

#5 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 22:34

Jakie maszyny? No chciało by się dużo, ale wiadomo żeby pieniędzy wystarczyło i żeby maszyna była w pełni wykorzystywana. Ogolnie to myśle o pługach, przyczepach, agragacie aktywnym lub talerzowym nabudowanym lub osobno z siewniekiem, opryskiwacz, rozsiewacz nawozów i chyba tyle z takich pewniejszych maszyn. Takie maszyny nie pewne rozmyslane bo są dość drogie i czy bedą w pewni wykorzystywane to beczkowóz i rorzutnik obornika. Także prosze o wasze propozycje. A tak na marginesie rozmyślam czy nie złozyc na ciągnik z ładowaczem w następnym działaniu w mocy 80-100km bo ten 70km jeszcze 2 lata musze miec i pozniej bym sprzedał. Nie wiem czy to by wszystko się zrealizowało.

#6 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 22:55

Jakie maszyny? mam tylko jedną rade....wykorzystaj pieniądze w 100%, nie wiadomo czy taka okazja jeszcze się trafi, a co mogę polecić do 140 konnego ciągnika to pług kvernelanda em100+pacomat, agregat najlepiej uprawowo siewny z siewnikiem co na mniej 500l, moze też być kvernelanda lub np amazone;]
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

#7 Share JEDREK

JEDREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wkoncu młody farmer:)
    A pasja i hobby maszyny rolnicze.

Napisany 24 styczeń 2011 - 22:56

Jakie maszyny? chlopie jak ja bym chcial miec takie problemy jak ty ;[ ja niewiem jak ty gospodarzysz ze niewiesz co ci jest potrzebne albo trzeba wymienic na nowe szok normalnie :blink:
ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

#8 Share Ovca

Ovca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Najlepszy rolnik wśród informatyków, i najlepszy informatyk wśród rolników ;]

Napisany 24 styczeń 2011 - 23:07

Jakie maszyny?

Witam, może troche głupi temat ale do piątku musze złozyc oferty maszyn. I musze wybrac maszyny jakie by były najlepsze. Mam około 80ha pola i chodowle świń około 400sztuk. Maszyny będą współpracować z ciągnikiem 140km i 70 konnym. I dlatego musze dobrać maszyny jakie mogły by współpracować.

K.O
Nokaut po prostu !! :blink:

Maszyn
2x przyczepy 10T.
tak jak pisałeś beczkowóz, rozrzutnik

Cholera ciężko powiedzieć bo nikt z nas nie wie co ty tam masz. Te maszyny maja współpracować z obydwoma ciągnikami ? bo to będzie trudno w dobraniu Pługu, agregatu itp ?
Sprecyzuj sie Chłopie co do którego ciagniki ci potrzebne a wtedy "My" doradzimy.

Ty mówisz np:
-Pług do ciągnika 140KM
My mówimy:
- kvernelanda em100+pacoma.

A tak to strzelamy na ślepo.
drink ---Trzy małe swiniki---ja +2 kolegów i transporter wódki:)

"wyprzedzanie na podwójnej ciagłej + przejscie dla pieszych + przekroczenie predkosci =350zł+5pkt ;-\

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 24 styczeń 2011 - 23:16

Jakie maszyny? Ciekawe jak Ty do tej pory gospodarzyłeś ,skoro nie wiesz co Ci jest potrzebne ,Rozwaliłeś mnie tym tematem!!!. :lol: :lol: :lol:

#10 Share FerdekKiepski

FerdekKiepski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 23:17

Jakie maszyny? A to do tej pory to nie miałeś żadnych maszyn? :blink: Wygrałeś w lotka czy dostałeś gospodarstwo bez maszyn ze zwierzętami i trochę kasy w spadku.

#11 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 23:24

Jakie maszyny? No większości maszyny do tego 140km. Ale np beczkowóz u mnie by byl używany raz na 2 tygodnie miej więcej po 6 beczki więc wogóle się zastanawiam wydawać takie duże pieniądze za 10tys/l Joskina chcą 58tyś więc wogole rezygnuje i jedynie bym ciągał tym 70km 6000L ale za to chcą 30tyś zł więc nie wiem czy się u mnie to by opłacało i w dodatku mu zwracają 40% nie 50%. Co do rozrzutnika to mam kilku letni 6 tonowy wiadomo troche awaryjny. Znowu tak jak z beczkowozem też dużo nie byl by tak używany a za 10ton 50tys to może jakiś 6tonowy albo 8tonowy hmmmm

Tak Tak mam maszyny wszystkie ale do ciągnika 80km i ten ciągnik idzie na sprzedaż i idzie też wymiana maszyn.

#12 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 09:03

Jakie maszyny? Składaj na pełną kwotę.Ja złożyłem na prawie 700 tyś a co wezmę to się okaże.No na różnicowanie też złożyłem.

No z beczkowozem to już wiesz jaki. Rozrzutnik sie zastanawiasz, ale pomyśl że jak kupisz nowy to stary sprzedasz i nowy będzie zamiast starego w podobnej cenie. A jakie masz siewniki, agregaty, pług,przyczepy. Chcesz je zmienić czy nie?

#13 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 09:36

Jakie maszyny? No raczej większość idzie do wymiany. Tylko jak pisze, chce takie maszyny kupic one tyle pięniędzy kosztują i chce zeby były w pełni wykorzystane.

#14 Share Ovca

Ovca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Najlepszy rolnik wśród informatyków, i najlepszy informatyk wśród rolników ;]

Napisany 25 styczeń 2011 - 12:12

Jakie maszyny? To jeszcze powiedz mi ile masz ha i czy chcesz się rozwijać czy po prostu powiedzmy masz te 20ha i robisz sobie na tym ?

Dziś już Wtorek wiec jedz po oferty:

+ Bron ciężkie 5 - hydraulicznie rozkładane
+ 1x Przyczepa 10T
+ opryskiwacz o poj ok. 600 litrów
+ agregat ścierniskowy szer ok. 3m
+ kvernelanda em100+pacoma. ( albo inny 4 obrotówka)
+ wóz asenizacyjny o poj. około 6000 litrów
+ rozrzutnik obornika 8 ton
+ Agregat uprawowo-siewny ECO

Pisz do wniosku co Ci tylko potrzebne. A później się będziesz zastanawiał co brać, zawsze możesz z czegoś zrezygnować, nie odwrotnie. Jeśli nie masz kasy na Jedno etapowy wniosek pisz na Dwuetapowy. Ja wypisałem tylko orientacyjnie maszyny i ich szerokość/pojemność etc. Sam musisz już dobrać co i jakiej wielkość/pojemności Ci potrzebne. I Druga chyba najważniejsza sprawa oblicz na spokojnie ile np możesz wziąć za swoje dotychczasowe maszyny jeśli byś je chciał sprzedać a ile wyjdą cie nowe po zwrotach itp. Bo jeśli ta Twoja modernizacja łączy się z jakimiś strasznymi kredytami to nie wiem czy jest sens inwestować aż tak bardzo, czy nie lepiej wziąć to co jest niezbędne i bez kredytów ? :D
Z reszta rób to co uważasz za stosowne :)

Pozdro
drink ---Trzy małe swiniki---ja +2 kolegów i transporter wódki:)

"wyprzedzanie na podwójnej ciagłej + przejscie dla pieszych + przekroczenie predkosci =350zł+5pkt ;-\

#15 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 13:43

Jakie maszyny? przeciez pisał ile ma ha. pozatym nie rozumiem pytania. chyba wiesz jakie maszyny masz, jakich nie masz, a jakie przydało by ci sie wymienić. po co taki beznadziejny temat zakładać??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 16:41

Jakie maszyny? Jak pisałem mam ale wszystktie do ciągnika 80KM a teraz chce do 140KM. No to już ustaliłem wstepnie:
2xPrzyczepy 10ton
Agregat jeszcze nie wiem czy talerzowy czy aktywny, czy z nabudowany czy siewnik osobno.
Pług 4 skibowy
Rozsiewacz około 1200kg
Opryskiwacz 2000L
I tyle, czy coś jeszcze waszym zdaniem by się mogło przydać? No wiadomo rozsiewacz i opryskiwacz bedzie współpracował z tym 70KM